%63,1
AK PARTİ birinci
12.842 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çekerek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,1 ile birinci; 12.842 geçerli oy, katılım %91,4.
Kayıtlı seçmen 14.355 · Oy kullanan 13.119 (katılım %91,4) · Geçerli 12.842 · Geçersiz 277
Çekerek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.099 | %63,1 |
| MHP | 2.035 | %15,9 |
| CHP | 1.427 | %11,1 |
| İYİ | 739 | %5,8 |
| SAADET | 199 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 167 | %1,3 |
| HDP | 101 | %0,8 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,2 |
| VATAN | 26 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çekerek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alıçlı Köyü | 1 | 139 | %100,0 | AKP | %91,2 |
| Arpaç Köyü | 1 | 286 | %99,7 | AKP | %86,2 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.317 | %86,8 | AKP | %59,8 |
| Bayındırhüyük Köyü | 2 | 518 | %93,8 | AKP | %75,5 |
| Bazlambaç Köyü | 1 | 394 | %88,8 | AKP | %63,7 |
| Bağlarbaşı Mah. | 4 | 1.307 | %88,8 | AKP | %64,7 |
| Başalan Köyü | 1 | 71 | %93,0 | CHP | %67,7 |
| Başpınar Köyü | 1 | 34 | %102,9 | AKP | %91,2 |
| Beyyurdu Köyü | 2 | 417 | %92,3 | AKP | %73,9 |
| Cemaloğlu Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %91,4 |
| Demircialan Köyü | 1 | 144 | %83,3 | CHP | %78,8 |
| Doğanoğlu Köyü | 1 | 52 | %100,0 | CHP | %88,5 |
| Elemin Köyü | 1 | 88 | %96,6 | AKP | %86,6 |
| Fakıdağı Köyü | 1 | 280 | %94,3 | AKP | %83,2 |
| Fuadiye Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %54,6 |
| Gökdere Köyü | 1 | 165 | %97,6 | AKP | %78,5 |
| Gönülyurdu Köyü | 1 | 139 | %96,4 | CHP | %80,6 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 165 | %102,4 | AKP | %86,8 |
| Kalederesi Köyü | 1 | 206 | %89,8 | AKP | %75,7 |
| Kamışcık Köyü | 1 | 106 | %99,1 | CHP | %93,3 |
| Karahacılı Köyü | 1 | 351 | %96,6 | AKP | %96,4 |
| Karakaya Köyü | 1 | 146 | %95,2 | AKP | %93,3 |
| Kavakalanı Köyü | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %85,2 |
| Kayalar Köyü | 1 | 303 | %92,1 | AKP | %62,6 |
| Kırkdilim Köyü | 1 | 144 | %97,9 | CHP | %82,8 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 294 | %91,5 | AKP | %86,1 |
| Kurtağılı Köyü | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %74,8 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 204 | %99,0 | AKP | %85,1 |
| Kuzgun Köyü | 1 | 200 | %98,0 | AKP | %70,9 |
| Körpınar Köyü | 1 | 117 | %89,7 | AKP | %69,2 |
| Mehmetli Köyü | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %73,6 |
| Mevlana Mah. | 2 | 450 | %92,2 | AKP | %72,7 |
| Ortaoba Köyü | 1 | 22 | %86,4 | CHP | %38,9 |
| Sarıköy | 2 | 423 | %90,3 | CHP | %92,4 |
| Seyit Ahmet Mah. | 3 | 872 | %92,3 | AKP | %70,5 |
| Tipideresi Köyü | 1 | 54 | %107,4 | AKP | %81,0 |
| Yeniyol Mah. | 3 | 917 | %86,7 | AKP | %57,9 |
| Yukarıoba Köyü | 1 | 77 | %96,1 | CHP | %89,2 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 796 | %86,6 | AKP | %60,3 |
| Çakırköy | 1 | 80 | %87,5 | CHP | %78,5 |
| Çandır Köyü | 1 | 259 | %95,4 | AKP | %60,8 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %58,5 |
| Çeltek Köyü | 1 | 94 | %86,2 | AKP | %91,0 |
| Özören Köyü | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %67,1 |
| Özükavak-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 481 | %93,4 | AKP | %67,0 |
| Özükavak-Gültepe Mah. | 2 | 492 | %98,0 | AKP | %55,6 |
| İkizce Köyü | 1 | 81 | %77,8 | CHP | %88,3 |
| İlbeyli Köyü | 1 | 29 | %86,2 | AKP | %84,0 |
| İsaklı Köyü | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %72,9 |