Muradiye · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMuradiye ilçesi
%67,2
HDP birinci
21.307 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %67,2 ile birinci; 21.307 geçerli oy, katılım %81,0.
Muradiye
Kayıtlı seçmen 27.446 · Oy kullanan 22.225 (katılım %81,0) · Geçerli 21.307 · Geçersiz 918
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 168 | %79,8 | HDP | %83,6 |
| Akbulak Mah. | 1 | 241 | %77,6 | HDP | %59,4 |
| Alkasnak Mah. | 3 | 771 | %75,9 | AKP | %51,1 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 445 | %82,5 | AKP | %50,6 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 442 | %88,2 | AKP | %54,4 |
| Babacan Mah. | 2 | 680 | %88,2 | HDP | %91,5 |
| Balaklı Mah. | 3 | 832 | %79,9 | HDP | %76,5 |
| Beydağı Mah. | 3 | 1.035 | %78,0 | HDP | %70,7 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 193 | %92,2 | HDP | %88,4 |
| Dağören Mah. | 2 | 580 | %86,7 | HDP | %90,8 |
| Devetaş Mah. | 2 | 460 | %76,5 | HDP | %66,0 |
| Doğangün Mah. | 2 | 415 | %78,3 | HDP | %74,2 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 293 | %76,8 | HDP | %48,4 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 195 | %82,6 | HDP | %73,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 431 | %88,2 | HDP | %86,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 547 | %79,3 | HDP | %55,7 |
| Gönderme Mah. | 2 | 657 | %85,1 | HDP | %71,4 |
| Görecek Mah. | 2 | 450 | %84,4 | HDP | %88,2 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 46 | %65,2 | HDP | %58,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 90 | %77,8 | HDP | %67,2 |
| Gümüştepe Mah. | 1 | 378 | %97,1 | HDP | %91,8 |
| Kandahar Mah. | 7 | 2.149 | %78,5 | HDP | %68,1 |
| Karahan Mah. | 2 | 678 | %68,4 | AKP | %48,9 |
| Karaoğlan Mah. | 2 | 727 | %83,4 | HDP | %76,9 |
| Kemerköprü Mah. | 1 | 366 | %82,2 | HDP | %69,8 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 379 | %75,2 | AKP | %62,7 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 256 | %89,1 | HDP | %84,8 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 356 | %86,5 | HDP | %74,8 |
| Köşk Mah. | 1 | 221 | %87,8 | AKP | %50,0 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 618 | %84,6 | HDP | %84,0 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 875 | %73,1 | HDP | %75,1 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 217 | %86,2 | HDP | %86,6 |
| Sürüyolu Mah. | 2 | 415 | %95,7 | HDP | %88,6 |
| Tansu Mah. | 1 | 233 | %84,1 | HDP | %73,4 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 616 | %86,9 | HDP | %82,7 |
| Uluşar Mah. | 4 | 1.057 | %82,0 | HDP | %80,1 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 294 | %75,9 | HDP | %63,6 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 381 | %86,4 | HDP | %76,2 |
| Yavuzselim Mah. | 4 | 1.403 | %80,0 | HDP | %67,8 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.384 | %75,4 | HDP | %60,9 |
| Yukarıargıt Mah. | 4 | 742 | %84,6 | HDP | %75,0 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 909 | %82,4 | HDP | %76,2 |
| Çakmak Mah. | 1 | 43 | %83,7 | HDP | %72,7 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 57 | %108,8 | HDP | %67,2 |
| Ünseli Mah. | 6 | 1.760 | %76,5 | AKP | %56,0 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 4 | 961 | %84,9 | HDP | %74,2 |