%55,5
CHP birinci
51.307 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gönen ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %55,5 ile birinci; 51.307 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 59.446 · Oy kullanan 52.817 (katılım %88,9) · Geçerli 51.307 · Geçersiz 1.510
Gönen Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 28.469 | %55,5 |
| AKP | 20.385 | %39,7 |
| DP | 1.501 | %2,9 |
| BBP | 476 | %0,9 |
| SAADET | 304 | %0,6 |
| DSP | 94 | %0,2 |
| BTP | 78 | %0,2 |
Seçilenler
- İbrahim Palaz · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gönen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 8 | 2.729 | %89,3 | CHP | %53,7 |
| Akçaali Mah. | 3 | 862 | %87,2 | CHP | %68,4 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 120 | %100,0 | CHP | %71,4 |
| Alacaoluk Mah. | 1 | 55 | %101,8 | CHP | %51,9 |
| Alaettin Mah. | 1 | 265 | %90,6 | CHP | %72,1 |
| Alaşar Mah. | 1 | 110 | %100,9 | AKP | %69,1 |
| Altay Mah. | 4 | 1.070 | %81,1 | CHP | %65,4 |
| Armutlu Mah. | 1 | 120 | %83,3 | CHP | %60,0 |
| Asmalıdere Mah. | 2 | 442 | %91,6 | CHP | %65,7 |
| Atıcıoba Mah. | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %67,0 |
| Ayvalıdere Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %62,8 |
| Babayaka Mah. | 1 | 145 | %96,6 | CHP | %53,7 |
| Bakırlı Mah. | 1 | 197 | %99,5 | CHP | %48,4 |
| Balcı Mah. | 1 | 164 | %89,6 | AKP | %50,7 |
| Balcıdede Mah. | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %68,1 |
| Bayramiç Mah. | 1 | 208 | %88,0 | AKP | %69,4 |
| Beyoluk Mah. | 1 | 76 | %100,0 | AKP | %68,5 |
| Bostancı Mah. | 2 | 453 | %92,7 | AKP | %55,7 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 571 | %89,7 | CHP | %65,1 |
| Büyüksoğuklar Mah. | 1 | 238 | %93,3 | CHP | %52,5 |
| Canbaz Mah. | 1 | 104 | %101,9 | AKP | %61,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 172 | %93,6 | CHP | %53,6 |
| Dışbudak Mah. | 1 | 128 | %100,0 | AKP | %57,9 |
| Dumanalan Mah. | 1 | 28 | %75,0 | CHP | %57,1 |
| Ekşidere Mah. | 1 | 209 | %91,4 | AKP | %62,5 |
| Fındıklı Mah. | 2 | 388 | %92,5 | CHP | %60,7 |
| Gaybular Mah. | 1 | 230 | %96,5 | CHP | %58,7 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 295 | %89,8 | CHP | %45,6 |
| Gelgeç Mah. | 1 | 146 | %95,2 | AKP | %62,3 |
| Geyikli Mah. | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %60,7 |
| Gökçesu Mah. | 1 | 107 | %100,0 | CHP | %55,3 |
| Gündoğan Mah. | 4 | 1.178 | %90,7 | AKP | %45,5 |
| Gündoğdu Mah. | 9 | 3.012 | %88,6 | CHP | %51,1 |
| Güneşli Mah. | 1 | 95 | %97,9 | AKP | %50,6 |
| Hacımenteş Mah. | 1 | 37 | %75,7 | AKP | %51,9 |
| Hacıvelioba Mah. | 1 | 223 | %87,4 | CHP | %54,9 |
| Hafızhüseyinbey Mah. | 2 | 584 | %93,7 | AKP | %61,0 |
| Hasanbey Mah. | 4 | 1.245 | %90,8 | CHP | %72,9 |
| Havutça Mah. | 1 | 216 | %97,7 | CHP | %65,5 |
| Hodul Mah. | 1 | 161 | %95,0 | AKP | %70,5 |
| Ilıcak Mah. | 2 | 394 | %92,9 | CHP | %68,5 |
| Ilıcaoba Mah. | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %53,2 |
| Kalburcu Mah. | 1 | 128 | %93,0 | AKP | %54,2 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %63,1 |
| Kaplanoba Mah. | 1 | 47 | %102,1 | CHP | %61,7 |
