%55,6
AK PARTİ birinci
36.642 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,6 ile birinci; 36.642 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 45.179 · Oy kullanan 38.702 (katılım %85,7) · Geçerli 36.642 · Geçersiz 2.060
Devrek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 20.376 | %55,6 |
| CHP | 8.727 | %23,8 |
| İYİ | 3.049 | %8,3 |
| MHP | 2.644 | %7,2 |
| SAADET | 693 | %1,9 |
| HDP | 352 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 338 | %0,9 |
| VATAN | 219 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 118 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 106 | %0,3 |
| Safiye Orhan Baltacıoğlu (bağımsız) | 20 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Devrek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 1 | 249 | %84,7 | AKP | %65,1 |
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 240 | %87,9 | AKP | %74,6 |
| Aksu Köyü | 2 | 405 | %86,2 | AKP | %69,2 |
| Akçabey Köyü | 1 | 225 | %90,2 | AKP | %65,4 |
| Akçasu Köyü | 1 | 192 | %85,4 | AKP | %69,9 |
| Alparslan Köyü | 2 | 450 | %88,4 | AKP | %70,1 |
| Ataköy | 1 | 361 | %85,6 | AKP | %75,7 |
| Ağalar Mah. | 6 | 1.941 | %83,4 | AKP | %48,0 |
| Bakırcılar Köyü | 1 | 113 | %83,2 | AKP | %65,6 |
| Başlarkadı Köyü | 1 | 309 | %89,3 | AKP | %81,6 |
| Bılık Köyü | 1 | 384 | %83,3 | AKP | %62,1 |
| Burhanoğlu Köyü | 2 | 481 | %88,8 | AKP | %45,7 |
| Bölücek Köyü | 2 | 520 | %82,9 | AKP | %65,2 |
| Bük Köyü | 1 | 272 | %88,2 | AKP | %57,5 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 321 | %88,2 | AKP | %68,0 |
| Derebulaca Köyü | 1 | 120 | %86,7 | AKP | %45,7 |
| Durupınar Köyü | 1 | 259 | %87,6 | AKP | %73,7 |
| Erenler Köyü | 1 | 307 | %91,2 | CHP | %44,8 |
| Ermekoğlu Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %69,6 |
| Eski Mah. | 7 | 2.579 | %84,7 | AKP | %45,0 |
| Eveyikli Köyü | 1 | 135 | %88,2 | AKP | %53,0 |
| Eğerci Köyü | 2 | 583 | %74,3 | AKP | %52,5 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 281 | %92,2 | AKP | %53,5 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 330 | %90,6 | AKP | %68,0 |
| Gürçeşme Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %71,8 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 151 | %94,7 | AKP | %62,5 |
| Halilbeyoğlu Köyü | 1 | 319 | %84,0 | AKP | %57,8 |
| Hatipler Köyü | 1 | 224 | %88,4 | AKP | %73,3 |
| Hışıroğlu Köyü | 1 | 362 | %91,7 | AKP | %72,3 |
| Hüseyinçavuşoğlu Köyü | 1 | 247 | %82,2 | AKP | %62,8 |
| Kabaca Köyü | 1 | 298 | %79,5 | AKP | %71,8 |
| Karabaşlı Köyü | 1 | 324 | %87,7 | AKP | %45,4 |
| Karacaören Köyü | 1 | 353 | %87,0 | AKP | %73,0 |
| Karakoçlu Köyü | 1 | 319 | %85,0 | AKP | %76,1 |
| Karşıyaka Mah. | 12 | 4.184 | %85,6 | AKP | %55,0 |
| Komşular Köyü | 1 | 230 | %88,7 | AKP | %56,6 |
| Kozlugüney Köyü | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %67,9 |
| Kozlukadı Köyü | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %76,3 |
| Kozluçay Köyü | 1 | 210 | %81,4 | AKP | %69,9 |
