%38,1
AK PARTİ birinci
75.303 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zonguldak Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,1 ile birinci; 75.303 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 90.426 · Oy kullanan 77.532 (katılım %85,7) · Geçerli 75.303 · Geçersiz 2.229
Zonguldak Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 28.721 | %38,1 |
| CHP | 26.599 | %35,3 |
| MHP | 9.434 | %12,5 |
| İYİ | 6.027 | %8,0 |
| SAADET | 1.750 | %2,3 |
| HDP | 1.375 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 680 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 280 | %0,4 |
| VATAN | 276 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 135 | %0,2 |
| Safiye Orhan Baltacıoğlu (bağımsız) | 26 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zonguldak Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alancık Köyü | 1 | 177 | %90,4 | AKP | %48,7 |
| Asma Mah. | 5 | 1.658 | %82,2 | AKP | %38,4 |
| Ayvatlar Köyü | 1 | 347 | %77,8 | AKP | %61,8 |
| Bahçelievler Mah. | 34 | 12.220 | %87,2 | CHP | %48,5 |
| Bağlık Mah. | 3 | 978 | %85,8 | AKP | %45,9 |
| Baştarla Mah. | 4 | 1.421 | %86,1 | AKP | %38,6 |
| Beycuma-Beytepe Mah. | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %57,9 |
| Beycuma-Birlik Mah. | 1 | 139 | %90,7 | AKP | %62,0 |
| Beycuma-Kasımlar Mah. | 1 | 172 | %90,7 | AKP | %58,1 |
| Beycuma-Merkez Mah. | 3 | 679 | %86,0 | AKP | %34,5 |
| Beycuma-Muratlı Mah. | 1 | 136 | %93,4 | AKP | %74,8 |
| Beycuma-Yeni Mah. | 1 | 147 | %91,2 | CHP | %47,2 |
| Beycuma-Çamlık Mah. | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %80,0 |
| Birlik Mah. | 8 | 2.933 | %85,0 | AKP | %44,7 |
| Dilaver Mah. | 4 | 1.430 | %82,7 | AKP | %43,4 |
| Eceler Köyü | 2 | 434 | %85,0 | AKP | %47,8 |
| Elvanpazarcık-Celepçioğlu Mah. | 1 | 158 | %89,2 | AKP | %60,6 |
| Elvanpazarcık-Cumhuriyet Mah. | 1 | 165 | %90,3 | AKP | %53,8 |
| Elvanpazarcık-Elvan Mah. | 1 | 268 | %89,9 | AKP | %54,2 |
| Elvanpazarcık-Hayat Mah. | 2 | 387 | %92,0 | AKP | %48,9 |
| Elvanpazarcık-Merkez Mah. | 2 | 651 | %88,0 | AKP | %48,7 |
| Elvanpazarcık-Tasmacı Mah. | 2 | 428 | %91,6 | AKP | %44,0 |
| Elvanpazarcık-Çalca Mah. | 1 | 244 | %93,9 | AKP | %52,7 |
| Hacıali Köyü | 2 | 487 | %90,6 | AKP | %62,4 |
| Himmetoğlu Köyü | 2 | 651 | %82,0 | AKP | %52,5 |
| Kabalaklı Köyü | 1 | 312 | %88,5 | AKP | %51,5 |
| Kaleoğlu Köyü | 2 | 452 | %83,2 | AKP | %47,6 |
| Karadere Köyü | 1 | 368 | %85,1 | AKP | %65,3 |
| Karaelmas Mah. | 21 | 6.782 | %83,9 | AKP | %43,7 |
| Karaman-Kadı Mah. | 1 | 309 | %92,9 | AKP | %57,6 |
| Karaman-Karamanlar Mah. | 1 | 360 | %87,2 | AKP | %36,8 |
| Karaman-Merkez Mah. | 2 | 488 | %93,0 | AKP | %46,3 |
| Karaman-Satıklı Mah. | 1 | 263 | %87,5 | AKP | %48,7 |
| Karaman-Yeni Mah. | 1 | 227 | %85,5 | AKP | %57,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 292 | %85,6 | AKP | %75,9 |
| Kardeşler Köyü | 3 | 489 | %85,7 | AKP | %45,7 |
| Keller Köyü | 2 | 434 | %83,2 | AKP | %60,1 |
| Korucak Köyü | 2 | 489 | %86,1 | AKP | %57,1 |
| Kumtarla Köyü | 2 | 345 | %83,5 | AKP | %56,7 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 269 | %86,6 | AKP | %49,6 |
| Meşrutiyet Mah. | 18 | 5.980 | %86,2 | CHP | %47,0 |
| Mithatpaşa Mah. | 20 | 6.069 | %83,5 | AKP | %43,1 |
| Olukyanı Köyü | 1 | 190 | %91,6 | AKP | %67,1 |
| On Temmuz Mah. | 10 | 3.036 | %84,5 | AKP | %40,7 |
| Osmanlı Köyü | 3 | 538 | %89,0 | AKP | %48,8 |
| Sapça Köyü | 1 | 214 | %89,7 | AKP | %44,8 |
| Saraycık Köyü | 1 | 265 | %84,5 | AKP | %64,5 |
| Sarımsak Köyü | 1 | 89 | %77,5 | AKP | %65,6 |
| Sofular Köyü | 1 | 286 | %92,0 | AKP | %51,8 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 162 | %79,6 | AKP | %51,3 |
| Tepebaşı Mah. | 28 | 9.780 | %86,9 | CHP | %38,1 |
| Terakki Mah. | 23 | 7.921 | %84,8 | AKP | %44,2 |
| Yayla Mah. | 4 | 1.347 | %88,3 | CHP | %54,7 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.321 | %86,0 | CHP | %38,9 |
| Yeşil Mah. | 9 | 3.040 | %87,4 | CHP | %45,2 |
| Çaydamar Mah. | 8 | 2.847 | %85,7 | AKP | %41,5 |
| Çağlı Köyü | 1 | 189 | %87,8 | AKP | %57,8 |
| Çınartepe Mah. | 6 | 1.941 | %84,0 | AKP | %45,8 |
| Çukurören Köyü | 2 | 452 | %86,3 | AKP | %53,3 |
| İnağzı Mah. | 6 | 2.043 | %87,4 | AKP | %40,9 |
| İncivez Mah. | 9 | 3.375 | %81,8 | CHP | %41,2 |