%51,8
CHP birinci
135.980 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manavgat ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,8 ile birinci; 135.980 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 161.447 · Oy kullanan 140.351 (katılım %86,9) · Geçerli 135.980 · Geçersiz 4.371
Manavgat Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 70.443 | %51,8 |
| AKP | 63.480 | %46,7 |
| SAADET | 962 | %0,7 |
| DP | 303 | %0,2 |
| DSP | 268 | %0,2 |
| VATAN | 264 | %0,2 |
| BTP | 260 | %0,2 |
Seçilenler
- Şükrü Sözen · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Manavgat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| A. Hisar Mah. | 18 | 6.188 | %85,4 | CHP | %57,8 |
| A. Pazarcı Mah. | 18 | 5.949 | %83,3 | CHP | %50,2 |
| Ahmetler Mah. | 1 | 294 | %94,9 | CHP | %59,8 |
| Aksaz Mah. | 2 | 501 | %90,2 | CHP | %58,9 |
| Altınkaya Mah. | 2 | 366 | %96,2 | AKP | %69,9 |
| Aydınevler Mah. | 9 | 3.017 | %84,8 | CHP | %58,5 |
| Aşağıışıklar Mah. | 3 | 926 | %91,5 | AKP | %53,0 |
| Bahçelievler Mah. | 20 | 6.592 | %85,5 | CHP | %56,2 |
| Ballıbucak Mah. | 1 | 214 | %98,1 | AKP | %73,3 |
| Belenobası Mah. | 3 | 808 | %97,0 | CHP | %67,3 |
| Bereket Mah. | 2 | 471 | %97,2 | CHP | %50,5 |
| Beydiğin Mah. | 1 | 282 | %101,1 | AKP | %55,1 |
| Beşkonak Mah. | 4 | 1.194 | %92,0 | AKP | %56,6 |
| Boztepe Mah. | 2 | 433 | %97,9 | CHP | %52,5 |
| Bucakşeyhler Mah. | 2 | 585 | %95,6 | AKP | %56,3 |
| Burmahan Mah. | 2 | 390 | %97,7 | CHP | %54,3 |
| Büklüce Mah. | 1 | 215 | %101,9 | CHP | %62,8 |
| Cevizler Mah. | 1 | 211 | %98,1 | CHP | %54,0 |
| Demirciler Mah. | 3 | 902 | %93,9 | AKP | %55,7 |
| Denizkent Mah. | 1 | 250 | %83,6 | CHP | %78,8 |
| Denizyaka Mah. | 2 | 395 | %95,4 | CHP | %58,9 |
| Değirmenözü Mah. | 1 | 244 | %87,7 | AKP | %68,0 |
| Dolbazlar Mah. | 2 | 406 | %91,6 | CHP | %52,1 |
| Doğançam Mah. | 2 | 487 | %93,8 | AKP | %49,8 |
| Düzağaç Mah. | 2 | 422 | %95,0 | AKP | %67,8 |
| Dikmen Mah. | 2 | 678 | %95,3 | AKP | %51,4 |
| Emek Mah. | 17 | 5.780 | %86,2 | AKP | %53,3 |
| Eski Hisar Mah. | 8 | 2.725 | %86,1 | CHP | %61,4 |
| Evrenleryavşı Mah. | 2 | 360 | %96,4 | AKP | %53,3 |
| Evrenseki Mah. | 7 | 2.020 | %85,4 | AKP | %50,8 |
| Gaziler Mah. | 1 | 166 | %98,2 | AKP | %56,9 |
| Gebece Mah. | 2 | 614 | %95,9 | CHP | %51,9 |
| Gençler Mah. | 1 | 285 | %97,5 | CHP | %88,3 |
| Gültepe Mah. | 4 | 1.336 | %92,1 | CHP | %50,9 |
| Gündoğdu Mah. | 5 | 1.511 | %86,8 | AKP | %49,5 |
| Güzelyalı Mah. | 1 | 168 | %92,9 | AKP | %72,9 |
| Hacıali Mah. | 1 | 328 | %98,2 | CHP | %50,6 |
| Hacıobası Mah. | 2 | 455 | %96,9 | CHP | %57,8 |
| Hacıisalı Mah. | 1 | 281 | %95,7 | AKP | %52,5 |
| Halitağalar Mah. | 1 | 178 | %98,9 | CHP | %59,8 |
| Hatipler Mah. | 6 | 1.918 | %82,9 | CHP | %51,4 |
| Hocalar Mah. | 2 | 448 | %97,5 | CHP | %62,5 |
| Hocalı Mah. | 1 | 330 | %94,2 | CHP | %49,8 |
| Ilıca Mah. | 14 | 4.676 | %79,4 | CHP | %51,7 |
| Kadılar Mah. | 1 | 160 | %95,0 | CHP | %74,3 |
| Kalemler Mah. | 1 | 196 | %98,0 | AKP | %56,4 |
| Karabucak Mah. | 2 | 431 | %95,6 | CHP | %59,0 |
| Karabük Mah. | 2 | 462 | %97,2 | AKP | %64,4 |
