%85,0
HDP birinci
28.211 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Özalp ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %85,0 ile birinci; 28.211 geçerli oy, katılım %83,1.
Kayıtlı seçmen 35.221 · Oy kullanan 29.278 (katılım %83,1) · Geçerli 28.211 · Geçersiz 1.067
Özalp Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 23.974 | %85,0 |
| AKP | 3.045 | %10,8 |
| CHP | 391 | %1,4 |
| MHP | 339 | %1,2 |
| İYİ | 181 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 84 | %0,3 |
| SAADET | 76 | %0,3 |
| VATAN | 57 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 18 | %0,1 |
| Abdulmenaf Kıran (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| İdris Ahi (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Özalp mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksorguç Mah. | 3 | 1.033 | %71,6 | HDP | %73,9 |
| Altınboğa Mah. | 2 | 383 | %91,9 | HDP | %95,7 |
| Aşağıakçagül Mah. | 2 | 541 | %74,3 | HDP | %90,9 |
| Aşağıbalçıklı Mah. | 3 | 803 | %86,9 | HDP | %95,2 |
| Aşağıkoçkıran Mah. | 2 | 614 | %79,8 | HDP | %92,4 |
| Aşağımollahasan Mah. | 2 | 534 | %84,3 | HDP | %83,4 |
| Aşağıtulgalı Mah. | 4 | 1.465 | %81,6 | HDP | %92,2 |
| Aşağıyorganlı Mah. | 1 | 343 | %93,3 | HDP | %97,8 |
| Bağrıaçık Mah. | 2 | 654 | %82,3 | HDP | %82,5 |
| Boyaldı Mah. | 3 | 816 | %80,4 | HDP | %78,5 |
| Boğazkesen Mah. | 3 | 1.014 | %81,9 | HDP | %86,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.196 | %78,9 | HDP | %66,9 |
| Dağdeviren Mah. | 2 | 545 | %81,8 | HDP | %87,9 |
| Dorutay Mah. | 3 | 805 | %79,9 | HDP | %89,8 |
| Dönerdere Mah. | 1 | 368 | %80,7 | HDP | %55,5 |
| Emek Mah. | 1 | 131 | %90,1 | AKP | %73,3 |
| Eğribelen Mah. | 3 | 923 | %79,5 | HDP | %90,3 |
| Gözdeğmez Mah. | 1 | 278 | %88,9 | HDP | %82,9 |
| Gültepe Mah. | 4 | 1.046 | %85,2 | HDP | %86,8 |
| Hazine Mah. | 2 | 384 | %83,6 | HDP | %71,4 |
| Kargalı Mah. | 2 | 735 | %77,3 | HDP | %58,7 |
| Karlıyamaç Mah. | 1 | 193 | %82,9 | HDP | %84,5 |
| Kaşıkara Mah. | 1 | 342 | %80,4 | HDP | %82,5 |
| Kırkçalı Mah. | 3 | 802 | %86,4 | HDP | %93,8 |
| Mahmudiye Mah. | 7 | 2.245 | %73,5 | HDP | %60,9 |
| Sarıköy Mah. | 3 | 1.096 | %85,7 | HDP | %69,2 |
| Savatlı Mah. | 2 | 405 | %84,4 | HDP | %91,2 |
| Sağmalı Mah. | 8 | 2.356 | %86,5 | HDP | %89,3 |
| Seydibey Mah. | 3 | 952 | %84,8 | HDP | %95,2 |
| Sugeçer Mah. | 2 | 446 | %91,3 | HDP | %92,2 |
| Tepedam Mah. | 4 | 1.412 | %87,2 | HDP | %89,6 |
| Yarımkaya Mah. | 2 | 433 | %90,3 | HDP | %97,7 |
| Yukarıayazca Mah. | 1 | 316 | %89,2 | HDP | %89,8 |
| Yukarımollahasan Mah. | 2 | 497 | %79,5 | HDP | %87,3 |
| Yukarıtulgalı Mah. | 3 | 873 | %84,3 | HDP | %95,2 |
| Yukarıyorganlı Mah. | 1 | 333 | %77,8 | HDP | %82,7 |
| Yukarıçavdarlık Mah. | 2 | 322 | %90,1 | HDP | %86,1 |
| Yumruklu Mah. | 2 | 547 | %90,7 | HDP | %94,1 |
| Çamurlu Mah. | 2 | 569 | %89,6 | HDP | %90,8 |
| Çavuşlar Mah. | 2 | 658 | %88,2 | HDP | %96,5 |
| Çırakköy Mah. | 2 | 748 | %85,4 | HDP | %92,2 |
| Çubuklu Mah. | 4 | 1.413 | %86,3 | HDP | %94,3 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.281 | %84,2 | HDP | %81,4 |
| Şehittepe Mah. | 2 | 666 | %82,6 | HDP | %94,8 |
| Şemsettin Mah. | 2 | 705 | %83,3 | HDP | %91,4 |