%73,5
CHP birinci
569.906 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankaya ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %73,5 ile birinci; 569.906 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 680.264 · Oy kullanan 580.514 (katılım %85,3) · Geçerli 569.906 · Geçersiz 10.608
Çankaya Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 418.740 | %73,5 |
| AKP | 123.222 | %21,6 |
| SAADET | 9.023 | %1,6 |
| HDP | 8.944 | %1,6 |
| BBP | 5.638 | %1,0 |
| VATAN | 1.983 | %0,4 |
| DP | 1.654 | %0,3 |
| BTP | 702 | %0,1 |
Seçilenler
- Alper Taşdelen · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çankaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 13 | 4.355 | %82,4 | CHP | %80,1 |
| 50.Yıl Mah. | 2 | 522 | %83,7 | CHP | %50,1 |
| Ahlatlıbel Mah. | 18 | 6.123 | %60,2 | AKP | %50,0 |
| Akarlar Mah. | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %70,4 |
| Akpınar Mah. | 26 | 9.018 | %84,8 | CHP | %64,2 |
| Alacaatlı Mah. | 66 | 22.347 | %87,7 | CHP | %78,1 |
| Anıttepe Mah. | 10 | 3.373 | %85,3 | CHP | %78,7 |
| Arka Topraklık Mah. | 6 | 1.972 | %78,8 | CHP | %54,3 |
| Ata Mah. | 26 | 9.012 | %87,3 | CHP | %67,9 |
| Aydınlar Mah. | 14 | 4.707 | %84,2 | CHP | %66,3 |
| Ayrancı Mah. | 43 | 14.395 | %85,0 | CHP | %80,0 |
| Aziziye Mah. | 26 | 8.904 | %85,0 | CHP | %81,4 |
| Aşağı Öveçler Mah. | 18 | 6.268 | %84,8 | CHP | %66,9 |
| Aşağı İmrahor Mah. | 1 | 162 | %91,4 | CHP | %53,2 |
| Aşıkpaşa Mah. | 19 | 6.388 | %83,4 | CHP | %60,6 |
| Bademlidere Mah. | 5 | 1.472 | %85,9 | CHP | %65,6 |
| Bahçelievler Mah. | 26 | 8.548 | %84,4 | CHP | %81,9 |
| Balgat Mah. | 8 | 2.622 | %84,7 | CHP | %58,6 |
| Barbaros Mah. | 15 | 4.690 | %83,7 | CHP | %86,3 |
| Bayraktar Mah. | 10 | 3.481 | %83,1 | CHP | %74,2 |
| Bağcılar Mah. | 6 | 1.920 | %83,6 | CHP | %75,9 |
| Beytepe Mah. | 18 | 5.993 | %87,8 | CHP | %70,2 |
| Boztepe Mah. | 4 | 1.134 | %82,3 | AKP | %52,0 |
| Büyükesat Mah. | 18 | 6.278 | %83,8 | CHP | %81,4 |
| Birlik Mah. | 68 | 22.935 | %87,1 | CHP | %76,5 |
| Cebeci Mah. | 11 | 3.787 | %81,8 | CHP | %70,1 |
| Cevizlidere Mah. | 29 | 9.952 | %87,0 | CHP | %59,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 88 | %117,1 | CHP | %64,0 |
| Devlet Mah. | 3 | 959 | %81,2 | CHP | %73,0 |
| Dodurga Mah. | 22 | 7.416 | %87,1 | CHP | %76,7 |
| Doğuş Mah. | 7 | 2.380 | %84,3 | CHP | %78,2 |
| Dumlupınar Mah. | 21 | 7.097 | %88,5 | CHP | %78,2 |
| Dilekler Mah. | 2 | 456 | %72,4 | CHP | %53,3 |
| Ehlibeyt Mah. | 8 | 2.384 | %87,4 | CHP | %73,6 |
