%41,9
AK PARTİ birinci
21.359 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Boğazlıyan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,9 ile birinci; 21.359 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 25.443 · Oy kullanan 21.883 (katılım %86,0) · Geçerli 21.359 · Geçersiz 524
Boğazlıyan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.959 | %41,9 |
| CHP | 5.605 | %26,2 |
| MHP | 4.199 | %19,7 |
| İYİ | 1.792 | %8,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 319 | %1,5 |
| HDP | 234 | %1,1 |
| SAADET | 147 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 38 | %0,2 |
| VATAN | 37 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Boğazlıyan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdilli Köyü | 1 | 152 | %87,5 | CHP | %53,5 |
| Aşağı Karakoç Mah. | 1 | 157 | %95,5 | CHP | %51,7 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.522 | %83,4 | AKP | %35,1 |
| Bahariye Köyü | 1 | 266 | %91,4 | AKP | %42,0 |
| Bahçeler Mah. | 3 | 746 | %92,9 | CHP | %48,8 |
| Bağlarbaşı Mah. | 6 | 2.087 | %86,1 | AKP | %34,7 |
| Başhoroz Köyü | 1 | 141 | %90,8 | AKP | %45,5 |
| Belören Köyü | 1 | 201 | %94,5 | AKP | %39,9 |
| Dereçepni Köyü | 1 | 182 | %94,0 | AKP | %49,7 |
| Devecipınar Köyü | 1 | 298 | %81,2 | CHP | %41,1 |
| Esentepe Köyü | 1 | 124 | %89,5 | AKP | %64,8 |
| Eğlence Köyü | 1 | 172 | %91,3 | AKP | %68,6 |
| Gövdecili Köyü | 1 | 116 | %88,8 | AKP | %56,0 |
| Güveçli Köyü | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %39,7 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 118 | %93,2 | İYİ | %38,5 |
| Kaymakam Kemal Bey Mah. | 4 | 1.458 | %87,2 | AKP | %35,6 |
| Kemaliye Mah. | 3 | 936 | %86,1 | AKP | %36,7 |
| Mevlana Mah. | 5 | 1.649 | %88,8 | AKP | %35,7 |
| Müftükışla Köyü | 1 | 89 | %78,7 | MHP | %48,6 |
| Ovakent-Aşağıhasinli Mah. | 1 | 153 | %89,5 | AKP | %65,9 |
| Ovakent-Camii Kebir Mah. | 2 | 542 | %88,4 | AKP | %51,9 |
| Ovakent-Mevlana Mah. | 1 | 303 | %86,8 | AKP | %59,2 |
| Ovakent-Namık Kemal Mah. | 3 | 541 | %88,2 | AKP | %56,0 |
| Oğulcuk Köyü | 1 | 107 | %98,1 | AKP | %36,9 |
| Poyrazlı Köyü | 1 | 186 | %88,2 | AKP | %58,4 |
| Sırçalı-Fatih Mah. | 2 | 463 | %69,8 | AKP | %48,7 |
| Sırçalı-Mevlana Mah. | 2 | 729 | %62,4 | AKP | %54,4 |
| Uzunlu-Bahçelievler Mah. | 1 | 223 | %78,0 | AKP | %36,8 |
| Uzunlu-Esentepe Mah. | 1 | 203 | %80,8 | AKP | %46,3 |
| Uzunlu-Kemaliye Mah. | 1 | 253 | %78,3 | AKP | %36,6 |
| Uzunlu-Koç Mah. | 1 | 346 | %86,7 | AKP | %44,4 |
| Uzunlu-Yenidoğan Mah. | 1 | 260 | %81,9 | CHP | %44,9 |
| Yamaçlı-Yeni Mah. | 2 | 699 | %85,0 | AKP | %54,8 |
| Yamaçlı-Yeşil Mah. | 2 | 608 | %84,1 | AKP | %45,7 |
| Yamaçlı-Zafer Mah. | 2 | 738 | %87,5 | AKP | %59,1 |
| Yapalak Köyü | 1 | 194 | %88,1 | MHP | %31,3 |
| Yazıkışla Köyü | 1 | 93 | %94,6 | CHP | %33,0 |
| Yazıçepni Köyü | 1 | 89 | %82,0 | AKP | %45,7 |
| Yenidoğan Mah. | 3 | 848 | %87,2 | CHP | %37,3 |
| Yenikışla Köyü | 1 | 121 | %93,4 | CHP | %63,2 |
| Yenipazar-Aşağısarıkaya Mah. | 2 | 500 | %89,8 | AKP | %71,4 |
| Yenipazar-Karşıyaka Mah. | 1 | 295 | %84,4 | AKP | %56,8 |
| Yenipazar-Selanik Mah. | 1 | 322 | %83,9 | AKP | %59,3 |
| Yenipazar-Yaraş Mah. | 1 | 55 | %105,5 | AKP | %57,1 |
| Yenipazar-Ömerli Mah. | 1 | 223 | %90,6 | AKP | %65,3 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 158 | %84,8 | AKP | %56,5 |
| Yoğunhisar Köyü | 2 | 472 | %89,0 | AKP | %37,4 |
| Yukarı Karakoç Mah. | 1 | 209 | %93,8 | AKP | %59,6 |
| Yukarı Mah. | 5 | 1.354 | %88,7 | AKP | %28,8 |
| Çakmak Köyü | 2 | 579 | %90,2 | AKP | %48,9 |
| Çalapverdi Köyü | 2 | 673 | %84,3 | CHP | %46,0 |
| Çarşı Mah. | 5 | 1.367 | %85,1 | CHP | %38,2 |
| Özler Köyü | 3 | 977 | %83,4 | AKP | %62,9 |