%52,7
AK PARTİ birinci
12.365 geçerli oy · katılım %92,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Savaştepe ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %52,7 ile birinci; 12.365 geçerli oy, katılım %92,0.
Kayıtlı seçmen 14.122 · Oy kullanan 12.989 (katılım %92,0) · Geçerli 12.365 · Geçersiz 624
Savaştepe Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.514 | %52,7 |
| İYİ | 4.967 | %40,2 |
| BBP | 772 | %6,2 |
| SAADET | 62 | %0,5 |
| BTP | 50 | %0,4 |
Seçilenler
- Turhan Şimşek · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Savaştepe mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 118 | %99,2 | AKP | %55,1 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %75,4 |
| Aşağıdanişment Mah. | 1 | 140 | %97,1 | AKP | %48,7 |
| Beyköy Mah. | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %62,0 |
| Bozalan Mah. | 1 | 94 | %102,1 | AKP | %75,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.186 | %86,5 | AKP | %47,6 |
| Deveören Mah. | 1 | 63 | %98,4 | İYİ | %54,2 |
| Dikmeler Mah. | 1 | 150 | %100,0 | AKP | %71,0 |
| Esenköy Mah. | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %82,7 |
| Eğerci Mah. | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %51,3 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.143 | %90,9 | AKP | %47,1 |
| Güvem Mah. | 1 | 95 | %90,5 | AKP | %75,6 |
| Güvemküçüktarla Mah. | 1 | 204 | %101,5 | İYİ | %49,5 |
| Hıdırbalı Mah. | 1 | 12 | %125,0 | İYİ | %53,3 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 536 | %89,6 | AKP | %51,3 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %78,1 |
| Karacalar Mah. | 2 | 522 | %93,7 | İYİ | %53,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 145 | %90,3 | AKP | %89,8 |
| Karaçam Mah. | 1 | 249 | %93,6 | AKP | %70,3 |
| Kocabıyıklar Mah. | 1 | 86 | %97,7 | AKP | %60,8 |
| Kocaören Mah. | 1 | 43 | %90,7 | AKP | %64,1 |
| Kongurca Mah. | 1 | 63 | %77,8 | İYİ | %79,2 |
| Koğukyurt Mah. | 1 | 72 | %101,4 | AKP | %71,0 |
| Kurudere Mah. | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %72,7 |
| Madenmezarı Mah. | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %82,1 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 111 | %99,1 | İYİ | %57,8 |
| Minnetler Mah. | 1 | 198 | %92,9 | AKP | %52,8 |
| Pelitcik Mah. | 1 | 102 | %101,0 | AKP | %65,5 |
| Sarıbeyler Mah. | 9 | 1.683 | %91,9 | İYİ | %52,0 |
| Sarısüleymanlar Mah. | 1 | 192 | %97,4 | AKP | %50,6 |
| Sıtmapınar Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %65,8 |
| Soğucak Mah. | 1 | 195 | %88,2 | AKP | %47,8 |
| Söğütlügözle Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %48,6 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 214 | %96,3 | AKP | %62,3 |
| Tavşancık Mah. | 1 | 115 | %97,4 | AKP | %62,5 |
| Türediler Mah. | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %62,1 |
| Yazören Mah. | 1 | 113 | %100,0 | AKP | %67,3 |
| Yeşilhisar Mah. | 2 | 521 | %96,6 | İYİ | %49,0 |
| Yolcupınarı Mah. | 1 | 77 | %102,6 | AKP | %69,7 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %69,1 |
| Yukarıkaraçam Mah. | 1 | 29 | %106,9 | AKP | %75,9 |
| Yunakdere Mah. | 1 | 138 | %97,8 | AKP | %72,7 |
| Zafer Mah. | 3 | 739 | %87,4 | İYİ | %49,6 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %47,7 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %75,7 |
| Çavlı Mah. | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %57,1 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 68 | %104,4 | AKP | %65,7 |
| Çiftlikdere Mah. | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %66,7 |
| İsadere Mah. | 1 | 261 | %96,2 | AKP | %65,2 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.248 | %90,1 | AKP | %53,3 |