%51,2
AK PARTİ birinci
28.400 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaplı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,2 ile birinci; 28.400 geçerli oy, katılım %90,8.
Kayıtlı seçmen 32.480 · Oy kullanan 29.486 (katılım %90,8) · Geçerli 28.400 · Geçersiz 1.086
Alaplı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.552 | %51,2 |
| CHP | 6.749 | %23,8 |
| MHP | 3.524 | %12,4 |
| İYİ | 2.127 | %7,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 394 | %1,4 |
| SAADET | 387 | %1,4 |
| HDP | 322 | %1,1 |
| VATAN | 116 | %0,4 |
| Safiye Orhan Baltacıoğlu (bağımsız) | 90 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 76 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 63 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaplı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahatlı Köyü | 1 | 164 | %93,3 | AKP | %71,0 |
| Ahiler Köyü | 1 | 227 | %91,6 | AKP | %73,3 |
| Alaplıbölücek Köyü | 1 | 323 | %94,4 | AKP | %65,6 |
| Alaplıkocaali Köyü | 1 | 290 | %92,1 | AKP | %64,0 |
| Alaplıortacı Köyü | 1 | 360 | %96,9 | AKP | %84,6 |
| Alaplıömerli Köyü | 1 | 279 | %85,0 | AKP | %61,7 |
| Alioğlu Köyü | 2 | 487 | %89,5 | AKP | %53,6 |
| Aydınyayla Köyü | 2 | 542 | %89,1 | AKP | %65,4 |
| Aşağıdağköy | 3 | 900 | %92,7 | AKP | %54,7 |
| Aşağıdoğancılar Köyü | 2 | 351 | %96,0 | AKP | %49,1 |
| Aşağıtekke Köyü | 1 | 154 | %94,8 | AKP | %35,0 |
| Bektaşlı Köyü | 1 | 324 | %89,5 | AKP | %65,4 |
| Belen Köyü | 1 | 305 | %93,1 | AKP | %62,8 |
| Büyüktekke Köyü | 1 | 180 | %96,1 | AKP | %46,2 |
| Canbazlı Köyü | 2 | 472 | %94,1 | AKP | %55,5 |
| Demirciler Köyü | 1 | 204 | %92,7 | CHP | %32,4 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 97 | %84,5 | AKP | %55,8 |
| Durhanlı Köyü | 1 | 135 | %94,8 | AKP | %76,6 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 315 | %89,5 | AKP | %63,7 |
| Gökhasan Köyü | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %67,9 |
| Gümeli-Erenköy Mah. | 2 | 371 | %92,7 | CHP | %75,5 |
| Gümeli-Fındıklı Ağılı Mah. | 2 | 331 | %94,0 | CHP | %73,5 |
| Gümeli-Kale Mah. | 1 | 268 | %93,7 | CHP | %89,2 |
| Gümeli-Merkez Mah. | 2 | 490 | %92,5 | CHP | %70,8 |
| Gürpınar Köyü | 2 | 502 | %93,6 | AKP | %75,3 |
| Hacıhasan Köyü | 2 | 416 | %94,7 | AKP | %59,5 |
| Hallı Köyü | 1 | 374 | %89,6 | AKP | %60,5 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 255 | %87,5 | AKP | %61,9 |
| Hüseyinli Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %72,7 |
| Kabalar Köyü | 2 | 386 | %92,0 | AKP | %72,3 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.741 | %88,3 | AKP | %49,5 |
| Kasımlı Köyü | 2 | 542 | %91,5 | AKP | %72,9 |
| Kılçak Köyü | 3 | 979 | %88,2 | AKP | %54,7 |
| Kıran Köyü | 1 | 176 | %91,5 | AKP | %69,5 |
| Kocaman Köyü | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %64,9 |
| Kürkükler Köyü | 1 | 274 | %85,8 | AKP | %73,3 |
| Küçükkaymaz Köyü | 1 | 268 | %93,7 | AKP | %71,3 |
| Küçüktekke Köyü | 1 | 207 | %90,3 | CHP | %32,8 |
| Merkez Mah. | 7 | 2.637 | %89,8 | AKP | %41,9 |
| Mollabey Köyü | 2 | 487 | %91,6 | AKP | %45,7 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %50,0 |
| Okçular Köyü | 1 | 256 | %93,8 | AKP | %56,0 |
| Onurlu Köyü | 1 | 189 | %92,1 | AKP | %77,3 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 175 | %93,7 | AKP | %59,5 |
| Sabırlı Köyü | 2 | 412 | %93,9 | AKP | %70,1 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 246 | %83,7 | AKP | %78,8 |
| Sofullu Köyü | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %71,5 |
| Tepeköy Mah. | 7 | 2.423 | %89,5 | AKP | %41,7 |
| Yedigelli Köyü | 2 | 493 | %94,1 | AKP | %52,0 |
| Yeni Siteler Mah. | 21 | 6.786 | %89,1 | AKP | %39,9 |
| Yenidoğanlar Köyü | 1 | 263 | %93,5 | AKP | %57,0 |
| Yeniköy | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %75,0 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 551 | %88,8 | AKP | %49,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 278 | %93,5 | AKP | %75,1 |
| Çamcılar Köyü | 2 | 433 | %94,2 | AKP | %54,4 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 333 | %91,9 | AKP | %70,2 |
| Çatak Köyü | 2 | 763 | %94,4 | AKP | %77,0 |
| Çayköy | 1 | 242 | %92,2 | AKP | %72,0 |
| Çengelli Köyü | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %50,5 |
| Çiçekli Köyü | 2 | 202 | %88,6 | AKP | %62,1 |
| İsafakılı Köyü | 2 | 655 | %92,8 | AKP | %61,0 |