| Kurudere Köyü | 1 | 213 | %91,6 | AKP | %60,8 |
| Kuzca Köyü | 1 | 109 | %85,3 | AKP | %62,5 |
| Madencioğlu Köyü | 1 | 143 | %86,7 | AKP | %57,0 |
| Mahmutoğlu Köyü | 1 | 382 | %92,2 | AKP | %68,5 |
| Mekekler Köyü | 1 | 88 | %94,3 | CHP | %51,3 |
| Mumcuoğlu Köyü | 1 | 179 | %94,4 | AKP | %64,0 |
| Müfettişler Köyü | 1 | 267 | %87,6 | AKP | %63,9 |
| Müstakimler Köyü | 1 | 96 | %91,7 | AKP | %72,4 |
| Nizamlar Köyü | 1 | 284 | %92,6 | AKP | %73,9 |
| Osmanbeyler Köyü | 2 | 268 | %91,4 | AKP | %50,2 |
| Oğuzhan Köyü | 2 | 397 | %85,9 | AKP | %61,5 |
| Pelitli Köyü | 1 | 227 | %89,0 | AKP | %57,4 |
| Pınarönü Köyü | 2 | 543 | %87,7 | AKP | %63,0 |
| Purtuloğlu Köyü | 1 | 121 | %83,5 | AKP | %52,2 |
| Sabunlar Köyü | 4 | 376 | %90,4 | AKP | %63,1 |
| Sarnaz Köyü | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %79,1 |
| Serdaroğlu Köyü | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %68,6 |
| Seyisoğlu Köyü | 1 | 194 | %84,5 | AKP | %50,7 |
| Sofular Köyü | 2 | 410 | %87,6 | AKP | %57,1 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 151 | %91,4 | AKP | %71,8 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 274 | %83,6 | AKP | %57,7 |
| Taşkesen Köyü | 1 | 104 | %94,2 | AKP | %68,2 |
| Tellioğlu Köyü | 1 | 180 | %92,2 | AKP | %67,4 |
| Tohumlar Köyü | 1 | 106 | %67,9 | AKP | %58,5 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 181 | %84,0 | AKP | %78,0 |
| Türkmenoğlu Köyü | 1 | 140 | %87,1 | AKP | %62,2 |
| Velibeyler Köyü | 1 | 221 | %89,1 | AKP | %80,0 |
| Yassıören Köyü | 1 | 303 | %86,5 | AKP | %76,2 |
| Yazıcık Köyü | 2 | 506 | %87,2 | AKP | %47,2 |
| Yazıcıoğlu Köyü | 1 | 309 | %85,4 | AKP | %57,7 |
| Yağmurca Köyü | 1 | 346 | %87,0 | AKP | %61,1 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.222 | %84,8 | AKP | %44,0 |
| Yeniköy | 1 | 257 | %81,3 | AKP | %60,5 |
| Yeşilada Köyü | 1 | 169 | %92,9 | AKP | %78,5 |
| Yeşilköy | 1 | 87 | %97,7 | AKP | %77,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 225 | %90,7 | AKP | %80,9 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 251 | %84,5 | AKP | %79,5 |
| Yılanlıca Köyü | 1 | 313 | %84,0 | AKP | %57,3 |
| Yılanlıcakuz Köyü | 1 | 267 | %84,6 | AKP | %63,4 |
| Çaydeğirmeni-Hümmetoğlu Mah. | 1 | 172 | %84,9 | AKP | %44,5 |
| Çaydeğirmeni-Kemerler Mah. | 2 | 601 | %85,7 | AKP | %62,1 |
| Çaydeğirmeni-Merkez Mah. | 5 | 1.589 | %79,6 | AKP | %49,5 |
| Çaydeğirmeni-Yeni Mah. | 5 | 1.672 | %82,5 | AKP | %54,5 |
| Çaydeğirmeni-Çay Mah. | 1 | 320 | %88,1 | AKP | %61,0 |
| Çağlar Köyü | 1 | 278 | %86,3 | AKP | %79,5 |
| Çolakpehlivan Köyü | 1 | 301 | %83,7 | AKP | %52,7 |
| Çomaklar Köyü | 1 | 112 | %89,3 | AKP | %72,5 |
| Çorak Köyü | 2 | 433 | %85,9 | AKP | %55,5 |
| Özbağı Köyü | 1 | 379 | %87,3 | CHP | %43,2 |
| Özpınar Köyü | 1 | 343 | %90,4 | CHP | %47,0 |
| Özyurt Köyü | 1 | 181 | %89,5 | AKP | %81,5 |
| İsabeyli Köyü | 1 | 240 | %89,2 | AKP | %74,3 |
| İslamköy | 1 | 160 | %94,4 | AKP | %59,4 |
| İsmet Paşa Mah. | 20 | 6.692 | %84,7 | AKP | %47,5 |