%52,1
AK PARTİ birinci
12.586 geçerli oy · katılım %94,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayaş ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %52,1 ile birinci; 12.586 geçerli oy, katılım %94,3.
Kayıtlı seçmen 13.756 · Oy kullanan 12.965 (katılım %94,3) · Geçerli 12.586 · Geçersiz 379
Seçilenler
- Burhan Demirbaş · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayaş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkaya Mah. | 1 | 244 | %95,5 | AKP | %52,0 |
| Bayat Mah. | 2 | 442 | %97,5 | AKP | %64,0 |
| Bayram Mah. | 1 | 343 | %97,1 | CHP | %59,9 |
| Başayaş Mah. | 1 | 215 | %94,4 | AKP | %70,4 |
| Başbereket Mah. | 1 | 202 | %92,6 | AKP | %57,6 |
| Camiatik Mah. | 1 | 160 | %88,8 | CHP | %67,1 |
| Dervişimam Mah. | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %65,9 |
| Emine Tevfika Ayaşlı Mah. | 3 | 737 | %89,3 | AKP | %49,3 |
| Evci Mah. | 1 | 164 | %98,8 | AKP | %65,2 |
| Ferahfaki Mah. | 2 | 668 | %88,0 | CHP | %54,1 |
| Feruz Mah. | 1 | 261 | %98,5 | AKP | %74,1 |
| Gençali Mah. | 2 | 627 | %98,4 | CHP | %56,6 |
| Gökler Mah. | 1 | 314 | %89,8 | CHP | %56,6 |
| Gökçebağ Mah. | 1 | 328 | %99,1 | CHP | %65,8 |
| Hacımemi Mah. | 2 | 381 | %91,6 | CHP | %68,9 |
| Hacırecep Mah. | 2 | 676 | %91,7 | CHP | %60,4 |
| Hacıveli Mah. | 2 | 417 | %89,9 | CHP | %58,5 |
| Ilıca Mah. | 2 | 495 | %98,2 | AKP | %70,2 |
| Oltan Mah. | 5 | 1.428 | %95,1 | AKP | %75,3 |
| Ortabereket Mah. | 2 | 476 | %97,1 | AKP | %53,5 |
| Pınaryaka Mah. | 2 | 355 | %96,6 | AKP | %56,2 |
| Sinanlı Cuma Mah. | 2 | 665 | %93,1 | AKP | %58,5 |
| Sinanlı Hocasinan Mah. | 2 | 646 | %92,6 | AKP | %56,9 |
| Sinanlı Mahkeme Mah. | 2 | 414 | %97,3 | AKP | %61,7 |
| Tekke Mah. | 2 | 523 | %96,9 | AKP | %58,5 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 156 | %97,4 | CHP | %61,2 |
| Uğurçayırı Mah. | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %68,8 |
| Yağmurdede Mah. | 2 | 471 | %94,1 | AKP | %52,7 |
| Çanıllı Uluyol Mah. | 2 | 454 | %97,6 | CHP | %62,5 |
| Çanıllı Çiğdemci Mah. | 1 | 327 | %95,1 | CHP | %77,0 |
| Ömeroğlu Mah. | 1 | 327 | %86,9 | CHP | %63,1 |
| İlhanköy Mah. | 1 | 340 | %96,5 | AKP | %67,2 |
| Şeyhmuhittin Mah. | 1 | 268 | %92,5 | CHP | %58,8 |