Mamak · Belediye başkanı
%50,4
AK PARTİ birinci
372.667 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mamak ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,4 ile birinci; 372.667 geçerli oy, katılım %85,6.
Mamak
Kayıtlı seçmen 448.084 · Oy kullanan 383.395 (katılım %85,6) · Geçerli 372.667 · Geçersiz 10.728
Seçilenler
- Murat Köse · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abidinpaşa Mah. | 28 | 9.521 | %85,3 | CHP | %49,9 |
| Akdere Mah. | 22 | 7.598 | %84,8 | AKP | %62,8 |
| Akşemsettin Mah. | 30 | 10.426 | %86,2 | CHP | %66,1 |
| Altıağaç Mah. | 12 | 3.923 | %83,8 | AKP | %69,2 |
| Altınevler Mah. | 10 | 3.318 | %83,0 | AKP | %54,9 |
| Araplar Mah. | 5 | 1.426 | %88,6 | AKP | %71,7 |
| Aşık Veysel Mah. | 32 | 10.754 | %85,3 | CHP | %51,8 |
| Bahçelerüstü Mah. | 24 | 8.053 | %84,6 | AKP | %60,3 |
| Bahçeleriçi Mah. | 17 | 5.898 | %87,1 | AKP | %64,2 |
| Balkiraz Mah. | 23 | 7.714 | %83,2 | CHP | %58,0 |
| Bayındır Mah. | 1 | 339 | %93,5 | AKP | %79,3 |
| Başak Mah. | 67 | 23.154 | %84,0 | AKP | %71,5 |
| Bostancık Mah. | 8 | 2.577 | %82,5 | AKP | %60,6 |
| Boğaziçi Mah. | 12 | 4.113 | %86,1 | AKP | %62,8 |
| Cengizhan Mah. | 48 | 16.584 | %88,2 | CHP | %74,7 |
| Demirlibahçe Mah. | 22 | 7.383 | %79,5 | CHP | %58,9 |
| Derbent Mah. | 7 | 2.393 | %83,8 | AKP | %66,1 |
| Dostlar Mah. | 5 | 1.196 | %77,3 | CHP | %60,3 |
| Durali Alıç Mah. | 68 | 23.160 | %86,6 | CHP | %58,7 |
| Dutluk Mah. | 1 | 297 | %76,1 | AKP | %60,3 |
| Diriliş Mah. | 11 | 3.519 | %82,2 | AKP | %59,3 |
| Ege Mah. | 24 | 8.193 | %89,3 | CHP | %81,0 |
| Ekin Mah. | 29 | 9.844 | %82,6 | AKP | %61,2 |
| Fahri Korutürk Mah. | 29 | 9.877 | %84,7 | CHP | %73,2 |
| General Zeki Doğan Mah. | 68 | 23.153 | %85,9 | CHP | %69,2 |
| Gökçeyurt Mah. | 3 | 914 | %88,1 | AKP | %74,4 |
| Gülveren Mah. | 19 | 6.278 | %85,8 | AKP | %66,0 |
| Harman Mah. | 17 | 5.666 | %85,2 | AKP | %58,7 |
| Hürel Mah. | 19 | 6.605 | %86,1 | AKP | %56,3 |
| Hüseyingazi Mah. | 7 | 2.197 | %89,5 | AKP | %65,4 |
| Karaağaç Mah. | 14 | 4.656 | %85,5 | AKP | %69,0 |
| Kartaltepe Mah. | 14 | 4.878 | %86,0 | CHP | %59,8 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 1.845 | %91,4 | AKP | %67,4 |
| Kayaş Mah. | 15 | 4.937 | %86,8 | AKP | %62,8 |
| Kazım Orbay Mah. | 23 | 7.857 | %84,9 | AKP | %62,5 |
| Kıbrısköy Mah. | 18 | 6.034 | %88,4 | AKP | %76,0 |
| Kızılca Mah. | 3 | 742 | %94,2 | AKP | %70,7 |
| Kusunlar Mah. | 2 | 375 | %97,1 | AKP | %78,9 |
| Kutlu Mah. | 46 | 15.700 | %85,1 | AKP | %63,5 |
| Kutludüğün Mah. | 10 | 3.386 | %92,4 | AKP | %68,3 |
| Köstence Mah. | 2 | 629 | %76,3 | AKP | %65,5 |
| Küçük Kayaş Mah. | 35 | 11.857 | %85,9 | AKP | %78,8 |
| Lalahan Mah. | 6 | 2.078 | %87,4 | AKP | %56,1 |
| Mehtap Mah. | 14 | 4.886 | %84,8 | AKP | %50,4 |
| Mutlu Mah. | 55 | 18.858 | %84,1 | AKP | %51,0 |
| Misket Mah. | 24 | 8.089 | %85,3 | AKP | %68,6 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 607 | %95,9 | AKP | %74,5 |
| Peyami Safa Mah. | 37 | 12.881 | %84,4 | AKP | %59,4 |
| Saimekadın Mah. | 20 | 6.811 | %85,0 | CHP | %51,8 |
| Tepecik Mah. | 3 | 1.048 | %79,5 | CHP | %59,9 |
| Tuzluçayır Mah. | 29 | 9.888 | %87,9 | CHP | %89,5 |
| Türközü Mah. | 25 | 8.427 | %84,7 | AKP | %61,9 |
| Yeni Bayındır Mah. | 23 | 7.877 | %86,1 | AKP | %76,1 |
| Yeşilbayır Mah. | 53 | 18.099 | %84,9 | AKP | %77,1 |
| Yukarı İmrohor Mah. | 1 | 207 | %96,1 | CHP | %53,9 |
| Zirvekent Mah. | 15 | 5.143 | %76,3 | AKP | %63,9 |
| Çağlayan Mah. | 16 | 5.449 | %86,9 | CHP | %63,8 |
| Çiğiltepe Mah. | 5 | 1.702 | %89,5 | CHP | %61,7 |
| Üreğil Mah. | 14 | 4.602 | %87,8 | AKP | %64,0 |
| Şafaktepe Mah. | 22 | 7.520 | %85,5 | CHP | %51,9 |
| Şahap Gürler Mah. | 19 | 6.428 | %86,5 | AKP | %76,8 |
| Şahintepe Mah. | 60 | 20.631 | %87,7 | CHP | %80,7 |
| Şehit Cengiz Topel Mah. | 5 | 1.538 | %82,3 | AKP | %58,7 |
| Şirintepe Mah. | 19 | 6.346 | %90,5 | CHP | %86,1 |