Başkale · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBaşkale ilçesi
%84,4
HDP birinci
22.862 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Başkale ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %84,4 ile birinci; 22.862 geçerli oy, katılım %84,5.
Başkale
Kayıtlı seçmen 27.749 · Oy kullanan 23.442 (katılım %84,5) · Geçerli 22.862 · Geçersiz 580
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçalı Mah. | 1 | 127 | %126,0 | HDP | %85,4 |
| Albayrak Mah. | 3 | 848 | %80,8 | HDP | %72,6 |
| Atlılar Mah. | 3 | 786 | %87,3 | HDP | %97,3 |
| Aydemir Mah. | 1 | 111 | %100,9 | HDP | %75,9 |
| Azıklı Mah. | 2 | 689 | %77,4 | HDP | %94,1 |
| Aşalan Mah. | 2 | 442 | %90,5 | HDP | %95,7 |
| Aşağıküme Mah. | 1 | 92 | %118,5 | HDP | %84,3 |
| Barış Mah. | 2 | 386 | %81,9 | HDP | %72,8 |
| Beşocak Mah. | 1 | 17 | %105,9 | HDP | %100,0 |
| Böğrüpek Mah. | 3 | 792 | %93,8 | HDP | %90,6 |
| Büklümdere Mah. | 1 | 193 | %94,8 | HDP | %95,1 |
| Dereiçi Mah. | 1 | 100 | %72,0 | HDP | %93,0 |
| Ekecek Mah. | 4 | 1.265 | %89,6 | HDP | %94,9 |
| Esenyamaç Mah. | 4 | 1.243 | %86,4 | HDP | %94,9 |
| Eşmepınar Mah. | 2 | 685 | %74,3 | HDP | %56,3 |
| Gedikbaşı Mah. | 1 | 377 | %96,3 | HDP | %97,5 |
| Güleçler Mah. | 2 | 436 | %91,3 | HDP | %97,2 |
| Güroluk Mah. | 1 | 232 | %94,8 | HDP | %95,0 |
| Güvendik Mah. | 2 | 732 | %96,7 | HDP | %95,2 |
| Hafiziye Mah. | 6 | 2.267 | %70,1 | HDP | %66,7 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 341 | %76,8 | HDP | %81,7 |
| Ilıcak Mah. | 3 | 940 | %84,3 | HDP | %92,4 |
| Kaşkol Mah. | 1 | 220 | %94,1 | HDP | %90,6 |
| Keçilioba Mah. | 1 | 32 | %87,5 | HDP | %89,3 |
| Kızılca Mah. | 2 | 426 | %94,4 | HDP | %96,8 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 221 | %94,1 | HDP | %95,2 |
| Konuksayar Mah. | 1 | 80 | %100,0 | HDP | %89,7 |
| Kovalıpınar Mah. | 1 | 230 | %94,8 | HDP | %66,5 |
| Koçdağı Mah. | 1 | 199 | %80,4 | HDP | %82,8 |
| Köprüağzı Mah. | 1 | 371 | %94,9 | HDP | %86,9 |
| Mahmutabat Mah. | 1 | 98 | %105,1 | HDP | %82,4 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 247 | %79,8 | HDP | %79,6 |
| Ortayol Mah. | 2 | 495 | %88,7 | HDP | %98,0 |
| Oğulveren Mah. | 2 | 734 | %79,6 | AKP | %55,2 |
| Sallıdere Mah. | 2 | 384 | %91,9 | HDP | %93,5 |
| Savaşköy Mah. | 2 | 402 | %83,1 | HDP | %95,4 |
| Saçan Mah. | 2 | 389 | %91,0 | HDP | %95,4 |
| Tahıl Mah. | 1 | 186 | %105,4 | HDP | %89,2 |
| Tepebaşı Mah. | 6 | 2.065 | %80,6 | HDP | %82,2 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 293 | %85,7 | HDP | %94,3 |
| Yanal Mah. | 3 | 822 | %94,3 | HDP | %98,6 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 348 | %95,4 | HDP | %95,5 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.548 | %76,4 | HDP | %81,9 |
| Yolmaçayır Mah. | 1 | 220 | %79,1 | HDP | %80,8 |
| Yukarıdarıca Mah. | 1 | 376 | %92,0 | HDP | %87,8 |
| Yukarıdikmen Mah. | 2 | 460 | %72,8 | HDP | %90,4 |
| Çakırdoğan Mah. | 1 | 201 | %97,0 | HDP | %55,2 |
| Çaldıran Mah. | 2 | 611 | %76,9 | HDP | %62,3 |
| Ömerdağı Mah. | 1 | 234 | %92,3 | HDP | %98,2 |
| Öncüler Mah. | 2 | 543 | %71,6 | AKP | %43,6 |
| Örenkale Mah. | 2 | 412 | %96,6 | HDP | %71,7 |
| Özpınar Mah. | 3 | 801 | %83,7 | HDP | %94,3 |