%43,0
AK PARTİ birinci
127.368 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afyonkarahisar Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %43,0 ile birinci; 127.368 geçerli oy, katılım %88,0.
Kayıtlı seçmen 148.907 · Oy kullanan 131.095 (katılım %88,0) · Geçerli 127.368 · Geçersiz 3.727
Afyonkarahisar Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 54.712 | %43,0 |
| İYİ | 50.562 | %39,7 |
| MHP | 20.725 | %16,3 |
| SAADET | 741 | %0,6 |
| DSP | 315 | %0,3 |
| VATAN | 135 | %0,1 |
| TKP | 111 | %0,1 |
| BTP | 67 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Zeybek · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Gebeceler
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.367 · Oy kullanan 2.311 (katılım %97,6) · Geçerli 2.199 · Geçersiz 112
Afyonkarahisar Merkez - Gebeceler Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.187 | %54,0 |
| MHP | 1.009 | %45,9 |
| SAADET | 3 | %0,1 |
Afyonkarahisar Merkez - Gebeceler: seçilenler
- Hüseyin Toğulluk · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Çıkrık
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.610 · Oy kullanan 1.571 (katılım %97,6) · Geçerli 1.516 · Geçersiz 55
Afyonkarahisar Merkez - Çıkrık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 861 | %56,8 |
| MHP | 637 | %42,0 |
| CHP | 14 | %0,9 |
| SAADET | 4 | %0,3 |
Afyonkarahisar Merkez - Çıkrık: seçilenler
- Recep Küçükkayar · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Sülün
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.986 · Oy kullanan 1.928 (katılım %97,1) · Geçerli 1.862 · Geçersiz 66
Afyonkarahisar Merkez - Sülün Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 789 | %42,4 |
| AKP | 556 | %29,9 |
| BBP | 499 | %26,8 |
| SAADET | 18 | %1,0 |
Afyonkarahisar Merkez - Sülün: seçilenler
- Şükrü Bacak · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Sülümenli
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.161 · Oy kullanan 3.019 (katılım %95,5) · Geçerli 2.927 · Geçersiz 92
Afyonkarahisar Merkez - Sülümenli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.604 | %54,8 |
| MHP | 1.220 | %41,7 |
| İYİ | 73 | %2,5 |
| CHP | 24 | %0,8 |
| SAADET | 6 | %0,2 |
Afyonkarahisar Merkez - Sülümenli: seçilenler
- İbrahim Eroğul · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Susuz
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.272 · Oy kullanan 3.182 (katılım %97,3) · Geçerli 3.064 · Geçersiz 118
Afyonkarahisar Merkez - Susuz Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.607 | %52,5 |
| MHP | 1.417 | %46,3 |
| CHP | 32 | %1,0 |
| SAADET | 8 | %0,3 |
Afyonkarahisar Merkez - Susuz: seçilenler
- Mehmet Selek · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Salar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.037 · Oy kullanan 2.894 (katılım %95,3) · Geçerli 2.777 · Geçersiz 117
Afyonkarahisar Merkez - Salar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.264 | %45,5 |
| MHP | 1.185 | %42,7 |
| İYİ | 317 | %11,4 |
| SAADET | 11 | %0,4 |
Afyonkarahisar Merkez - Salar: seçilenler
- Cengiz Taşpınar · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Nuribey
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.288 · Oy kullanan 2.169 (katılım %94,8) · Geçerli 2.012 · Geçersiz 157
