Beykoz · Büyükşehir belediye başkanı
23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme SeçimiBeykoz ilçesi
%49,8
CHP birinci
153.583 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,8 ile birinci; 153.583 geçerli oy, katılım %85,9.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 182.454 · Oy kullanan 156.670 (katılım %85,9) · Geçerli 153.583 · Geçersiz 3.087
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 76.464 | %49,8 |
| AKP | 75.687 | %49,3 |
| SAADET | 1.059 | %0,7 |
| VATAN | 250 | %0,2 |
| Seçkin İlker (bağımsız) | 43 | %0,0 |
| Dursunali Bacıoğlu (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Ahmet Çördük (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Doğan Duman (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Muhammet Ali Canca (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Burak Kadıoğlu (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Lütfü Yılmaz (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Burhan Erol (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Güldes Önkoyun (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ali Rıza Kansız (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Özkan Mustafa Küçükkural (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Abdulcelil Gülap (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 15 | 5.135 | %88,0 | CHP | %87,7 |
| Akbaba Mah. | 6 | 2.040 | %89,4 | AKP | %55,6 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 578 | %88,8 | AKP | %61,2 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.972 | %85,3 | CHP | %75,2 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 952 | %87,1 | CHP | %59,3 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 544 | %86,8 | AKP | %58,5 |
| Baklacı Mah. | 7 | 2.129 | %86,3 | AKP | %76,8 |
| Bozhane Mah. | 2 | 392 | %86,2 | CHP | %50,6 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 5 | 1.414 | %84,8 | AKP | %67,6 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.221 | %87,1 | AKP | %54,5 |
| Elmalı Mah. | 7 | 2.215 | %87,2 | AKP | %66,3 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.028 | %87,2 | AKP | %62,0 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.954 | %87,8 | CHP | %59,9 |
| Göllü Mah. | 1 | 196 | %93,9 | CHP | %59,1 |
| Görele Mah. | 5 | 1.508 | %89,9 | CHP | %57,3 |
| Göztepe Mah. | 17 | 5.895 | %87,5 | CHP | %74,7 |
| Gümüşsuyu Mah. | 32 | 10.779 | %86,2 | AKP | %55,0 |
| Kanlıca Mah. | 10 | 3.288 | %85,8 | CHP | %76,0 |
| Kavacık Mah. | 47 | 16.076 | %86,6 | CHP | %55,1 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 515 | %93,2 | AKP | %73,6 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 435 | %93,3 | AKP | %63,2 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 5 | 1.401 | %87,7 | AKP | %53,1 |
| Merkez Mah. | 14 | 4.571 | %84,9 | CHP | %60,7 |
| Ortaçeşme Mah. | 18 | 6.012 | %84,5 | AKP | %53,4 |
| Paşabahçe Mah. | 9 | 3.090 | %84,9 | CHP | %69,2 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 908 | %90,3 | AKP | %73,9 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 313 | %83,1 | CHP | %69,3 |
| Poyrazköy Mah. | 3 | 729 | %82,7 | AKP | %74,0 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 17 | 5.716 | %84,5 | AKP | %57,0 |
| Riva Mah. | 6 | 1.773 | %86,8 | CHP | %54,7 |
| Soğuksu Mah. | 23 | 8.037 | %85,6 | CHP | %58,6 |
| Tokatköy Mah. | 34 | 11.302 | %84,9 | AKP | %56,3 |
| Yalıköy Mah. | 12 | 4.094 | %83,9 | CHP | %60,2 |
| Yavuz Selim Mah. | 11 | 3.639 | %88,0 | AKP | %66,4 |
| Yeni Mahalle Mah. | 40 | 13.959 | %83,6 | AKP | %55,3 |
| Zerzavatçı Mah. | 3 | 720 | %89,7 | AKP | %65,2 |
| Çamlıbahçe Mah. | 14 | 4.819 | %85,3 | CHP | %49,7 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 11 | 3.779 | %88,1 | AKP | %75,9 |
| Çengeldere Mah. | 11 | 3.567 | %86,8 | AKP | %71,1 |
| Çubuklu Mah. | 45 | 15.290 | %85,6 | AKP | %53,1 |
| Çiğdem Mah. | 25 | 8.745 | %85,5 | CHP | %55,8 |
| Örnekköy Mah. | 9 | 2.861 | %87,9 | AKP | %64,4 |
| Öğümce Mah. | 2 | 385 | %87,3 | CHP | %66,0 |
| İncirköy Mah. | 40 | 13.557 | %84,6 | CHP | %51,8 |
| İshaklı Mah. | 3 | 921 | %85,1 | AKP | %71,3 |