İpekyolu · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİpekyolu ilçesi
%56,2
HDP birinci
151.688 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İpekyolu ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %56,2 ile birinci; 151.688 geçerli oy, katılım %84,4.
İpekyolu
Kayıtlı seçmen 185.524 · Oy kullanan 156.586 (katılım %84,4) · Geçerli 151.688 · Geçersiz 4.898
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| HDP | 85.171 | %56,2 |
| AKP | 52.834 | %34,8 |
| MHP | 4.080 | %2,7 |
| CHP | 3.970 | %2,6 |
| HÜDA PAR | 1.698 | %1,1 |
| İYİ | 1.633 | %1,1 |
| SAADET | 1.233 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 647 | %0,4 |
| VATAN | 184 | %0,1 |
| İdris Ahi (bağımsız) | 102 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 87 | %0,1 |
| Abdulmenaf Kıran (bağımsız) | 49 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 403 | %82,9 | HDP | %71,0 |
| Alipaşa Mah. | 30 | 11.100 | %84,8 | AKP | %50,1 |
| Arıtoprak Mah. | 2 | 531 | %83,8 | AKP | %54,2 |
| Ağzıkara Mah. | 2 | 663 | %79,3 | HDP | %43,7 |
| Aşağıgölalan Mah. | 1 | 142 | %78,2 | HDP | %55,6 |
| Aşağıçitli Mah. | 1 | 245 | %83,3 | HDP | %49,5 |
| Bahçıvan Mah. | 13 | 4.870 | %81,5 | HDP | %46,4 |
| Baklatepe Mah. | 1 | 235 | %88,1 | AKP | %52,8 |
| Bakraçlı Mah. | 2 | 662 | %85,1 | AKP | %55,9 |
| Beşçatak Mah. | 1 | 219 | %87,7 | AKP | %53,0 |
| Bostaniçi Mah. | 45 | 16.131 | %86,1 | HDP | %74,4 |
| Buzhane Mah. | 7 | 2.488 | %86,7 | HDP | %55,7 |
| Cevdet Paşa Mah. | 33 | 12.395 | %85,5 | HDP | %60,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.693 | %86,7 | HDP | %48,6 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 170 | %82,4 | HDP | %56,4 |
| Değirmenarkı Mah. | 1 | 241 | %84,2 | HDP | %46,4 |
| Değirmenköy Mah. | 3 | 892 | %85,8 | AKP | %48,6 |
| Dibekli Mah. | 1 | 213 | %86,4 | HDP | %63,3 |
| Erçek Mah. | 6 | 2.223 | %73,8 | AKP | %38,4 |
| Esenler Mah. | 10 | 3.310 | %87,3 | HDP | %65,2 |
| Gövelek Mah. | 2 | 544 | %85,9 | HDP | %62,2 |
| Hacıbekir Mah. | 29 | 10.637 | %86,4 | HDP | %85,3 |
| Hafiziye Mah. | 21 | 7.776 | %84,7 | AKP | %44,0 |
| Halilağa Mah. | 31 | 11.218 | %85,5 | HDP | %45,1 |
| Hatuniye Mah. | 14 | 4.953 | %84,6 | HDP | %46,7 |
| Ilıkaynak Mah. | 2 | 497 | %80,9 | HDP | %58,2 |
| Irgat Mah. | 1 | 273 | %79,1 | AKP | %50,2 |
| Karagündüz Mah. | 2 | 555 | %91,7 | MHP | %69,5 |
| Karakoç Mah. | 2 | 580 | %82,6 | HDP | %45,7 |
| Karpuzalanı Mah. | 5 | 1.834 | %81,6 | HDP | %52,0 |
| Karşıyaka Mah. | 39 | 14.231 | %84,1 | HDP | %66,1 |
| Kavuncu Mah. | 4 | 1.161 | %88,1 | HDP | %54,6 |
| Kaymaklı Mah. | 2 | 408 | %82,4 | HDP | %69,5 |
| Kevenli Mah. | 5 | 1.629 | %82,9 | HDP | %56,8 |
| Kıratlı Mah. | 2 | 620 | %85,5 | AKP | %45,5 |
| Köşebaşı Mah. | 1 | 375 | %83,7 | AKP | %45,2 |
| Ortanca Mah. | 3 | 1.119 | %69,8 | HDP | %60,8 |
| Sarmaç Mah. | 1 | 283 | %89,8 | AKP | %45,6 |
| Selimbey Mah. | 33 | 12.123 | %82,7 | AKP | %47,0 |
| Serhat Mah. | 18 | 6.377 | %85,4 | HDP | %52,6 |
| Seyit Fehim Arvasi Mah. | 28 | 10.510 | %86,6 | HDP | %72,8 |
| Vali Mithat Bey Mah. | 30 | 10.867 | %82,0 | HDP | %43,9 |
| Yalı Mah. | 16 | 5.506 | %83,0 | HDP | %54,5 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 257 | %86,0 | AKP | %59,0 |
| Yatıksırt Mah. | 2 | 555 | %81,3 | HDP | %71,9 |
| Yeni Mah. | 25 | 9.221 | %85,2 | HDP | %72,5 |
| Yukarıgölalan Mah. | 1 | 344 | %82,3 | HDP | %72,4 |
| Yukarıgüneyce Mah. | 1 | 90 | %87,8 | AKP | %76,9 |
| Çalımlı Mah. | 3 | 606 | %80,2 | HDP | %75,3 |
| Şerefiye Mah. | 23 | 8.549 | %81,8 | HDP | %45,1 |