%53,4
AK PARTİ birinci
19.090 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkaya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,4 ile birinci; 19.090 geçerli oy, katılım %81,0.
Kayıtlı seçmen 24.084 · Oy kullanan 19.499 (katılım %81,0) · Geçerli 19.090 · Geçersiz 409
Sarıkaya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.198 | %53,4 |
| MHP | 5.760 | %30,2 |
| İYİ | 1.303 | %6,8 |
| CHP | 1.007 | %5,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 478 | %2,5 |
| SAADET | 182 | %1,0 |
| HDP | 76 | %0,4 |
| VATAN | 39 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 38 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbenli Köyü | 1 | 246 | %84,2 | AKP | %54,0 |
| Akbucak Köyü | 1 | 176 | %96,0 | AKP | %60,5 |
| Akçadam Köyü | 1 | 164 | %86,6 | AKP | %74,8 |
| Alembey Köyü | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %71,3 |
| Alifakılı Köyü | 1 | 66 | %80,3 | AKP | %49,1 |
| Arpalık Köyü | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %68,4 |
| Azapbaşılı Köyü | 1 | 218 | %83,0 | AKP | %58,1 |
| Babayağmur Köyü | 3 | 829 | %70,7 | AKP | %66,8 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.184 | %83,4 | AKP | %50,1 |
| Baraklı Köyü | 1 | 203 | %88,2 | MHP | %39,8 |
| Battalgazi Mah. | 3 | 1.119 | %70,9 | AKP | %47,5 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 186 | %89,3 | AKP | %76,5 |
| Bebekköy | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %75,2 |
| Beyazıt Mah. | 2 | 496 | %81,9 | AKP | %65,0 |
| Boyalık Köyü | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %55,9 |
| Burunkışla Köyü | 1 | 259 | %91,9 | AKP | %70,9 |
| Büyükçalağıl Köyü | 1 | 97 | %92,8 | AKP | %65,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 562 | %76,9 | AKP | %57,2 |
| Deredoğan Köyü | 1 | 187 | %84,0 | AKP | %41,7 |
| Derekaplancı Köyü | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %47,6 |
| Doğansaray Köyü | 1 | 233 | %81,1 | AKP | %44,1 |
| Emirbey Köyü | 1 | 195 | %87,2 | MHP | %50,3 |
| Erbek Köyü | 1 | 320 | %75,3 | AKP | %53,0 |
| Fatih Mah. | 2 | 694 | %81,4 | AKP | %52,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 492 | %72,8 | AKP | %51,7 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 89 | %85,4 | AKP | %57,3 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %71,2 |
| Hasbek Köyü | 1 | 190 | %84,2 | MHP | %47,0 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 422 | %81,5 | MHP | %50,3 |
| Hisarbey Köyü | 2 | 402 | %80,1 | AKP | %43,3 |
| Ilısu Köyü | 1 | 149 | %79,9 | AKP | %58,0 |
| Kadıgüllü Köyü | 2 | 518 | %79,7 | AKP | %65,0 |
| Kadılı Köyü | 1 | 310 | %86,5 | AKP | %52,3 |
| Kaplıca Mah. | 3 | 1.136 | %82,3 | AKP | %45,2 |
| Karacalar Köyü | 1 | 72 | %76,4 | AKP | %48,2 |
| Karaelli Köyü | 1 | 108 | %87,0 | AKP | %73,9 |
| Karahallı Köyü | 1 | 94 | %91,5 | AKP | %54,1 |
| Karayakup-Merkez Mah. | 2 | 489 | %83,4 | AKP | %59,9 |
| Karayakup-Terzili Mah. | 2 | 552 | %71,0 | AKP | %40,4 |
| Karayakup-Çıkrıkçı Mah. | 1 | 253 | %81,0 | AKP | %57,4 |
| Kargalık Köyü | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %80,6 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.158 | %75,8 | AKP | %50,6 |
| Kayapınar Mah. | 2 | 386 | %86,3 | AKP | %44,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 523 | %79,0 | AKP | %43,0 |
| Kemallı Köyü | 1 | 192 | %89,6 | AKP | %71,0 |
| Kerpiççik Köyü | 1 | 218 | %89,0 | AKP | %46,3 |
| Konurlu Köyü | 1 | 95 | %88,4 | MHP | %45,7 |
| Koçak Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %60,3 |
| Koççağız Köyü | 1 | 140 | %87,9 | AKP | %69,4 |
| Köprücek Mah. | 1 | 185 | %84,9 | AKP | %46,5 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 200 | %83,0 | MHP | %46,6 |
| Küçükçalağıl Köyü | 1 | 395 | %86,8 | AKP | %73,5 |
| Mescitli Köyü | 1 | 77 | %81,8 | AKP | %52,4 |
| Osman Gazi Mah. | 3 | 1.020 | %80,0 | AKP | %55,2 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 78 | %84,6 | MHP | %45,3 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 164 | %75,0 | AKP | %59,2 |
| Selimli Köyü | 1 | 283 | %86,6 | AKP | %54,2 |
| Söylemez Köyü | 1 | 215 | %86,5 | AKP | %50,3 |
| Tepedoğan Köyü | 1 | 330 | %86,1 | MHP | %55,3 |
| Tomarcahüyüğü Köyü | 1 | 67 | %88,1 | AKP | %52,5 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %66,7 |
| Toprakpınar Köyü | 1 | 164 | %89,6 | AKP | %45,1 |
| Yahyalı Köyü | 1 | 63 | %90,5 | AKP | %46,3 |
| Yaylagül Köyü | 1 | 38 | %84,2 | MHP | %50,0 |
| Yazıkaplancı Köyü | 1 | 145 | %82,8 | AKP | %49,2 |
| Yenidoğan Mah. | 3 | 843 | %78,3 | AKP | %50,4 |
| Yukarısarıkaya Köyü | 2 | 644 | %76,6 | AKP | %60,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 55 | %76,4 | AKP | %45,0 |
| Çokumeşme Köyü | 1 | 117 | %94,0 | MHP | %45,5 |
| Ürkütlü Köyü | 1 | 108 | %75,9 | AKP | %68,8 |
| İnevi Köyü | 1 | 129 | %81,4 | AKP | %60,2 |
| İnkışla Celalhüyüğü Köyü | 1 | 98 | %79,6 | AKP | %83,1 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.017 | %83,4 | AKP | %56,0 |
| Şekerpınar Mah. | 4 | 1.430 | %76,7 | AKP | %53,0 |