| Karaağaçalan Mah. | 1 | 55 | %100,0 | CHP | %60,4 |
| Karalarçiftliği Mah. | 1 | 312 | %91,7 | CHP | %57,2 |
| Karasukabaklar Mah. | 1 | 136 | %99,3 | AKP | %57,1 |
| Karşıyaka Mah. | 13 | 4.314 | %88,6 | CHP | %55,3 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 56 | %101,8 | AKP | %70,6 |
| Kavakoba Mah. | 1 | 101 | %99,0 | AKP | %74,0 |
| Keçeler Mah. | 1 | 250 | %95,6 | CHP | %55,3 |
| Kınalar Mah. | 1 | 202 | %93,1 | CHP | %54,8 |
| Kocapınar Mah. | 2 | 381 | %91,6 | CHP | %49,4 |
| Korudeğirmen Mah. | 1 | 111 | %100,0 | AKP | %83,5 |
| Koçbayır Mah. | 1 | 56 | %98,2 | CHP | %67,3 |
| Kumköy Mah. | 1 | 259 | %93,4 | CHP | %66,1 |
| Kurtuluş Mah. | 38 | 12.641 | %85,4 | CHP | %63,9 |
| Körpeağaç Mah. | 1 | 155 | %93,6 | AKP | %56,3 |
| Köteyli Mah. | 1 | 139 | %95,0 | CHP | %59,4 |
| Küpçıktı Mah. | 1 | 115 | %98,3 | CHP | %48,1 |
| Küçüksoğuklar Mah. | 1 | 92 | %94,6 | CHP | %71,4 |
| Killik Mah. | 1 | 83 | %90,4 | CHP | %76,1 |
| Malkoç Mah. | 10 | 3.364 | %86,1 | CHP | %55,5 |
| Muratlar Mah. | 1 | 211 | %91,9 | CHP | %74,6 |
| Ortaoba Mah. | 1 | 124 | %98,4 | AKP | %71,2 |
| Osmanpazar Mah. | 1 | 263 | %94,7 | CHP | %58,1 |
| Paşaçiftlik Mah. | 2 | 537 | %92,6 | CHP | %51,5 |
| Pehlivanhoca Mah. | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %75,0 |
| Plevne Mah. | 7 | 2.309 | %86,7 | CHP | %52,8 |
| Reşadiye Mah. | 10 | 3.200 | %88,1 | CHP | %54,3 |
| Rüstem Mah. | 6 | 1.988 | %85,9 | CHP | %62,3 |
| Saraçlar Mah. | 1 | 178 | %95,5 | CHP | %47,9 |
| Sarıköy Mah. | 11 | 3.520 | %88,2 | CHP | %58,1 |
| Sebepli Mah. | 1 | 349 | %93,4 | AKP | %88,7 |
| Suçıktı Mah. | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %81,3 |
| Söğüt Mah. | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %58,6 |
| Tahtalı Mah. | 1 | 22 | %86,4 | AKP | %73,7 |
| Taştepe Mah. | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %48,8 |
| Tırnova Mah. | 7 | 2.337 | %86,9 | CHP | %59,5 |
| Turplu Mah. | 1 | 180 | %95,6 | AKP | %58,1 |
| Tuzakçı Mah. | 3 | 924 | %90,2 | CHP | %54,9 |
| Tütüncü Mah. | 1 | 285 | %85,6 | AKP | %50,0 |
| Ulukır Mah. | 2 | 366 | %94,0 | AKP | %59,8 |
| Yeniakçapınar Mah. | 1 | 115 | %97,4 | AKP | %50,9 |
| Yürükkeçidere Mah. | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %63,4 |
| Çakmak Mah. | 1 | 172 | %98,3 | AKP | %50,6 |
| Çalıca Mah. | 1 | 92 | %96,7 | AKP | %56,6 |
| Çalıoba Mah. | 1 | 104 | %100,0 | AKP | %49,0 |
| Çatak Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 122 | %100,0 | CHP | %59,8 |
| Çınarpınar Mah. | 1 | 46 | %95,7 | CHP | %63,6 |
| Çığmış Mah. | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %52,5 |
| Çobanhamidiye Mah. | 1 | 233 | %97,0 | AKP | %49,5 |
| Çifteçeşmeler Mah. | 1 | 252 | %87,3 | AKP | %54,6 |
| Çiftlikalan Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %64,6 |
| Ömerler Mah. | 1 | 85 | %102,4 | AKP | %78,6 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 194 | %95,9 | CHP | %72,9 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %68,1 |
| İncirli Mah. | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %57,7 |
| Şaroluk Mah. | 1 | 224 | %96,4 | CHP | %51,7 |