%43,5
AK PARTİ birinci
110.877 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,5 ile birinci; 110.877 geçerli oy, katılım %89,5.
Kayıtlı seçmen 128.418 · Oy kullanan 114.891 (katılım %89,5) · Geçerli 110.877 · Geçersiz 4.014
Ereğli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 48.258 | %43,5 |
| CHP | 33.996 | %30,7 |
| MHP | 13.796 | %12,4 |
| İYİ | 8.729 | %7,9 |
| HDP | 1.894 | %1,7 |
| SAADET | 1.207 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.055 | %1,0 |
| Safiye Orhan Baltacıoğlu (bağımsız) | 986 | %0,9 |
| VATAN | 390 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 363 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 203 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiköy | 2 | 531 | %91,9 | AKP | %54,3 |
| Akarca Mah. | 12 | 4.182 | %88,9 | CHP | %50,8 |
| Akkaya Köyü | 1 | 120 | %90,0 | AKP | %67,7 |
| Akköy | 1 | 219 | %97,3 | CHP | %86,0 |
| Alacabük Köyü | 1 | 227 | %85,9 | AKP | %40,3 |
| Alaplısofular Köyü | 1 | 251 | %92,8 | AKP | %59,0 |
| Artıklar Köyü | 1 | 206 | %93,7 | AKP | %59,6 |
| Asarlı Köyü | 1 | 251 | %86,1 | AKP | %41,0 |
| Aydın Köyü | 1 | 276 | %78,6 | AKP | %67,5 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 782 | %93,5 | AKP | %61,7 |
| Aşağıhocalar Köyü | 1 | 91 | %85,7 | AKP | %75,7 |
| Aşağıkayalıdere Köyü | 1 | 123 | %87,8 | AKP | %63,4 |
| Bakırlık Köyü | 1 | 285 | %89,1 | AKP | %65,6 |
| Balı Mah. | 3 | 739 | %92,3 | CHP | %36,6 |
| Ballıca Köyü | 1 | 315 | %92,4 | CHP | %57,4 |
| Bayat Köyü | 3 | 836 | %89,7 | AKP | %44,2 |
| Bağlık Mah. | 41 | 14.822 | %89,2 | CHP | %38,7 |
| Başören Köyü | 1 | 310 | %90,7 | AKP | %59,2 |
| Başörendoğancılar Köyü | 1 | 240 | %91,7 | AKP | %68,6 |
| Belen Mah. | 2 | 693 | %93,5 | MHP | %44,3 |
| Belenyeni Mah. | 3 | 1.031 | %89,0 | AKP | %45,2 |
| Bölücek Mah. | 2 | 732 | %92,1 | AKP | %40,8 |
| Cemaller Köyü | 2 | 425 | %92,5 | AKP | %56,0 |
| Danişmentli Köyü | 2 | 668 | %89,8 | AKP | %57,1 |
| Davutlar Köyü | 1 | 259 | %90,0 | AKP | %49,1 |
| Dağlar Mah. | 1 | 284 | %90,1 | AKP | %45,9 |
| Dağlıca Köyü | 3 | 917 | %86,8 | AKP | %53,0 |
| Dedeler Köyü | 2 | 557 | %91,9 | AKP | %58,9 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 161 | %87,0 | AKP | %49,6 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.469 | %88,2 | AKP | %50,7 |
| Elmacı Köyü | 1 | 394 | %84,8 | AKP | %63,7 |
| Emirali Köyü | 1 | 352 | %90,3 | AKP | %72,6 |
| Esenköy | 1 | 161 | %88,2 | AKP | %69,8 |
| Esenler Köyü | 1 | 268 | %90,3 | AKP | %54,7 |
| Fındıklı Köyü | 2 | 597 | %89,3 | AKP | %59,1 |
| Gebeköy | 1 | 317 | %93,7 | AKP | %40,1 |
| Göktepe Mah. | 3 | 638 | %89,3 | AKP | %48,0 |
| Güldere Mah. | 2 | 528 | %90,3 | AKP | %57,9 |