| Emek Mah. | 50 | 16.998 | %85,6 | CHP | %76,9 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 16 | 5.256 | %81,2 | CHP | %65,6 |
| Erzurum Mah. | 6 | 1.810 | %82,0 | CHP | %63,6 |
| Esatoğlu Mah. | 9 | 2.859 | %81,9 | CHP | %83,2 |
| Eti Mah. | 2 | 696 | %79,9 | CHP | %72,8 |
| Evciler Mah. | 1 | 151 | %98,7 | AKP | %71,7 |
| Fakülteler Mah. | 12 | 4.045 | %81,0 | CHP | %72,3 |
| Fidanlık Mah. | 3 | 888 | %77,7 | CHP | %79,3 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 9 | 2.994 | %82,9 | CHP | %83,5 |
| Gökkuşağı Mah. | 18 | 6.127 | %86,3 | CHP | %56,0 |
| Göktürk Mah. | 9 | 2.877 | %87,9 | CHP | %65,2 |
| Güvenevler Mah. | 23 | 7.847 | %85,1 | CHP | %83,8 |
| Güzeltepe Mah. | 14 | 4.808 | %85,3 | CHP | %82,8 |
| Harbiye Mah. | 47 | 16.027 | %84,8 | CHP | %70,6 |
| Huzur Mah. | 38 | 12.847 | %85,1 | CHP | %64,5 |
| Hilal Mah. | 14 | 4.887 | %85,3 | CHP | %74,7 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 254 | %94,1 | AKP | %53,9 |
| Karapınar Mah. | 20 | 6.995 | %86,5 | CHP | %65,1 |
| Karataş Mah. | 2 | 596 | %93,5 | AKP | %55,9 |
| Kavaklıdere Mah. | 14 | 4.757 | %81,4 | CHP | %80,7 |
| Kazım Özalp Mah. | 11 | 3.642 | %83,4 | CHP | %82,1 |
| Keklik Pınarı Mah. | 31 | 10.567 | %84,4 | CHP | %66,5 |
| Kırkkonaklar Mah. | 39 | 13.208 | %84,9 | CHP | %70,1 |
| Kızılay Mah. | 3 | 752 | %78,2 | CHP | %67,7 |
| Kızılırmak Mah. | 14 | 4.759 | %87,9 | CHP | %65,3 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 556 | %81,3 | CHP | %68,4 |
| Konutkent Mah. | 21 | 6.751 | %87,5 | CHP | %85,2 |
| Korkutreis Mah. | 3 | 709 | %77,0 | CHP | %61,9 |
| Koru Mah. | 35 | 11.794 | %87,6 | CHP | %85,7 |
| Kömürcü Mah. | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %66,3 |
| Kültür Mah. | 9 | 2.841 | %79,6 | CHP | %79,3 |
| Küçükesat Mah. | 7 | 2.243 | %84,1 | CHP | %82,2 |
| Malazgirt Mah. | 14 | 4.616 | %86,2 | CHP | %62,5 |
| Maltepe Mah. | 20 | 6.893 | %84,0 | CHP | %76,7 |
| Mebusevleri Mah. | 9 | 3.031 | %86,1 | CHP | %79,8 |
| Metin Akkuş Mah. | 7 | 2.276 | %86,4 | CHP | %78,1 |
| Metin Oktay Mah. | 11 | 3.685 | %85,2 | CHP | %65,7 |
| Meşrutiyet Mah. | 2 | 402 | %77,1 | CHP | %62,3 |
| Muhsin Ertuğrul Mah. | 8 | 2.655 | %84,5 | CHP | %78,9 |
| Murat Mah. | 8 | 2.794 | %81,2 | CHP | %69,7 |
| Mustafa Kemal Mah. | 16 | 5.419 | %87,0 | CHP | %71,8 |
| Mutlukent Mah. | 42 | 13.968 | %86,8 | CHP | %82,5 |
| Mürsel Uluç Mah. | 40 | 13.901 | %85,1 | CHP | %69,1 |
| Mimar Sinan Mah. | 7 | 2.367 | %85,0 | CHP | %56,8 |
| Naci Çakır Mah. | 22 | 7.474 | %85,9 | CHP | %68,6 |
