%61,6
MHP birinci
93.310 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıçam ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %61,6 ile birinci; 93.310 geçerli oy, katılım %85,8.
Kayıtlı seçmen 113.127 · Oy kullanan 97.094 (katılım %85,8) · Geçerli 93.310 · Geçersiz 3.784
Seçilenler
- Bilal Uludağ · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıçam mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıdere Mah. | 4 | 1.340 | %88,8 | MHP | %61,1 |
| Aflak Mah. | 1 | 113 | %102,7 | MHP | %61,0 |
| Akkuyu Mah. | 3 | 806 | %91,7 | MHP | %61,0 |
| Avcılar Mah. | 3 | 529 | %98,9 | MHP | %80,9 |
| Aydınyurdu Mah. | 2 | 514 | %95,1 | MHP | %90,2 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 73 | %104,1 | MHP | %72,2 |
| Balcalı Mah. | 3 | 766 | %76,5 | İYİ | %56,6 |
| Bayram Hacılı Mah. | 1 | 279 | %91,4 | İYİ | %56,6 |
| Beyceli Mah. | 11 | 3.598 | %85,6 | MHP | %67,1 |
| Boynuyoğun Mah. | 2 | 525 | %93,5 | MHP | %75,6 |
| Boztepe Mah. | 2 | 464 | %98,3 | MHP | %84,5 |
| Buruk Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.426 | %88,6 | MHP | %58,7 |
| Büyük Baklalı Mah. | 3 | 835 | %93,2 | MHP | %71,7 |
| Cerenli Mah. | 2 | 365 | %97,5 | MHP | %57,6 |
| Cihadiye Mah. | 4 | 1.347 | %97,0 | MHP | %72,6 |
| Dağcı Mah. | 4 | 1.171 | %93,8 | MHP | %50,5 |
| Dutluca Mah. | 1 | 132 | %99,2 | MHP | %71,4 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 6 | 1.799 | %75,3 | MHP | %50,4 |
| Esentepe Mah. | 10 | 3.500 | %86,7 | MHP | %65,8 |
| Eğeciuşağı Mah. | 1 | 184 | %100,0 | MHP | %54,0 |
| Gökbuket Mah. | 1 | 315 | %95,6 | İYİ | %59,4 |
| Göztepe Mah. | 4 | 1.082 | %95,8 | MHP | %67,7 |
| Gültepe Mah. | 29 | 9.995 | %82,0 | MHP | %63,4 |
| Hakkıbeyli Mah. | 1 | 335 | %94,3 | MHP | %81,5 |
| Hasanbeyli Mah. | 2 | 542 | %98,0 | MHP | %90,7 |
| Hocallı Mah. | 2 | 396 | %97,7 | MHP | %61,8 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.299 | %81,3 | MHP | %51,5 |
| Karayusuflu Mah. | 1 | 244 | %97,5 | MHP | %71,6 |
| Karaömerli Mah. | 1 | 155 | %92,9 | İYİ | %60,4 |
| Kargakekeç Mah. | 1 | 204 | %96,6 | MHP | %56,0 |
| Karlık Mah. | 2 | 558 | %92,5 | MHP | %80,7 |
| Kaşobası Mah. | 1 | 237 | %99,2 | MHP | %73,6 |
| Kemalpaşa Mah. | 8 | 2.756 | %82,5 | MHP | %42,6 |
| Kepeztepe Mah. | 1 | 293 | %95,9 | MHP | %76,6 |
| Kılbaş Mah. | 1 | 194 | %100,0 | MHP | %70,1 |
| Kılıçlı Mah. | 5 | 1.616 | %94,3 | MHP | %56,3 |
| Kızılkaş Mah. | 4 | 1.175 | %97,8 | MHP | %56,5 |
| Kösefakılı Mah. | 1 | 50 | %106,0 | İYİ | %50,0 |
| Küçükbaklalı Mah. | 2 | 559 | %92,1 | MHP | %71,4 |
| Maltepe Mah. | 1 | 147 | %97,3 | MHP | %68,2 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 35 | 11.670 | %84,7 | MHP | %59,6 |
| Menekşe Mah. | 1 | 322 | %97,8 | MHP | %56,8 |
| Mustafalar Mah. | 3 | 860 | %96,4 | MHP | %76,0 |
| Müminli Mah. | 4 | 1.054 | %93,9 | MHP | %52,6 |
| Orhangazi Mah. | 21 | 7.120 | %85,0 | MHP | %64,9 |
| Osmangazi Mah. | 13 | 4.401 | %80,1 | MHP | %56,2 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 2 | 593 | %94,3 | İYİ | %67,0 |
| Sarıçam Mah. | 2 | 599 | %98,3 | MHP | %83,4 |
| Sofudede Mah. | 3 | 769 | %93,9 | MHP | %58,4 |
| Suluca Mah. | 9 | 3.020 | %81,5 | MHP | %57,4 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 247 | %94,7 | MHP | %66,7 |
| Yarımca Mah. | 2 | 588 | %98,5 | MHP | %64,8 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 15 | 4.976 | %86,7 | MHP | %65,6 |
| Yağızlar Mah. | 2 | 658 | %95,9 | MHP | %70,5 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.436 | %77,5 | MHP | %46,7 |
| Yeniyayla Mah. | 2 | 591 | %93,6 | MHP | %69,2 |
| Yeşiltepe Mah. | 22 | 7.613 | %85,3 | MHP | %65,4 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 19 | 6.568 | %85,3 | MHP | %64,5 |
| Yürekli Mah. | 9 | 2.018 | %59,7 | MHP | %55,9 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 228 | %94,7 | MHP | %90,4 |
| Çarkıpare Mah. | 6 | 1.921 | %84,2 | MHP | %61,2 |
| Çaylı Mah. | 1 | 180 | %93,9 | MHP | %62,2 |
| Çınarlı Mah. | 4 | 1.133 | %84,7 | İYİ | %46,4 |
| Çirişgediği Mah. | 1 | 181 | %97,8 | MHP | %76,3 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 351 | %95,2 | MHP | %68,4 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 169 | %94,7 | MHP | %69,0 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.416 | %89,7 | MHP | %60,8 |
| Şahintepe Mah. | 22 | 7.527 | %85,0 | MHP | %62,0 |