%37,6
AK PARTİ birinci
22.977 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kilimli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,6 ile birinci; 22.977 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 27.440 · Oy kullanan 23.641 (katılım %86,2) · Geçerli 22.977 · Geçersiz 664
Kilimli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.637 | %37,6 |
| CHP | 7.944 | %34,6 |
| MHP | 3.478 | %15,1 |
| İYİ | 1.802 | %7,8 |
| SAADET | 552 | %2,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 206 | %0,9 |
| HDP | 181 | %0,8 |
| VATAN | 76 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 62 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 24 | %0,1 |
| Safiye Orhan Baltacıoğlu (bağımsız) | 15 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kilimli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Belediye Sitesi Mah. | 7 | 2.458 | %85,1 | AKP | %44,1 |
| Bölüm Mah. | 4 | 1.194 | %83,7 | AKP | %59,0 |
| Damarlı Mah. | 2 | 546 | %85,7 | AKP | %58,2 |
| Gelik-Ayiçi Mah. | 1 | 223 | %91,9 | AKP | %51,8 |
| Gelik-Ayiçi Merkez Mah. | 2 | 614 | %86,0 | AKP | %48,3 |
| Gelik-Esen Mah. | 1 | 359 | %84,7 | AKP | %48,3 |
| Gelik-Gelik Merkez Mah. | 3 | 868 | %82,5 | AKP | %48,6 |
| Gelik-Kırat Mah. | 1 | 154 | %92,9 | AKP | %67,6 |
| Göbü Köyü | 3 | 853 | %83,7 | CHP | %40,9 |
| Güney Mah. | 3 | 1.027 | %86,7 | AKP | %42,9 |
| Hisar Arkası Mah. | 7 | 2.620 | %84,0 | CHP | %45,1 |
| Karadon Mah. | 7 | 2.437 | %84,0 | AKP | %35,6 |
| Kurtköy | 1 | 161 | %88,2 | AKP | %54,6 |
| Merkez Mah. | 9 | 3.258 | %87,1 | CHP | %39,2 |
| Muslu-Cumhuriyet Mah. | 1 | 371 | %89,2 | CHP | %36,3 |
| Muslu-Emirler Mah. | 1 | 156 | %87,2 | AKP | %52,7 |
| Muslu-Merkez Mah. | 3 | 930 | %89,1 | CHP | %52,3 |
| Subatan Mah. | 4 | 1.251 | %84,9 | AKP | %42,0 |
| Türkali Köyü | 3 | 1.036 | %86,2 | CHP | %42,7 |
| Çamlık Mah. | 3 | 938 | %88,3 | AKP | %46,2 |
| Çatalağzı-Cuma Yanı Mah. | 3 | 875 | %87,4 | CHP | %51,1 |
| Çatalağzı-Doğancılar Mah. | 3 | 847 | %90,3 | CHP | %37,6 |
| Çatalağzı-Hacıoğlu Mah. | 2 | 666 | %86,0 | CHP | %50,9 |
| Çatalağzı-Kırımsa Mah. | 1 | 312 | %90,1 | AKP | %54,2 |
| Çatalağzı-Kokurdan Mah. | 1 | 348 | %90,5 | CHP | %52,3 |
| Çatalağzı-Kuzyaka Mah. | 3 | 845 | %87,8 | CHP | %37,6 |
| Çatalağzı-Merkez Mah. | 6 | 1.785 | %87,0 | CHP | %41,2 |
| Şirinköy | 2 | 308 | %91,9 | AKP | %43,3 |