%47,3
AK PARTİ birinci
9.739 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şefaatli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 9739 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 11.527 · Oy kullanan 9.932 (katılım %86,2) · Geçerli 9.739 · Geçersiz 193
Şefaatli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.606 | %47,3 |
| MHP | 2.092 | %21,5 |
| İYİ | 1.438 | %14,8 |
| CHP | 1.267 | %13,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 158 | %1,6 |
| SAADET | 69 | %0,7 |
| HDP | 42 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 33 | %0,3 |
| VATAN | 21 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şefaatli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akcami Köyü | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %54,8 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %73,0 |
| Alifakılı Köyü | 1 | 59 | %84,8 | AKP | %37,5 |
| Armağan Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Arife Köyü | 1 | 78 | %88,5 | CHP | %77,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.511 | %85,0 | AKP | %44,8 |
| Bağlarbaşı Mah. | 2 | 458 | %84,7 | AKP | %50,4 |
| Başköy | 1 | 120 | %80,8 | CHP | %28,0 |
| Caferli Köyü | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %56,3 |
| Cankılı Köyü | 1 | 23 | %117,4 | İYİ | %40,7 |
| Cıcıklar Köyü | 1 | 73 | %89,0 | AKP | %46,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 534 | %81,7 | AKP | %41,5 |
| Dedeli Köyü | 1 | 170 | %87,7 | AKP | %53,1 |
| Ekinciuşağı Köyü | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %57,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 518 | %86,7 | AKP | %52,6 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 15 | %113,3 | AKP | %76,5 |
| Gülistan Köyü | 1 | 119 | %85,7 | AKP | %47,5 |
| Güzelli Köyü | 1 | 31 | %103,2 | CHP | %81,3 |
| H.Bayram Karabulut Mah. | 2 | 737 | %85,6 | AKP | %45,1 |
| Hallaçlı Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %87,7 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 70 | %90,0 | MHP | %52,4 |
| Hüyükkışla Köyü | 1 | 64 | %85,9 | MHP | %54,6 |
| Kabacıoğlu Köyü | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %46,9 |
| Kabakini Köyü | 1 | 147 | %87,1 | AKP | %41,3 |
| Kale Mah. | 3 | 663 | %83,1 | AKP | %54,3 |
| Karakaya Köyü | 1 | 25 | %80,0 | AKP | %65,0 |
| Karalar Köyü | 1 | 200 | %83,0 | AKP | %62,6 |
| Kaygılı Köyü | 1 | 142 | %83,1 | AKP | %49,6 |
| Kazlıuşağı Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %42,7 |
| Kızılkoca Köyü | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %64,4 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %54,3 |
| Konaklı Köyü | 1 | 40 | %90,0 | AKP | %48,6 |
| Koçköy | 1 | 16 | %106,3 | AKP | %52,9 |
| Kumkuyu Köyü | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %71,4 |
| Kuzayca Köyü | 2 | 608 | %85,7 | AKP | %39,2 |
| Küçükincirli Köyü | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %65,5 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %81,3 |
| Paşaköy | 2 | 626 | %85,3 | AKP | %42,9 |
| Rızvan Köyü | 1 | 74 | %82,4 | MHP | %50,0 |
| Saatlı Köyü | 1 | 46 | %93,5 | MHP | %41,9 |
| Sarıkent Köyü | 2 | 436 | %88,1 | AKP | %52,6 |
| Saçlı Köyü | 1 | 97 | %87,6 | AKP | %57,7 |
| Seydiyar Köyü | 1 | 161 | %89,4 | AKP | %56,9 |
| Tahiroğlu Köyü | 1 | 170 | %90,0 | MHP | %45,0 |
| Temlik Köyü | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %34,7 |
| Türüdüler Köyü | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %84,4 |
| Yaylapınar Mah. | 1 | 209 | %89,0 | AKP | %51,9 |
| Yeni Mah. | 7 | 1.593 | %83,5 | AKP | %41,8 |
| Çaydoğan Köyü | 1 | 95 | %90,5 | AKP | %52,4 |
| İbrahimhacılı Köyü | 1 | 160 | %88,1 | AKP | %55,7 |
| İnceşehir Mah. | 1 | 286 | %88,8 | AKP | %52,0 |
| Şerefoğlu Köyü | 1 | 33 | %93,9 | AKP | %48,3 |