Afyonkarahisar Merkez - Nuribey Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.065 | %52,9 |
| AKP | 924 | %45,9 |
| SAADET | 23 | %1,1 |
Afyonkarahisar Merkez - Nuribey: seçilenler
- Abdullah Çakmak · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Işıklar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 4.946 · Oy kullanan 4.821 (katılım %97,5) · Geçerli 4.582 · Geçersiz 239
Afyonkarahisar Merkez - Işıklar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.937 | %42,3 |
| AKP | 1.330 | %29,0 |
| İYİ | 772 | %16,9 |
| CHP | 528 | %11,5 |
| SAADET | 15 | %0,3 |
Afyonkarahisar Merkez - Işıklar: seçilenler
- Erol Özağıl · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Fethibey
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.276 · Oy kullanan 2.220 (katılım %97,5) · Geçerli 2.159 · Geçersiz 61
Afyonkarahisar Merkez - Fethibey Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.096 | %50,8 |
| AKP | 1.059 | %49,1 |
| CHP | 4 | %0,2 |
Afyonkarahisar Merkez - Fethibey: seçilenler
- Mustafa Özdemir · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Erkmen
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 4.021 · Oy kullanan 3.559 (katılım %88,5) · Geçerli 3.350 · Geçersiz 209
Afyonkarahisar Merkez - Erkmen Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.906 | %56,9 |
| MHP | 1.258 | %37,6 |
| SAADET | 186 | %5,6 |
Afyonkarahisar Merkez - Erkmen: seçilenler
- Memduh Kuş · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.057 · Oy kullanan 2.009 (katılım %97,7) · Geçerli 1.886 · Geçersiz 123
Afyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.031 | %54,7 |
| AKP | 841 | %44,6 |
| SAADET | 14 | %0,7 |
Afyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı: seçilenler
- Erol Barutcu · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Çayırbağ
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.801 · Oy kullanan 2.725 (katılım %97,3) · Geçerli 2.621 · Geçersiz 104
Afyonkarahisar Merkez - Çayırbağ Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.560 | %59,5 |
| AKP | 1.057 | %40,3 |
| SAADET | 4 | %0,2 |
Afyonkarahisar Merkez - Çayırbağ: seçilenler
- Ali Çalışır · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Kocatepe
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.256 · Oy kullanan 2.188 (katılım %97,0) · Geçerli 2.069 · Geçersiz 119
Afyonkarahisar Merkez - Kocatepe Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.118 | %54,0 |
| MHP | 946 | %45,7 |
| SAADET | 5 | %0,2 |
Afyonkarahisar Merkez - Kocatepe: seçilenler
- Abdullah Çelik · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAfyonkarahisar Merkez - Beyyazı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.191 · Oy kullanan 2.154 (katılım %98,3) · Geçerli 2.102 · Geçersiz 52
Afyonkarahisar Merkez - Beyyazı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.138 | %54,1 |
| AKP | 819 | %39,0 |
| SAADET | 133 | %6,3 |
| CHP | 12 | %0,6 |
Afyonkarahisar Merkez - Beyyazı: seçilenler
- Asım Altıntaş · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afyonkarahisar Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmescit Mah. | 4 | 1.373 | %90,3 | AKP | %56,2 |
