%49,4
CHP birinci
35.882 geçerli oy · katılım %93,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çine ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %49,4 ile birinci; 35.882 geçerli oy, katılım %93,0.
Kayıtlı seçmen 40.396 · Oy kullanan 37.571 (katılım %93,0) · Geçerli 35.882 · Geçersiz 1.689
Çine Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 17.713 | %49,4 |
| AKP | 17.296 | %48,2 |
| DP | 526 | %1,5 |
| SAADET | 132 | %0,4 |
| VATAN | 111 | %0,3 |
| BTP | 104 | %0,3 |
Seçilenler
- Enver Salih Dinçer · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çine mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Mah. | 1 | 70 | %101,4 | AKP | %55,2 |
| Akçaova Mah. | 6 | 1.925 | %91,6 | AKP | %50,7 |
| Alabayır Mah. | 2 | 464 | %96,6 | AKP | %60,8 |
| Altınabat Mah. | 1 | 246 | %95,9 | CHP | %57,3 |
| Altınova Mah. | 1 | 296 | %94,6 | AKP | %51,1 |
| Bahçearası Mah. | 3 | 436 | %93,4 | AKP | %67,0 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 106 | %100,9 | AKP | %50,5 |
| Bedirler Mah. | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %67,9 |
| Bereket Mah. | 1 | 279 | %95,3 | AKP | %64,7 |
| Bucak Mah. | 1 | 177 | %94,4 | AKP | %60,3 |
| Bölüntü Mah. | 1 | 218 | %97,7 | CHP | %63,6 |
| Camızağılı Mah. | 2 | 456 | %96,1 | AKP | %52,1 |
| Cumalı Mah. | 2 | 447 | %95,5 | CHP | %64,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.691 | %89,8 | AKP | %50,2 |
| Dereli Mah. | 1 | 103 | %95,2 | AKP | %50,0 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 214 | %96,3 | CHP | %61,8 |
| Doğanyurt Mah. | 2 | 402 | %94,5 | CHP | %53,2 |
| Dutluoluk Mah. | 1 | 315 | %97,5 | CHP | %77,3 |
| Elderesi Mah. | 1 | 333 | %95,8 | AKP | %55,1 |
| Esentepe Mah. | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %49,7 |
| Eskiçine Mah. | 2 | 583 | %94,9 | CHP | %55,7 |
| Evciler Mah. | 6 | 1.943 | %92,9 | CHP | %56,2 |
| Gökyaka Mah. | 2 | 561 | %95,4 | AKP | %58,3 |
| Hacıpaşalar Mah. | 1 | 282 | %99,7 | AKP | %63,8 |
| Hallaçlar Mah. | 1 | 267 | %94,4 | CHP | %53,7 |
| Hamitabat Mah. | 12 | 3.896 | %88,5 | CHP | %48,7 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %62,2 |
| Kabalar Mah. | 2 | 212 | %100,5 | CHP | %70,3 |
| Kabataş Mah. | 2 | 336 | %94,6 | CHP | %53,3 |
| Kadılar Mah. | 1 | 133 | %93,2 | AKP | %65,8 |
| Kahraman Mah. | 3 | 918 | %98,0 | CHP | %61,2 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 238 | %95,0 | AKP | %54,5 |
| Karakollar Mah. | 4 | 1.307 | %95,4 | CHP | %59,2 |
| Karanfiller Mah. | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %65,3 |
| Karğı Mah. | 1 | 287 | %96,2 | CHP | %54,9 |
| Kasar Mah. | 1 | 268 | %94,4 | AKP | %71,0 |
| Kavşıt Mah. | 2 | 436 | %98,4 | AKP | %63,2 |
| Kırkışık Mah. | 2 | 167 | %101,2 | AKP | %75,2 |
| Kırksakallar Mah. | 1 | 261 | %95,8 | CHP | %48,9 |
| Kızılgüney Mah. | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %49,1 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 700 | %94,3 | CHP | %50,9 |
| Kirazderesi Mah. | 1 | 122 | %96,7 | AKP | %69,9 |
| Mutaflar Mah. | 3 | 906 | %98,6 | CHP | %54,2 |
| Ovacık Mah. | 2 | 463 | %88,1 | AKP | %63,1 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 426 | %94,1 | AKP | %61,2 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 151 | %98,0 | CHP | %63,8 |
| Sarıoğlu Mah. | 4 | 1.340 | %89,3 | AKP | %51,4 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 197 | %99,0 | AKP | %60,1 |
| Sağlık Mah. | 1 | 157 | %98,7 | AKP | %51,0 |
| Seferler Mah. | 3 | 637 | %94,5 | CHP | %56,3 |
| Soğancılar Mah. | 6 | 1.990 | %92,6 | AKP | %53,7 |
| Soğukoluk Mah. | 3 | 424 | %97,4 | AKP | %52,4 |
| Subaşı Mah. | 2 | 186 | %100,5 | AKP | %58,2 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 109 | %100,9 | AKP | %49,0 |
| Tatarmemişler Mah. | 1 | 245 | %90,2 | AKP | %48,3 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 153 | %100,0 | CHP | %62,4 |
| Topçam Mah. | 2 | 598 | %95,2 | AKP | %69,7 |
| Umurköy Mah. | 2 | 553 | %95,1 | AKP | %55,3 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 244 | %96,3 | CHP | %62,0 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.104 | %89,1 | CHP | %55,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 537 | %95,9 | CHP | %89,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 163 | %93,9 | CHP | %57,1 |
| Yolboyu Mah. | 2 | 493 | %90,9 | CHP | %61,1 |
| Yörükler Mah. | 1 | 148 | %96,0 | AKP | %63,3 |
| Çaltı Mah. | 3 | 845 | %95,0 | AKP | %58,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %71,3 |
| Çöğürlük Mah. | 2 | 269 | %99,3 | CHP | %52,1 |
| Özeren Mah. | 1 | 96 | %100,0 | CHP | %52,3 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 143 | %95,8 | CHP | %49,6 |
| İbrahimkavağı Mah. | 2 | 398 | %96,2 | AKP | %73,2 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.539 | %87,5 | CHP | %55,8 |