%61,7
AK PARTİ birinci
7.026 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadışehri ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %61,7 ile birinci; 7026 geçerli oy, katılım %90,4.
Kayıtlı seçmen 7.901 · Oy kullanan 7.139 (katılım %90,4) · Geçerli 7.026 · Geçersiz 113
Kadışehri Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.336 | %61,7 |
| MHP | 1.632 | %23,2 |
| CHP | 595 | %8,5 |
| İYİ | 211 | %3,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 117 | %1,7 |
| SAADET | 100 | %1,4 |
| HDP | 18 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kadışehri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakale Köyü | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %54,6 |
| Aşağıkızılöz Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %84,3 |
| Belören Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %92,3 |
| Buzluk Köyü | 1 | 127 | %81,1 | AKP | %57,8 |
| Derbent Köyü | 1 | 73 | %79,5 | AKP | %81,0 |
| Dikmesöğüt Köyü | 1 | 188 | %100,0 | AKP | %67,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 135 | %89,6 | AKP | %92,6 |
| Elmalıçiftliği Köyü | 1 | 245 | %99,6 | AKP | %79,5 |
| Elmalıütüğü Köyü | 1 | 95 | %92,6 | CHP | %93,0 |
| Gümüşdiğin Mah. | 2 | 387 | %94,8 | AKP | %62,7 |
| Gümüşsu Köyü | 1 | 263 | %89,7 | AKP | %83,6 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mah. | 1 | 213 | %96,2 | AKP | %73,2 |
| Halıköy-Fatih Mah. | 1 | 313 | %92,3 | AKP | %69,6 |
| Hanözü Köyü | 1 | 199 | %94,0 | AKP | %88,2 |
| Kabalı Köyü | 2 | 412 | %92,7 | AKP | %86,0 |
| Kadıoğlu Mah. | 1 | 291 | %87,3 | AKP | %40,8 |
| Kemalli Köyü | 1 | 150 | %92,7 | MHP | %56,8 |
| Kıyılı Köyü | 1 | 104 | %94,2 | AKP | %73,5 |
| Lütfullah Kayalar Mah. | 2 | 404 | %90,8 | AKP | %56,3 |
| Ovacık Köyü | 1 | 163 | %95,1 | AKP | %83,4 |
| Seyhan Köyü | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %83,1 |
| Vasfıbey Mah. | 1 | 339 | %93,2 | AKP | %69,3 |
| Yakacık Köyü | 1 | 217 | %84,8 | AKP | %55,0 |
| Yangı Köyü | 1 | 328 | %92,7 | AKP | %56,6 |
| Yanık Köyü | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %77,6 |
| Yavıhasan Köyü | 2 | 536 | %86,2 | CHP | %92,0 |
| Yelten Köyü | 1 | 143 | %100,0 | AKP | %80,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 374 | %82,4 | AKP | %46,2 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 211 | %90,5 | AKP | %61,5 |
| Yukarıkızılöz Köyü | 1 | 33 | %78,8 | AKP | %65,4 |
| Çamsaray Köyü | 1 | 201 | %89,1 | AKP | %56,7 |
| Çaypınar Mah. | 2 | 746 | %83,9 | AKP | %51,8 |
| Örencik Köyü | 1 | 249 | %94,0 | AKP | %84,1 |
| Üçağaç Mah. | 1 | 298 | %86,6 | AKP | %64,2 |