%35,9
MHP birinci
37.549 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korkuteli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %35,9 ile birinci; 37.549 geçerli oy, katılım %91,4.
Kayıtlı seçmen 43.282 · Oy kullanan 39.578 (katılım %91,4) · Geçerli 37.549 · Geçersiz 2.029
Korkuteli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 13.496 | %35,9 |
| İYİ | 12.377 | %33,0 |
| SAADET | 11.186 | %29,8 |
| DP | 189 | %0,5 |
| DSP | 169 | %0,5 |
| BTP | 94 | %0,3 |
Seçilenler
- Ömer Niyazi İşlek · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Korkuteli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyar Mah. | 2 | 626 | %93,5 | MHP | %45,4 |
| Alaaddin Mah. | 3 | 743 | %93,1 | SAADET | %40,1 |
| Avdan Mah. | 2 | 528 | %93,9 | SAADET | %66,3 |
| Aşağıpazar Mah. | 12 | 4.015 | %86,4 | SAADET | %36,9 |
| Bahçeyaka Mah. | 1 | 107 | %93,5 | SAADET | %53,2 |
| Bayat Mah. | 1 | 209 | %97,6 | MHP | %42,4 |
| Bayatbademleri Mah. | 1 | 207 | %88,4 | İYİ | %40,9 |
| Beğiş Mah. | 1 | 50 | %108,0 | SAADET | %38,1 |
| Bozova Mah. | 4 | 807 | %87,6 | İYİ | %56,6 |
| Büyükköy Mah. | 3 | 1.034 | %93,3 | İYİ | %54,5 |
| Dereköy Mah. | 3 | 820 | %96,8 | MHP | %39,7 |
| Duraliler Mah. | 1 | 314 | %98,7 | MHP | %69,6 |
| Esenyurt Mah. | 2 | 408 | %97,3 | MHP | %51,3 |
| Garipce Mah. | 1 | 291 | %93,5 | İYİ | %43,5 |
| Göçerler Mah. | 1 | 344 | %98,3 | MHP | %57,6 |
| Güzle Mah. | 1 | 229 | %94,3 | MHP | %44,2 |
| Karabayır Mah. | 1 | 159 | %100,6 | MHP | %51,0 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 212 | %92,5 | İYİ | %46,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 133 | %83,5 | MHP | %71,4 |
| Kargalık Mah. | 3 | 945 | %94,3 | SAADET | %40,5 |
| Kargın Mah. | 1 | 143 | %96,5 | İYİ | %40,3 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 1.776 | %87,8 | SAADET | %36,9 |
| Kayabaş Mah. | 2 | 509 | %95,1 | MHP | %73,0 |
| Kemerağzı Mah. | 1 | 130 | %95,4 | MHP | %42,5 |
| Kevzer Mah. | 2 | 609 | %96,2 | MHP | %48,9 |
| Kırkpınar Mah. | 2 | 400 | %98,3 | İYİ | %48,0 |
| Kızılaliler Mah. | 1 | 201 | %97,5 | MHP | %49,4 |
| Kızılcadağ Mah. | 1 | 266 | %95,1 | İYİ | %56,3 |
| Kozağacı Mah. | 2 | 402 | %97,0 | MHP | %34,5 |
| Köseler Mah. | 1 | 116 | %96,6 | MHP | %45,8 |
| Küçükköy Mah. | 6 | 1.886 | %97,1 | MHP | %46,9 |
| Küçüklü Mah. | 2 | 385 | %97,4 | MHP | %53,4 |
| Kiremitli Mah. | 10 | 2.980 | %83,6 | SAADET | %35,7 |
| Leylek Mah. | 1 | 197 | %97,0 | MHP | %40,3 |
| Mamatlar Mah. | 1 | 201 | %92,5 | MHP | %40,9 |
| Manay Mah. | 1 | 211 | %88,2 | SAADET | %45,7 |
| Nebiler Mah. | 1 | 96 | %101,0 | İYİ | %57,0 |
| Osmankalfalar Mah. | 1 | 295 | %93,6 | SAADET | %64,8 |
| Sımandır Mah. | 2 | 504 | %97,4 | MHP | %38,7 |
| Söğütcük Mah. | 1 | 145 | %80,7 | MHP | %40,4 |
| Sülekler Mah. | 3 | 991 | %95,9 | SAADET | %35,4 |
| Tatköy Mah. | 3 | 736 | %96,9 | MHP | %40,6 |
| Taşkesiği Mah. | 3 | 677 | %94,8 | MHP | %36,5 |
| Uzunoluk Mah. | 15 | 5.055 | %90,4 | MHP | %38,1 |
| Yakaköy Mah. | 1 | 208 | %91,8 | MHP | %52,5 |
| Yazır Mah. | 4 | 1.367 | %93,6 | İYİ | %35,4 |
| Yeleme Mah. | 1 | 283 | %92,2 | MHP | %36,4 |
| Yelten Mah. | 5 | 1.624 | %92,2 | İYİ | %50,5 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.562 | %86,4 | SAADET | %35,5 |
| Yeşiloba Mah. | 1 | 157 | %94,9 | MHP | %45,8 |
| Yeşilyayla Mah. | 4 | 1.303 | %91,3 | MHP | %45,9 |
| Yukarıkaraman Mah. | 1 | 214 | %98,6 | MHP | %52,0 |
| Çaykenarı Mah. | 2 | 557 | %93,7 | İYİ | %46,3 |
| Çıvgalar Mah. | 1 | 83 | %83,1 | MHP | %61,4 |
| Çomaklı Mah. | 3 | 825 | %92,1 | İYİ | %45,3 |
| Çukurca Mah. | 1 | 43 | %79,1 | MHP | %67,7 |
| İmecik Mah. | 2 | 553 | %96,2 | MHP | %42,1 |
| İmrahor Mah. | 5 | 1.411 | %93,2 | SAADET | %43,4 |