%43,6
AK PARTİ birinci
157.022 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uşak Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,6 ile birinci; 157.022 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 176.226 · Oy kullanan 160.547 (katılım %91,1) · Geçerli 157.022 · Geçersiz 3.525
Uşak Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 68.431 | %43,6 |
| CHP | 40.857 | %26,0 |
| İYİ | 19.854 | %12,6 |
| MHP | 17.824 | %11,4 |
| HDP | 4.917 | %3,1 |
| SAADET | 2.646 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.452 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 383 | %0,2 |
| VATAN | 370 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 288 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Uşak Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulak Köyü | 1 | 137 | %98,5 | AKP | %54,2 |
| Aktaş Köyü | 1 | 129 | %95,4 | AKP | %42,6 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 182 | %98,4 | AKP | %63,4 |
| Atatürk Mah. | 43 | 15.419 | %91,8 | AKP | %42,2 |
| Aybey Mah. | 14 | 5.054 | %91,1 | AKP | %54,4 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 258 | %94,6 | AKP | %65,1 |
| Belkaya Köyü | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %50,0 |
| Beylerhanı Köyü | 1 | 261 | %97,3 | AKP | %49,6 |
| Boyalı Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %43,1 |
| Bozkurt Mah. | 3 | 929 | %91,7 | AKP | %53,8 |
| Bozkuş Köyü | 3 | 1.154 | %92,3 | CHP | %48,3 |
| Bozköy | 1 | 166 | %93,4 | AKP | %62,2 |
| Buğdaylı Köyü | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %84,8 |
| Bölme-Karakuyu Mah. | 3 | 1.032 | %91,2 | AKP | %52,2 |
| Bölme-Kurşunluk Mah. | 4 | 1.319 | %88,3 | AKP | %48,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 59 | 21.646 | %91,1 | CHP | %39,5 |
| Ciğerdede Köyü | 1 | 372 | %95,7 | AKP | %67,0 |
| Dağdemirler Köyü | 1 | 177 | %93,2 | AKP | %43,0 |
| Dağyenice Köyü | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %49,2 |
| Demirören Köyü | 1 | 51 | %96,1 | CHP | %46,9 |
| Derbent Köyü | 2 | 658 | %94,1 | AKP | %50,4 |
| Dışkaya Köyü | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %40,5 |
| Durak Mah. | 7 | 2.336 | %87,8 | AKP | %36,6 |
| Dikilitaş Mah. | 35 | 12.162 | %91,0 | AKP | %55,6 |
| Elmacık Köyü | 1 | 234 | %91,9 | AKP | %40,5 |
| Elmalıdere Mah. | 19 | 6.775 | %89,6 | AKP | %45,1 |
| Emirfakılı Köyü | 1 | 129 | %96,9 | AKP | %40,7 |
| Eskigüney Köyü | 1 | 229 | %93,9 | AKP | %71,1 |
| Eskisaray Köyü | 1 | 278 | %95,7 | AKP | %77,2 |
| Eynehan Köyü | 1 | 119 | %96,6 | AKP | %71,2 |
| Eğlence Köyü | 1 | 250 | %97,2 | AKP | %75,7 |
| Fakılı Köyü | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %74,4 |
| Fatih Mah. | 33 | 11.967 | %91,4 | AKP | %37,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 23 | 8.204 | %90,9 | AKP | %45,6 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 166 | %82,5 | AKP | %82,3 |
| Gökçetepe Köyü | 1 | 45 | %104,4 | AKP | %81,8 |
| Göğem Köyü | 1 | 250 | %92,0 | CHP | %44,6 |
| Gücer Köyü | 1 | 197 | %94,9 | AKP | %45,4 |
| Güneli Köyü | 1 | 155 | %92,3 | CHP | %50,0 |
| Güre Köyü | 2 | 662 | %90,0 | AKP | %48,5 |
| Hacıkadem Köyü | 1 | 213 | %98,1 | AKP | %62,1 |
| Halilefendi Çiftliğiköyü | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %48,0 |
| Hocalar Köyü | 1 | 94 | %94,7 | CHP | %45,5 |
| Hisar Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %37,3 |
| Işık Mah. | 9 | 3.105 | %92,2 | AKP | %51,6 |
| Kabaklar Köyü | 1 | 340 | %95,3 | AKP | %39,3 |