| Akçin Mah. | 4 | 1.173 | %93,5 | AKP | %63,3 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 529 | %86,4 | İYİ | %52,3 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 13 | 4.288 | %88,0 | AKP | %42,6 |
| Ataköy Mah. | 8 | 2.596 | %94,6 | AKP | %57,9 |
| Battalgazi Mah. | 2 | 370 | %70,5 | AKP | %42,9 |
| Bayatcık Mah. | 1 | 174 | %97,7 | AKP | %73,2 |
| Beyazıt Mah. | 3 | 855 | %89,9 | AKP | %48,3 |
| Beyyazı-Atatürk Mah. | 4 | 1.079 | %99,1 | MHP | %58,3 |
| Beyyazı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 591 | %96,5 | MHP | %55,2 |
| Beyyazı-Örnek Mah. | 2 | 521 | %98,9 | MHP | %44,2 |
| Burmalı Mah. | 4 | 1.243 | %86,6 | AKP | %51,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 8.005 | %83,5 | İYİ | %48,4 |
| Dairecep Mah. | 3 | 921 | %89,8 | AKP | %43,8 |
| Demirçevre Mah. | 2 | 477 | %97,7 | AKP | %53,6 |
| Derviş Paşa Mah. | 11 | 3.568 | %86,3 | İYİ | %51,8 |
| Değirmenayvalı-Kurtuluş Mah. | 2 | 594 | %96,6 | AKP | %50,0 |
| Değirmenayvalı-Şehit Ahmet Mah. | 5 | 1.463 | %98,1 | MHP | %56,8 |
| Dumlupınar Mah. | 26 | 8.497 | %85,1 | İYİ | %55,2 |
| Dörtyol Mah. | 7 | 2.170 | %86,2 | İYİ | %44,2 |
| Erenler Mah. | 7 | 2.152 | %80,9 | İYİ | %36,1 |
| Erkmen-Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.876 | %85,3 | AKP | %51,5 |
| Erkmen-Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.088 | %89,2 | AKP | %64,4 |
| Erkmen-Hürriyet Mah. | 4 | 1.057 | %93,5 | AKP | %58,4 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 2 | 580 | %92,4 | AKP | %44,1 |
| Esentepe Mah. | 17 | 5.722 | %86,2 | İYİ | %42,7 |
| Eşrefpaşa Mah. | 16 | 5.263 | %89,8 | AKP | %48,6 |
| Fakıpaşa Mah. | 4 | 1.213 | %89,3 | AKP | %59,5 |
| Fatih Mah. | 28 | 9.405 | %89,3 | AKP | %47,4 |
| Fethibey-Fatih Mah. | 2 | 669 | %99,9 | AKP | %65,4 |
| Fethibey-Yavuz Selim Mah. | 3 | 925 | %95,8 | MHP | %59,2 |
| Fethibey-Yunus Emre Mah. | 2 | 682 | %97,7 | MHP | %55,6 |
| Gazi Mah. | 11 | 3.849 | %86,6 | İYİ | %45,8 |
| Gebeceler-Fatih Mah. | 2 | 456 | %100,0 | AKP | %57,1 |
| Gebeceler-Kocatepe Mah. | 2 | 555 | %97,3 | AKP | %64,6 |
| Gebeceler-Yeni Mah. | 2 | 373 | %94,1 | AKP | %57,5 |
| Gebeceler-Zafer Mah. | 1 | 247 | %98,4 | AKP | %53,5 |
| Gebeceler-İstiklal Mah. | 3 | 736 | %98,0 | MHP | %57,5 |
| Güvenevler Mah. | 8 | 2.725 | %86,5 | İYİ | %50,5 |
| Hamidiye Mah. | 3 | 881 | %89,9 | AKP | %48,1 |
| Hasan Karaağaç Mah. | 4 | 903 | %90,5 | AKP | %48,1 |
| Hattat Karahisar Mah. | 5 | 1.408 | %88,6 | AKP | %43,9 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 14 | 4.668 | %87,6 | AKP | %47,4 |
| Işıklar-Atatürk Mah. | 3 | 836 | %97,7 | MHP | %49,6 |
| Işıklar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 566 | %95,4 | AKP | %33,1 |
| Işıklar-Hürriyet Mah. | 4 | 1.298 | %98,4 | MHP | %50,8 |
| Işıklar-Yaka Mah. | 3 | 945 | %97,7 | AKP | %37,7 |
| Işıklar-Yeni Mah. | 3 | 1.000 | %97,5 | MHP | %42,0 |
| Işıklar-İstiklal Mah. | 1 | 301 | %96,0 | MHP | %36,5 |
| Kanlıca Mah. | 21 | 6.997 | %87,5 | AKP | %43,1 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.553 | %86,5 | İYİ | %55,6 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 3.070 | %90,8 | AKP | %44,8 |
| Kasımpaşa Mah. | 4 | 1.314 | %87,1 | İYİ | %49,0 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 937 | %90,0 | AKP | %44,2 |
