%52,9
İYİ PARTİ birinci
26.945 geçerli oy · katılım %93,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elmalı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %52,9 ile birinci; 26.945 geçerli oy, katılım %93,0.
Kayıtlı seçmen 30.327 · Oy kullanan 28.201 (katılım %93,0) · Geçerli 26.945 · Geçersiz 1.256
Elmalı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 14.251 | %52,9 |
| AKP | 12.077 | %44,8 |
| SAADET | 188 | %0,7 |
| DP | 157 | %0,6 |
| BBP | 131 | %0,5 |
| VATAN | 75 | %0,3 |
| DSP | 41 | %0,2 |
| BTP | 25 | %0,1 |
Seçilenler
- Halil Öztürk · İYİ (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elmalı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Mah. | 1 | 262 | %97,0 | AKP | %54,8 |
| Ahatlı Mah. | 2 | 386 | %98,7 | AKP | %48,6 |
| Akçaeniş Mah. | 3 | 751 | %94,9 | İYİ | %73,0 |
| Akçay Mah. | 4 | 1.115 | %94,5 | İYİ | %59,7 |
| Armutlu Mah. | 1 | 244 | %94,7 | İYİ | %54,0 |
| Bayındır Mah. | 1 | 315 | %94,6 | AKP | %61,5 |
| Bayralar Mah. | 2 | 689 | %96,2 | İYİ | %78,5 |
| Beyler Mah. | 1 | 201 | %99,0 | İYİ | %64,8 |
| Bozhüyük Mah. | 2 | 614 | %96,4 | AKP | %51,5 |
| Büyüksöğle Mah. | 2 | 367 | %98,4 | İYİ | %53,4 |
| Camiatik Mah. | 2 | 473 | %87,3 | İYİ | %56,9 |
| Camicedit Mah. | 1 | 228 | %89,0 | AKP | %50,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 59 | %72,9 | AKP | %78,6 |
| Düden Mah. | 2 | 461 | %95,0 | İYİ | %59,1 |
| Eskihisar Mah. | 3 | 725 | %95,7 | İYİ | %50,7 |
| Eymir Mah. | 2 | 470 | %98,1 | İYİ | %56,5 |
| Geçmen Mah. | 1 | 303 | %95,1 | İYİ | %50,7 |
| Geçit Mah. | 1 | 142 | %100,0 | AKP | %59,7 |
| Gökpınar Mah. | 2 | 645 | %94,9 | AKP | %50,3 |
| Göltarla Mah. | 1 | 146 | %100,0 | İYİ | %50,0 |
| Gümüşyaka Mah. | 1 | 124 | %93,6 | AKP | %58,2 |
| Gündoğan Mah. | 6 | 1.731 | %90,2 | İYİ | %54,2 |
| Hacımusalar Mah. | 1 | 145 | %95,2 | AKP | %50,8 |
| Hacıyusuflar Mah. | 1 | 79 | %100,0 | AKP | %52,0 |
| Kapmescit Mah. | 1 | 268 | %89,9 | AKP | %55,6 |
| Karaköy Mah. | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %66,0 |
| Karamık Mah. | 1 | 289 | %91,4 | İYİ | %57,1 |
| Karyağdı Mah. | 11 | 3.266 | %88,4 | İYİ | %52,8 |
| Kızılca Mah. | 1 | 144 | %97,9 | AKP | %50,7 |
| Kışla Mah. | 1 | 295 | %93,2 | AKP | %61,7 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 275 | %97,5 | AKP | %52,0 |
| Kuzköy Mah. | 1 | 90 | %103,3 | AKP | %54,6 |
| Küçüksöğle Mah. | 1 | 211 | %96,2 | İYİ | %69,7 |
| Macun Mah. | 1 | 212 | %96,7 | AKP | %69,0 |
| Mursal Mah. | 1 | 289 | %99,3 | İYİ | %49,8 |
| Müren Mah. | 2 | 613 | %94,0 | AKP | %54,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 141 | %72,3 | AKP | %60,4 |
| Pirhasanlar Mah. | 1 | 269 | %100,7 | İYİ | %52,7 |
| Salur Mah. | 2 | 617 | %96,6 | AKP | %50,5 |
| Sarılar Mah. | 1 | 178 | %100,6 | İYİ | %55,6 |
| Tahtamescit Mah. | 1 | 259 | %95,8 | AKP | %49,8 |
| Tavullar Mah. | 1 | 254 | %96,5 | AKP | %59,7 |
| Tekke Mah. | 3 | 866 | %94,6 | İYİ | %82,5 |
| Toklular Mah. | 1 | 317 | %96,2 | İYİ | %50,5 |
| Yakaçiftlikköyü Mah. | 1 | 322 | %98,5 | İYİ | %63,3 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 235 | %97,0 | AKP | %48,0 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 199 | %98,5 | AKP | %52,7 |
| Yeni Mah. | 16 | 4.593 | %87,3 | İYİ | %53,7 |
| Yılmazlı Mah. | 1 | 292 | %98,0 | AKP | %53,6 |
| Yuva Mah. | 6 | 1.790 | %96,2 | AKP | %50,2 |
| Yörenler Mah. | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Zümrütova Mah. | 2 | 628 | %93,3 | İYİ | %55,7 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 380 | %97,6 | AKP | %55,0 |
| Çobanisa Mah. | 1 | 143 | %95,1 | İYİ | %55,2 |
| Çukurelma Mah. | 1 | 267 | %95,9 | AKP | %54,6 |
| Özdemir Mah. | 2 | 422 | %96,7 | İYİ | %50,3 |
| İlyağı Mah. | 2 | 321 | %95,0 | AKP | %60,1 |
| İmircik Mah. | 1 | 104 | %102,9 | AKP | %76,0 |
| İplik Pazarı Mah. | 2 | 509 | %86,1 | İYİ | %51,9 |
| İslamlar Mah. | 2 | 480 | %91,7 | İYİ | %68,7 |