| Güllük Köyü | 1 | 205 | %87,8 | AKP | %64,1 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 6 | 2.022 | %89,9 | AKP | %40,8 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 1.925 | %90,2 | AKP | %46,7 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 2 | 694 | %87,9 | CHP | %43,7 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 812 | %91,6 | AKP | %46,6 |
| Güneşli Köyü | 1 | 278 | %83,1 | AKP | %46,7 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 216 | %94,0 | AKP | %61,6 |
| Hacıosmanlar Köyü | 1 | 98 | %85,7 | CHP | %52,6 |
| Hacıuslu Köyü | 1 | 174 | %76,4 | AKP | %82,3 |
| Halaşlı Köyü | 1 | 294 | %96,6 | AKP | %53,0 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 844 | %90,5 | AKP | %48,2 |
| Hasankahyalar Köyü | 1 | 312 | %91,0 | AKP | %47,5 |
| Hasbeyler Köyü | 1 | 149 | %85,9 | AKP | %36,6 |
| Işıklı Köyü | 2 | 398 | %94,7 | AKP | %64,0 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 1 | 357 | %87,7 | AKP | %56,8 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 458 | %85,4 | AKP | %40,2 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 614 | %90,6 | AKP | %42,6 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 429 | %93,7 | AKP | %61,2 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 555 | %87,4 | AKP | %40,4 |
| Karakavuz Köyü | 1 | 338 | %97,9 | CHP | %83,4 |
| Kavaklık Mah. | 11 | 3.648 | %87,8 | AKP | %41,6 |
| Kaymaklar Köyü | 2 | 545 | %92,7 | AKP | %65,0 |
| Kepez Mah. | 33 | 11.459 | %89,1 | AKP | %42,5 |
| Kestaneci Mah. | 3 | 1.001 | %92,5 | CHP | %49,0 |
| Ketenciler Köyü | 2 | 678 | %93,5 | AKP | %61,6 |
| Keşkek Köyü | 3 | 499 | %94,8 | AKP | %67,9 |
| Kırmacı Mah. | 5 | 1.758 | %88,6 | CHP | %37,2 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 464 | %84,5 | AKP | %66,4 |
| Kızılca Köyü | 2 | 426 | %94,1 | AKP | %40,6 |
| Kızılcapınar Köyü | 2 | 740 | %91,1 | AKP | %56,6 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.708 | %89,5 | AKP | %41,6 |
| Kocaali Mah. | 2 | 506 | %92,9 | AKP | %41,4 |
| Korubaşı Mah. | 3 | 1.138 | %89,9 | AKP | %37,6 |
| Kurtlar Köyü | 2 | 429 | %93,2 | AKP | %54,2 |
| Köseler Mah. | 2 | 653 | %89,4 | AKP | %49,7 |
| Külah Köyü | 1 | 294 | %92,5 | AKP | %54,0 |
| Kirencik Köyü | 1 | 167 | %86,2 | AKP | %66,4 |
| Kirmanlı Mah. | 4 | 1.505 | %87,4 | CHP | %45,0 |
| Murtaza Mah. | 10 | 3.043 | %87,2 | AKP | %44,6 |
| Müftü Mah. | 14 | 5.151 | %88,3 | CHP | %44,3 |
| Orhanlar Mah. | 9 | 3.007 | %87,9 | CHP | %55,5 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 312 | %87,8 | AKP | %59,9 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 1 | 348 | %92,2 | AKP | %44,5 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 2 | 695 | %88,1 | AKP | %60,8 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %53,7 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 503 | %89,9 | AKP | %43,4 |
| Ortacı Köyü | 3 | 871 | %90,8 | AKP | %62,4 |
| Ortaköy | 1 | 151 | %91,4 | AKP | %49,6 |
| Osmanlar Köyü | 1 | 283 | %91,2 | AKP | %54,1 |