| Kışlacık Mah. | 2 | 524 | %97,3 | AKP | %60,0 |
| Kocatepe Mah. | 12 | 3.980 | %88,2 | İYİ | %44,1 |
| Kocatepe-Kocatepe Mah. | 4 | 1.069 | %97,1 | AKP | %50,8 |
| Kocatepe-Kurtuluş Mah. | 4 | 1.187 | %96,9 | AKP | %56,9 |
| Küçükçobanlı Mah. | 2 | 516 | %98,5 | AKP | %46,1 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 20 | 6.835 | %87,3 | AKP | %43,0 |
| Marulcu Mah. | 5 | 1.651 | %84,6 | İYİ | %47,9 |
| Mecidiye Mah. | 4 | 1.194 | %89,5 | AKP | %42,1 |
| Nazmi Saatçi Mah. | 10 | 3.453 | %88,6 | AKP | %43,6 |
| Nuribey-Ali İhsan Paşa Mah. | 1 | 321 | %95,6 | MHP | %55,2 |
| Nuribey-Fatih Mah. | 3 | 775 | %97,3 | MHP | %53,8 |
| Nuribey-Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 877 | %93,4 | MHP | %50,1 |
| Nuribey-Mehmet Akif Mah. | 1 | 315 | %91,8 | MHP | %56,3 |
| Olucak Mah. | 5 | 1.626 | %91,3 | AKP | %54,5 |
| Orhangazi Mah. | 5 | 1.492 | %90,4 | İYİ | %40,3 |
| Osman Gazi Mah. | 11 | 3.781 | %89,3 | AKP | %42,8 |
| Sadıkbey Mah. | 5 | 1.421 | %98,2 | AKP | %55,2 |
| Sahipata Mah. | 10 | 3.411 | %89,5 | AKP | %47,4 |
| Salar-Barbaros Mah. | 3 | 886 | %93,9 | AKP | %50,2 |
| Salar-Fatih Mah. | 2 | 490 | %95,3 | AKP | %51,1 |
| Salar-Gümüş Tepe Mah. | 2 | 398 | %96,2 | AKP | %47,8 |
| Salar-Halil İbrahim Sultan Mah. | 2 | 480 | %95,2 | MHP | %47,2 |
| Salar-Yavuz Selim Mah. | 3 | 783 | %96,4 | MHP | %49,0 |
| Selçuklu Mah. | 26 | 9.045 | %85,6 | İYİ | %55,5 |
| Susuz-Gökhan Mah. | 2 | 496 | %99,0 | AKP | %57,0 |
| Susuz-Osmanlı Mah. | 3 | 792 | %97,6 | MHP | %50,6 |
| Susuz-Sakarya Mah. | 4 | 1.132 | %95,2 | AKP | %51,1 |
| Susuz-Selçuklu Mah. | 3 | 852 | %98,6 | AKP | %54,9 |
| Sülümenli-Altındağ Mah. | 2 | 689 | %96,5 | AKP | %52,6 |
| Sülümenli-Cumhuriyet Mah. | 2 | 366 | %97,0 | AKP | %56,7 |
| Sülümenli-Ulucami Mah. | 1 | 241 | %93,8 | AKP | %64,6 |
| Sülümenli-Zafer Mah. | 3 | 1.003 | %95,0 | AKP | %50,6 |
| Sülümenli-İstiklal Mah. | 3 | 805 | %95,4 | AKP | %58,2 |
| Sülümenli-Şeker Mah. | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %53,1 |
| Sülün-Gültepe Mah. | 3 | 909 | %97,7 | AKP | %37,2 |
| Sülün-Hisar Mah. | 4 | 1.077 | %96,6 | MHP | %46,8 |
| Sümer Mah. | 4 | 1.385 | %91,3 | AKP | %56,3 |
| Tacı Ahmet Mah. | 4 | 1.322 | %93,0 | AKP | %56,4 |
| Taşpınar Mah. | 4 | 1.074 | %90,7 | AKP | %50,2 |
| Veysel Karani Mah. | 8 | 2.542 | %88,9 | AKP | %50,7 |
| Yarenler Mah. | 3 | 970 | %89,1 | AKP | %45,6 |
| Yenice Mah. | 8 | 2.726 | %91,8 | AKP | %50,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 5 | 1.534 | %90,4 | AKP | %42,6 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 980 | %88,3 | AKP | %45,1 |
| Zafer Mah. | 7 | 2.148 | %86,9 | İYİ | %45,2 |
| Çakır Mah. | 2 | 621 | %95,5 | AKP | %52,2 |
| Çayırbağ-Ali Çetinkaya Mah. | 3 | 800 | %98,5 | MHP | %50,7 |
| Çayırbağ-Fatih Mah. | 3 | 928 | %97,1 | MHP | %63,0 |
| Çayırbağ-Huzur Mah. | 1 | 101 | %102,0 | AKP | %66,7 |
| Çayırbağ-Uğur Mah. | 3 | 972 | %96,0 | MHP | %66,4 |
| Çıkrık-Erenler Mah. | 3 | 757 | %99,2 | AKP | %59,5 |
| Çıkrık-Yunuslar Mah. | 3 | 853 | %96,1 | AKP | %54,3 |
| Örnekevler Mah. | 8 | 2.689 | %89,2 | İYİ | %52,6 |
| İsmail Mah. | 2 | 403 | %97,5 | AKP | %50,5 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.705 | %86,5 | İYİ | %45,3 |