| Nasuh Akar Mah. | 9 | 3.003 | %83,7 | CHP | %63,4 |
| Oran Mah. | 26 | 8.791 | %86,6 | CHP | %80,0 |
| Orta İmrahor Mah. | 1 | 273 | %97,1 | AKP | %62,4 |
| Osman Temiz Mah. | 22 | 7.680 | %87,0 | CHP | %74,3 |
| Oğuzlar Mah. | 16 | 5.580 | %83,4 | CHP | %57,1 |
| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 46 | 15.834 | %88,5 | CHP | %84,2 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 13 | 4.224 | %84,3 | CHP | %83,5 |
| Sancak Mah. | 25 | 8.474 | %86,2 | CHP | %74,2 |
| Sağlık Mah. | 2 | 463 | %78,6 | CHP | %68,9 |
| Seyranbağları Mah. | 16 | 5.467 | %81,1 | CHP | %70,0 |
| Sokullu Mehmet Paşa Mah. | 20 | 6.840 | %85,1 | CHP | %64,8 |
| Söğütözü Mah. | 8 | 2.575 | %87,3 | CHP | %67,7 |
| Tınaztepe Mah. | 14 | 4.651 | %80,4 | CHP | %79,6 |
| Tohumlar Mah. | 1 | 191 | %95,8 | AKP | %67,6 |
| Topraklık Mah. | 4 | 1.085 | %82,3 | CHP | %60,7 |
| Umut Mah. | 19 | 6.133 | %83,8 | CHP | %69,7 |
| Yakupabdal Mah. | 10 | 3.305 | %88,5 | AKP | %65,5 |
| Yayla Mah. | 1 | 274 | %97,5 | AKP | %74,0 |
| Yaşamkent Mah. | 48 | 16.168 | %89,3 | CHP | %82,4 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 515 | %95,3 | AKP | %59,9 |
| Yıldızevler Mah. | 28 | 9.715 | %85,5 | CHP | %79,2 |
| Yukarı Bahçelievler Mah. | 36 | 12.200 | %84,5 | CHP | %80,1 |
| Yukarı Dikmen Mah. | 18 | 6.256 | %85,0 | CHP | %74,2 |
| Yukarı Öveçler Mah. | 9 | 2.900 | %87,3 | CHP | %68,5 |
| Yücetepe Mah. | 11 | 3.820 | %87,7 | CHP | %81,0 |
| Zafertepe Mah. | 6 | 1.889 | %80,3 | CHP | %50,1 |
| Çamlıtepe Mah. | 14 | 4.642 | %84,6 | CHP | %69,8 |
| Çankaya Mah. | 16 | 5.321 | %84,0 | CHP | %78,7 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 337 | %95,9 | AKP | %59,7 |
| Çayyolu Mah. | 13 | 4.344 | %88,5 | CHP | %81,6 |
| Çukurambar Mah. | 29 | 9.870 | %88,1 | CHP | %66,6 |
| Çiğdem Mah. | 33 | 11.186 | %88,1 | CHP | %79,2 |
| Ön Cebeci Mah. | 11 | 3.733 | %82,4 | CHP | %73,3 |
| Öveçler Mah. | 20 | 6.778 | %86,2 | CHP | %62,7 |
| Ümit Mah. | 33 | 11.223 | %88,3 | CHP | %83,5 |
| Üniversiteler Mah. | 30 | 9.393 | %84,5 | CHP | %84,3 |
| İleri Mah. | 11 | 3.508 | %80,4 | CHP | %60,8 |
| İlkadım Mah. | 30 | 10.438 | %85,5 | CHP | %70,0 |
| İlkbahar Mah. | 19 | 6.331 | %83,8 | CHP | %77,6 |
| İlker Mah. | 7 | 2.448 | %86,0 | CHP | %75,5 |
| İncesu Mah. | 8 | 2.732 | %78,8 | CHP | %68,6 |
| İşçi Blokları Mah. | 44 | 14.670 | %86,5 | CHP | %75,4 |
| Şehit Cengiz Karaca Mah. | 18 | 5.964 | %86,7 | CHP | %64,4 |
| Şehit Cevdet Özdemir Mah. | 20 | 6.708 | %85,6 | CHP | %66,4 |