| Ovaköy | 1 | 292 | %91,1 | AKP | %76,3 |
| Pembeciler Köyü | 1 | 345 | %93,0 | AKP | %51,8 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 686 | %95,0 | AKP | %44,1 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 202 | %86,6 | AKP | %45,8 |
| Rüşanlar Köyü | 1 | 186 | %93,6 | AKP | %60,4 |
| Sakallar Köyü | 1 | 113 | %81,4 | AKP | %83,1 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 115 | %84,4 | CHP | %50,0 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 688 | %88,4 | AKP | %53,9 |
| Sarıkokmaz Mah. | 21 | 7.173 | %88,5 | AKP | %44,7 |
| Serintepe Köyü | 1 | 100 | %93,0 | AKP | %68,9 |
| Sofular Köyü | 1 | 335 | %90,2 | AKP | %58,5 |
| Soğanlıyürük Köyü | 3 | 994 | %93,1 | AKP | %43,6 |
| Sücüllü Köyü | 2 | 411 | %91,0 | AKP | %48,0 |
| Süleymanbeyler Köyü | 3 | 1.064 | %89,4 | AKP | %61,2 |
| Süleymanlar Mah. | 14 | 5.150 | %89,7 | CHP | %52,5 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 191 | %83,8 | AKP | %65,7 |
| Tepeören Köyü | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %52,2 |
| Terziköy | 2 | 406 | %90,9 | AKP | %46,7 |
| Topallı Köyü | 1 | 223 | %94,2 | AKP | %60,6 |
| Topçalı Mah. | 1 | 359 | %95,8 | AKP | %56,9 |
| Toyfanlı Köyü | 2 | 501 | %92,2 | AKP | %62,8 |
| Uludağ Köyü | 1 | 103 | %92,2 | AKP | %77,9 |
| Uzunmehmet Mah. | 13 | 4.435 | %90,1 | AKP | %45,6 |
| Uzunçayır Mah. | 2 | 740 | %88,7 | AKP | %43,3 |
| Vakıf Köyü | 1 | 146 | %92,5 | AKP | %73,8 |
| Velidağ Köyü | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %64,8 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 387 | %87,6 | AKP | %64,3 |
| Yaraşlıyürük Köyü | 2 | 530 | %91,7 | AKP | %50,8 |
| Yazıcılar Köyü | 3 | 896 | %93,3 | AKP | %53,9 |
| Yazıören Köyü | 1 | 178 | %84,3 | AKP | %46,2 |
| Yenidoğancılar Köyü | 1 | 209 | %82,3 | AKP | %63,0 |
| Yeniköy | 1 | 174 | %93,7 | AKP | %66,9 |
| Yeşilköy | 1 | 348 | %91,4 | AKP | %68,0 |
| Yukarıhocalar Köyü | 1 | 188 | %85,6 | AKP | %78,6 |
| Yunuslu Köyü | 3 | 1.030 | %87,5 | AKP | %62,4 |
| Zindancılar Köyü | 1 | 229 | %96,1 | AKP | %57,4 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 233 | %95,7 | AKP | %61,4 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 358 | %89,4 | AKP | %61,0 |
| Çaylıoğlu Köyü | 2 | 368 | %90,8 | AKP | %41,3 |
| Çevlik Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %54,1 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 159 | %89,9 | AKP | %47,7 |
| Çiğdemli Köyü | 2 | 763 | %92,7 | AKP | %59,5 |
| Ömerli Mah. | 6 | 1.784 | %89,6 | AKP | %44,1 |
| Ören Mah. | 6 | 2.191 | %87,6 | AKP | %47,2 |
| Öğberler Köyü | 1 | 348 | %79,0 | AKP | %56,2 |
| Üveyikli Köyü | 3 | 659 | %87,6 | AKP | %69,1 |
| Üçköy | 1 | 305 | %89,2 | AKP | %48,3 |
| İmranlar Köyü | 2 | 401 | %91,8 | AKP | %59,0 |
| İskenderli Köyü | 1 | 164 | %87,2 | AKP | %69,7 |
| Şamlar Köyü | 2 | 704 | %89,9 | AKP | %63,2 |