%49,8
CHP birinci
25.022 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şile ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,8 ile birinci; 25.022 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 29.285 · Oy kullanan 25.567 (katılım %87,3) · Geçerli 25.022 · Geçersiz 545
Şile Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 12.452 | %49,8 |
| AKP | 12.358 | %49,4 |
| SAADET | 131 | %0,5 |
| VATAN | 44 | %0,2 |
| Dursunali Bacıoğlu (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Seçkin İlker (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Muhammet Ali Canca (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ahmet Çördük (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Güldes Önkoyun (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Lütfü Yılmaz (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Doğan Duman (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Burak Kadıoğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şile mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetli Mah. | 5 | 1.473 | %88,5 | CHP | %50,8 |
| Akçakese Mah. | 2 | 371 | %91,1 | CHP | %52,1 |
| Alacalı Mah. | 2 | 520 | %88,9 | AKP | %61,8 |
| Avcıkoru Mah. | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %71,6 |
| Ağaçdere Mah. | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %76,7 |
| Ağva Merkez Mah. | 5 | 1.565 | %86,3 | CHP | %56,1 |
| Balibey Mah. | 7 | 2.185 | %85,1 | CHP | %66,1 |
| Bıçkıdere Mah. | 1 | 306 | %89,9 | AKP | %70,2 |
| Bozgoca Mah. | 1 | 102 | %96,1 | AKP | %62,1 |
| Bucaklı Mah. | 1 | 301 | %83,4 | AKP | %65,7 |
| Darlık Mah. | 1 | 132 | %94,7 | AKP | %87,0 |
| Değirmençayırı Mah. | 2 | 397 | %89,9 | AKP | %63,8 |
| Doğancılı Mah. | 2 | 648 | %88,7 | AKP | %59,1 |
| Erenler Mah. | 1 | 104 | %95,2 | CHP | %51,0 |
| Esenceli Mah. | 1 | 124 | %95,2 | AKP | %70,9 |
| Geredeli Mah. | 2 | 565 | %85,8 | AKP | %73,4 |
| Gökmaşlı Mah. | 1 | 192 | %88,0 | CHP | %53,0 |
| Göksu Mah. | 1 | 300 | %82,3 | AKP | %54,0 |
| Göçe Mah. | 2 | 545 | %84,8 | AKP | %67,2 |
| Hacı Kasım Mah. | 3 | 792 | %85,1 | CHP | %67,2 |
| Hacıllı Mah. | 1 | 208 | %91,8 | AKP | %67,0 |
| Hasanlı Mah. | 1 | 205 | %90,2 | AKP | %68,7 |
| Kabakoz Mah. | 2 | 525 | %83,8 | AKP | %54,0 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 194 | %94,3 | AKP | %74,2 |
| Kalem Mah. | 1 | 234 | %88,9 | AKP | %61,8 |
| Karabeyli Mah. | 1 | 206 | %85,9 | AKP | %53,5 |
| Karacaköy Mah. | 1 | 240 | %89,2 | CHP | %60,5 |
| Karakiraz Mah. | 1 | 246 | %86,6 | AKP | %58,1 |
| Karamandere Mah. | 1 | 244 | %94,3 | CHP | %52,2 |
| Kervansaray Mah. | 1 | 279 | %90,0 | AKP | %67,5 |
| Kızılca Mah. | 2 | 471 | %86,4 | AKP | %54,6 |
| Korucu Mah. | 1 | 186 | %91,9 | CHP | %48,5 |
| Kumbaba Mah. | 3 | 702 | %85,8 | CHP | %63,3 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 247 | %93,9 | AKP | %53,0 |
| Kurna Mah. | 1 | 162 | %90,7 | AKP | %77,2 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 189 | %95,8 | AKP | %78,1 |
| Meşrutiyet Mah. | 1 | 335 | %82,7 | CHP | %65,6 |
| Oruçoğlu Mah. | 2 | 490 | %93,1 | AKP | %77,0 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 218 | %89,9 | AKP | %68,7 |
| Ovacık Mah. | 1 | 174 | %89,1 | AKP | %64,7 |
| Sahilköy Mah. | 3 | 746 | %86,2 | AKP | %50,9 |
| Satmazlı Mah. | 1 | 339 | %89,1 | CHP | %53,0 |
| Sofular Mah. | 1 | 264 | %90,9 | AKP | %61,9 |
| Sortullu Mah. | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %63,3 |
| Soğullu Mah. | 1 | 166 | %87,4 | AKP | %59,9 |
| Teke Mah. | 2 | 395 | %86,6 | AKP | %56,3 |
| Ulupelit Mah. | 1 | 158 | %92,4 | AKP | %66,4 |
| Yaka Mah. | 1 | 301 | %81,7 | AKP | %69,2 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 59 | %93,2 | AKP | %49,1 |
| Yazımanayır Mah. | 1 | 183 | %90,7 | AKP | %85,4 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 378 | %91,5 | CHP | %54,5 |
| Yeşilvadi Mah. | 1 | 185 | %91,4 | CHP | %50,6 |
| Çataklı Mah. | 1 | 200 | %92,0 | AKP | %57,5 |
| Çavuş Mah. | 20 | 6.827 | %84,9 | CHP | %61,9 |
| Çayırbaşı Mah. | 3 | 815 | %87,4 | CHP | %59,6 |
| Çelebi Mah. | 1 | 149 | %90,6 | AKP | %71,5 |
| Çengilli Mah. | 1 | 173 | %86,1 | AKP | %55,2 |
| Üvezli Mah. | 2 | 426 | %90,9 | AKP | %75,0 |
| İmrendere Mah. | 1 | 232 | %91,8 | CHP | %59,0 |
| İmrenli Mah. | 1 | 266 | %87,6 | CHP | %54,6 |
| İsaköy Mah. | 1 | 130 | %94,6 | CHP | %51,2 |
| Şuayipli Mah. | 1 | 251 | %85,3 | CHP | %56,5 |