Bandırma · Belediye başkanı
%58,4
CHP birinci
94.933 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bandırma ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %58,4 ile birinci; 94.933 geçerli oy, katılım %84,2.
Bandırma
Kayıtlı seçmen 115.567 · Oy kullanan 97.343 (katılım %84,2) · Geçerli 94.933 · Geçersiz 2.410
Seçilenler
- Tolga Tosun · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 27 | 9.311 | %85,8 | AKP | %49,9 |
| 17 Eylül Mah. | 37 | 11.916 | %82,3 | CHP | %58,0 |
| 600 Evler Mah. | 14 | 4.581 | %83,6 | CHP | %50,0 |
| Aksakal Mah. | 4 | 838 | %90,5 | CHP | %53,2 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 341 | %88,9 | CHP | %75,0 |
| Ayyıldız Mah. | 5 | 1.724 | %87,5 | AKP | %49,1 |
| Bentbaşı Mah. | 7 | 2.252 | %81,9 | CHP | %60,2 |
| Bereketli Mah. | 2 | 457 | %95,4 | AKP | %54,4 |
| Beyköy Mah. | 1 | 102 | %90,2 | CHP | %55,1 |
| Bezirci Mah. | 1 | 215 | %96,3 | CHP | %72,2 |
| Dedeoba Mah. | 2 | 356 | %98,0 | AKP | %68,1 |
| Dere Mah. | 4 | 1.096 | %79,5 | CHP | %64,3 |
| Doğa Mah. | 2 | 528 | %94,9 | CHP | %54,9 |
| Doğanpınar Mah. | 2 | 253 | %94,9 | AKP | %68,8 |
| Doğruca Mah. | 2 | 622 | %91,6 | AKP | %54,0 |
| Dutliman Mah. | 1 | 103 | %98,1 | AKP | %77,4 |
| Edincik Mah. | 12 | 3.753 | %85,8 | CHP | %50,0 |
| Emre Mah. | 1 | 194 | %92,3 | CHP | %47,6 |
| Ergili Mah. | 1 | 306 | %90,9 | CHP | %61,2 |
| Erikli Mah. | 2 | 401 | %94,8 | AKP | %74,4 |
| Eskiziraatli Mah. | 1 | 144 | %97,2 | AKP | %84,3 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 214 | %94,9 | AKP | %80,1 |
| Günaydın Mah. | 5 | 1.717 | %79,7 | CHP | %68,5 |
| Hacı Yusuf Mah. | 23 | 7.562 | %80,8 | CHP | %67,9 |
| Haydar Çavuş Mah. | 4 | 1.056 | %78,3 | CHP | %60,5 |
| Hıdırköy Mah. | 1 | 97 | %90,7 | CHP | %77,0 |
| Kayacık Mah. | 9 | 2.825 | %84,3 | CHP | %53,9 |
| Kuşcenneti Mah. | 2 | 476 | %96,0 | CHP | %59,6 |
| Külefli Mah. | 1 | 335 | %94,6 | CHP | %61,6 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 108 | %98,2 | CHP | %52,4 |
| Levent Mah. | 11 | 3.747 | %84,3 | CHP | %59,9 |
| Mahbubeler Mah. | 1 | 109 | %95,4 | AKP | %56,3 |
| Misakça Mah. | 2 | 417 | %89,5 | CHP | %67,7 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 207 | %92,3 | CHP | %48,9 |
| Paşabayır Mah. | 34 | 11.450 | %82,6 | CHP | %62,1 |
| Paşakent Mah. | 18 | 5.784 | %84,9 | CHP | %71,9 |
| Paşakonak Mah. | 21 | 6.972 | %84,6 | CHP | %69,7 |
| Paşamescit Mah. | 5 | 1.662 | %81,1 | CHP | %60,9 |
| Sahil Yenice Mah. | 2 | 623 | %97,0 | AKP | %68,4 |
| Sunullah Mah. | 30 | 9.984 | %83,8 | CHP | %59,5 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.751 | %86,0 | CHP | %54,5 |
| Yenisığırcı Mah. | 1 | 223 | %91,0 | CHP | %69,2 |
| Yeniyenice Mah. | 2 | 529 | %93,0 | AKP | %50,3 |
| Yeniziraatli Mah. | 1 | 162 | %97,5 | CHP | %69,2 |
| Yeşilçomlu Mah. | 2 | 380 | %91,6 | CHP | %64,4 |
| Çakılköy Mah. | 1 | 275 | %90,9 | CHP | %60,5 |
| Çalışkanlar Mah. | 1 | 253 | %93,7 | CHP | %58,0 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %60,0 |
| Çepni Mah. | 1 | 188 | %96,3 | CHP | %82,2 |
| Çınarlı Mah. | 14 | 4.733 | %83,0 | CHP | %58,7 |
| Çinge Mah. | 1 | 46 | %97,8 | CHP | %71,1 |
| Ömerli Mah. | 5 | 659 | %77,7 | CHP | %48,1 |
| İhsaniye Mah. | 34 | 11.242 | %82,9 | CHP | %59,1 |
| Şirinçavuş Mah. | 1 | 149 | %100,0 | CHP | %54,6 |