| Karacalar Mah. | 4 | 1.284 | %86,3 | CHP | %55,1 |
| Karakaya Mah. | 1 | 348 | %96,0 | CHP | %56,3 |
| Karavca Mah. | 1 | 322 | %90,4 | AKP | %55,9 |
| Karaöz Mah. | 2 | 672 | %92,1 | CHP | %52,1 |
| Kasaplar Mah. | 11 | 3.749 | %86,7 | AKP | %50,0 |
| Kavaklı Mah. | 18 | 6.009 | %84,4 | AKP | %49,9 |
| Kırkkavak Mah. | 1 | 338 | %97,0 | AKP | %70,3 |
| Kısalar Mah. | 1 | 249 | %93,6 | AKP | %51,1 |
| Kızılağaç Mah. | 4 | 1.243 | %83,7 | AKP | %53,2 |
| Kızıldağ Mah. | 3 | 723 | %98,3 | CHP | %55,7 |
| Kızılot Mah. | 4 | 1.361 | %91,3 | CHP | %63,2 |
| Milli Egemenlik Mah. | 10 | 3.187 | %85,0 | CHP | %52,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 7 | 2.360 | %86,4 | CHP | %55,4 |
| Namaras Mah. | 1 | 159 | %100,0 | CHP | %88,2 |
| Odaönü Mah. | 1 | 266 | %89,9 | AKP | %56,7 |
| Oymapınar Mah. | 4 | 1.216 | %94,1 | AKP | %50,6 |
| Perakende Mah. | 1 | 149 | %100,0 | CHP | %56,9 |
| Salkım Evler Mah. | 6 | 1.932 | %87,1 | AKP | %51,8 |
| Salur Mah. | 1 | 91 | %90,1 | AKP | %51,2 |
| Sanayi Mah. | 3 | 819 | %88,6 | AKP | %54,3 |
| Saraçlı Mah. | 2 | 522 | %96,0 | CHP | %69,5 |
| Sarılar Mah. | 42 | 14.514 | %83,7 | AKP | %52,3 |
| Sağırin Mah. | 5 | 1.324 | %96,8 | CHP | %57,8 |
| Sevinçköy Mah. | 1 | 85 | %84,7 | CHP | %49,3 |
| Seydiler Mah. | 2 | 370 | %93,8 | AKP | %58,2 |
| Sırtköy Mah. | 2 | 401 | %98,8 | CHP | %57,4 |
| Sorgun Mah. | 7 | 2.190 | %84,0 | CHP | %62,1 |
| Sülek Mah. | 3 | 746 | %97,9 | CHP | %66,1 |
| Side Mah. | 24 | 7.971 | %76,1 | CHP | %60,0 |
| Taşağıl Mah. | 12 | 3.290 | %90,9 | CHP | %54,0 |
| Taşkesiği Mah. | 1 | 156 | %95,5 | AKP | %58,2 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 99 | %86,9 | AKP | %51,3 |
| Tilkiler Mah. | 1 | 139 | %99,3 | CHP | %57,9 |
| Ulukapı Mah. | 7 | 2.359 | %92,2 | AKP | %54,9 |
| Uzunkale Mah. | 2 | 407 | %98,0 | AKP | %55,5 |
| Uzunlar Mah. | 2 | 365 | %97,0 | CHP | %58,3 |
| Y.Hisar Mah. | 5 | 1.590 | %82,2 | CHP | %52,5 |
| Y.Pazarcı Mah. | 13 | 4.208 | %84,1 | CHP | %57,4 |
| Yalçıdibi Mah. | 1 | 181 | %98,9 | AKP | %50,3 |
| Yavrudoğan Mah. | 4 | 1.331 | %90,5 | CHP | %56,1 |
| Yayla Mah. | 25 | 8.377 | %86,8 | AKP | %49,7 |
| Yaylaalan Mah. | 2 | 529 | %96,8 | AKP | %54,5 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 577 | %97,1 | CHP | %63,7 |
| Yeşilbağ Mah. | 2 | 434 | %90,8 | AKP | %67,9 |
| Yukarıışıklar Mah. | 2 | 657 | %96,8 | AKP | %61,2 |
| Çakış Mah. | 5 | 1.453 | %97,6 | CHP | %65,0 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 317 | %90,5 | AKP | %75,3 |
| Çardakköy Mah. | 3 | 720 | %98,3 | CHP | %61,8 |
| Çavuşköy Mah. | 3 | 707 | %93,9 | CHP | %52,1 |
| Çayyazı Mah. | 3 | 1.036 | %89,5 | AKP | %57,8 |
| Çağlayan Mah. | 7 | 2.308 | %83,3 | CHP | %52,8 |
| Çeltikçi Mah. | 5 | 1.524 | %91,5 | CHP | %51,8 |
| Çenger Mah. | 3 | 728 | %89,7 | CHP | %61,2 |
| Çolaklı Mah. | 14 | 4.481 | %83,5 | CHP | %53,0 |
| Örenşehir Mah. | 2 | 692 | %87,7 | CHP | %57,3 |
| Örnek Mah. | 14 | 4.578 | %86,5 | CHP | %52,1 |
| Şelale Mah. | 18 | 6.195 | %86,8 | CHP | %50,0 |
| Şişeler Mah. | 1 | 161 | %98,1 | AKP | %61,5 |