%53,6
AK PARTİ birinci
19.162 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nallıhan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,6 ile birinci; 19.162 geçerli oy, katılım %89,5.
Kayıtlı seçmen 22.455 · Oy kullanan 20.088 (katılım %89,5) · Geçerli 19.162 · Geçersiz 926
Nallıhan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.276 | %53,6 |
| İYİ | 8.501 | %44,4 |
| SAADET | 161 | %0,8 |
| VATAN | 91 | %0,5 |
| BTP | 47 | %0,3 |
Seçilenler
- İsmail Öntaş · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nallıhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 6 | 1.826 | %83,8 | İYİ | %55,9 |
| Akdere Mah. | 1 | 175 | %99,4 | İYİ | %47,3 |
| Aksu Mah. | 1 | 28 | %114,3 | İYİ | %61,3 |
| Alan Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %80,3 |
| Alpağut Mah. | 1 | 36 | %83,3 | AKP | %64,3 |
| Aliağa Mah. | 2 | 515 | %85,8 | İYİ | %48,9 |
| Aliefe Mah. | 1 | 49 | %106,1 | AKP | %66,0 |
| Arkutça Mah. | 1 | 28 | %103,6 | AKP | %77,8 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.253 | %87,7 | İYİ | %50,0 |
| Atça Mah. | 1 | 165 | %93,9 | İYİ | %59,6 |
| Aydoğmuş Mah. | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %59,0 |
| Aşağıbağdere Mah. | 1 | 14 | %121,4 | AKP | %75,0 |
| Aşağıbağlıca Mah. | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %60,0 |
| Aşağıkavacık Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %61,9 |
| Belenalan Mah. | 1 | 76 | %100,0 | AKP | %58,7 |
| Belenören Mah. | 1 | 53 | %92,5 | AKP | %47,7 |
| Beyalan Mah. | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %70,2 |
| Beycik Mah. | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %62,5 |
| Beydili Mah. | 1 | 184 | %95,1 | AKP | %75,2 |
| Bozyaka Mah. | 1 | 259 | %91,9 | AKP | %54,8 |
| Cendere Mah. | 1 | 64 | %100,0 | İYİ | %50,9 |
| Danişment Mah. | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %61,8 |
| Davutoğlan Mah. | 1 | 144 | %95,8 | AKP | %54,9 |
| Demirköy Mah. | 1 | 70 | %102,9 | İYİ | %50,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %67,6 |
| Doğandere Mah. | 1 | 105 | %98,1 | AKP | %50,0 |
| Döğmeci Mah. | 1 | 27 | %111,1 | AKP | %63,3 |
| Emremsultan Mah. | 1 | 129 | %97,7 | İYİ | %54,0 |
| Epçeler Mah. | 1 | 58 | %101,7 | İYİ | %49,1 |
| Ericek Mah. | 1 | 114 | %99,1 | AKP | %51,0 |
| Eymir Mah. | 2 | 366 | %88,8 | AKP | %55,0 |
| Eğri Mah. | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %81,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.028 | %87,4 | AKP | %51,8 |
| Gökçeöz Mah. | 1 | 119 | %96,6 | AKP | %68,6 |
| Güzelöz Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %86,1 |
| Hacıbey Mah. | 5 | 1.454 | %86,8 | AKP | %53,9 |
| Hacıhasanlar Mah. | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %68,0 |
| Hıdırlar Mah. | 1 | 206 | %88,8 | İYİ | %54,9 |
| Kabaca Mah. | 1 | 172 | %98,3 | AKP | %57,5 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %70,3 |
| Karacasu Mah. | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %53,3 |
| Karahisar Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %56,3 |
| Karahisargölcük Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %59,5 |
| Karahisarkozlu Mah. | 1 | 69 | %101,5 | AKP | %76,8 |
| Karaköy Mah. | 1 | 219 | %87,2 | İYİ | %51,7 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 149 | %87,3 | AKP | %56,3 |
| Kulu Mah. | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %47,6 |
| Kuruca Mah. | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %70,5 |
| Kuzucular Mah. | 1 | 160 | %96,9 | AKP | %66,9 |
| Meyildere Mah. | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %79,6 |
| Meyilhacılar Mah. | 1 | 50 | %86,0 | AKP | %90,5 |
| Nallıdere Mah. | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %65,6 |
| Nallıgölcük Mah. | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %69,8 |
| Nasuhpaşa Mah. | 5 | 1.521 | %83,2 | İYİ | %50,5 |
| Nebioğlu Mah. | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %62,5 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 231 | %89,6 | AKP | %80,5 |
| Ozan Mah. | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %68,1 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 90 | %97,8 | İYİ | %49,4 |
| Sarıyar Mah. | 2 | 515 | %87,8 | İYİ | %49,3 |
| Sobran Mah. | 1 | 245 | %91,4 | İYİ | %65,6 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 133 | %94,0 | İYİ | %60,0 |
| Subaşı Mah. | 1 | 53 | %88,7 | AKP | %78,3 |
| Tekke Mah. | 1 | 71 | %98,6 | İYİ | %52,5 |
| Tekirler Mah. | 1 | 140 | %95,7 | AKP | %77,9 |
| Tepe Mah. | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %53,9 |
| Uluhan Mah. | 1 | 147 | %91,2 | İYİ | %55,4 |
| Uluköy Mah. | 1 | 143 | %94,4 | AKP | %60,8 |
| Uzunöz Mah. | 1 | 155 | %96,8 | AKP | %68,3 |
| Yakapınar Mah. | 1 | 148 | %93,2 | AKP | %54,1 |
| Yazı Mah. | 3 | 834 | %87,8 | AKP | %55,4 |
| Yenice Mah. | 1 | 227 | %95,6 | AKP | %80,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %54,4 |
| Yukarıbağdere Mah. | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %72,6 |
| Yukarıbağlıca Mah. | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %57,5 |
| Yukarıkavacık Mah. | 1 | 51 | %102,0 | AKP | %58,3 |
| Çalıcaalan Mah. | 1 | 104 | %94,2 | AKP | %59,8 |
| Çamalan Mah. | 1 | 316 | %92,1 | AKP | %84,7 |
| Çayırhan Mah. | 18 | 5.812 | %87,3 | AKP | %51,1 |
| Çulhalar Mah. | 1 | 18 | %122,2 | AKP | %63,6 |
| Çiller Mah. | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %60,0 |
| Çive Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %74,0 |
| Ömerşeyhler Mah. | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %74,7 |
| Öşürler Mah. | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %80,6 |
| İslamalan Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %60,9 |