| Kalfa Köyü | 1 | 384 | %92,5 | CHP | %38,9 |
| Kapancık Köyü | 1 | 55 | %105,5 | AKP | %82,8 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 297 | %88,2 | AKP | %53,0 |
| Karaağaç Mah. | 26 | 9.342 | %92,5 | AKP | %59,4 |
| Karabeyli Köyü | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %78,3 |
| Karacahisar Köyü | 2 | 751 | %91,6 | AKP | %40,5 |
| Karahasan Köyü | 1 | 164 | %93,3 | AKP | %36,1 |
| Karakuyu Köyü | 2 | 560 | %96,4 | AKP | %38,4 |
| Karaköse Köyü | 1 | 30 | %103,3 | CHP | %60,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 236 | %95,3 | AKP | %47,3 |
| Kayaağıl Köyü | 1 | 301 | %95,7 | AKP | %58,5 |
| Kediyünü Köyü | 1 | 266 | %97,0 | AKP | %51,8 |
| Kemalöz Mah. | 70 | 25.432 | %90,7 | AKP | %36,7 |
| Kılcan Köyü | 2 | 427 | %97,7 | AKP | %41,7 |
| Kırka Köyü | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %52,2 |
| Kısık Köyü | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %65,4 |
| Koyunbeyli Köyü | 2 | 472 | %90,3 | AKP | %53,9 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.749 | %85,6 | CHP | %44,2 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 359 | %94,2 | AKP | %41,6 |
| Köme Mah. | 3 | 1.028 | %88,7 | AKP | %46,8 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 59 | %100,0 | AKP | %78,6 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 20 | 7.357 | %91,0 | AKP | %49,5 |
| Mende Köyü | 3 | 886 | %96,2 | AKP | %68,1 |
| Mesudiye Köyü | 1 | 392 | %95,4 | AKP | %68,8 |
| Mollamusa Köyü | 1 | 104 | %100,0 | AKP | %56,6 |
| Muharremşah Köyü | 2 | 696 | %87,9 | AKP | %38,7 |
| Ormandamı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %66,7 |
| Ortabağ Köyü | 1 | 191 | %94,2 | AKP | %53,7 |
| Ortaköy | 1 | 364 | %94,2 | MHP | %35,9 |
| Ovademirler Köyü | 3 | 955 | %93,9 | AKP | %39,6 |
| Paçacılar Köyü | 2 | 420 | %93,1 | AKP | %79,5 |
| Sarayaltı Mah. | 16 | 5.787 | %89,8 | AKP | %48,2 |
| Sarıdere Köyü | 1 | 82 | %100,0 | AKP | %87,8 |
| Selviler Köyü | 1 | 27 | %114,8 | AKP | %48,3 |
| Selvioğlu Köyü | 1 | 304 | %94,1 | AKP | %65,1 |
| Selikler Köyü | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %47,9 |
| Sorkun Köyü | 1 | 334 | %96,1 | AKP | %70,0 |
| Susuzören Köyü | 2 | 410 | %95,9 | AKP | %57,7 |
| Sirge Köyü | 1 | 179 | %93,3 | CHP | %35,9 |
| Taşkonak Köyü | 1 | 177 | %93,2 | AKP | %64,2 |
| Ulucak Köyü | 1 | 275 | %91,6 | AKP | %57,8 |
| Yapağılar Köyü | 2 | 632 | %95,3 | AKP | %60,5 |
| Yavi Köyü | 1 | 169 | %96,5 | AKP | %44,2 |
| Yaşamışlar Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %47,9 |
| Yeniköy | 1 | 225 | %90,7 | AKP | %73,6 |
| Yenişehir Köyü | 1 | 241 | %90,5 | AKP | %58,6 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 153 | %94,1 | CHP | %51,5 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 166 | %94,6 | CHP | %38,0 |
| Zahman Köyü | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %74,0 |
| Çalıkhasan Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %38,2 |
| Çamyazı Köyü | 1 | 137 | %94,2 | CHP | %59,7 |
| Çamyuva Köyü | 2 | 416 | %94,7 | AKP | %63,4 |
| Çarık Köyü | 1 | 344 | %93,0 | CHP | %38,2 |
| Çatalbayır Köyü | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %66,0 |
| Çevre Köyü | 2 | 713 | %90,9 | CHP | %46,3 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %57,8 |
| Çukurağıl Köyü | 1 | 120 | %87,5 | AKP | %40,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 89 | %91,0 | AKP | %74,7 |
| Özdemir Mah. | 2 | 483 | %88,4 | AKP | %42,7 |
| Ünalan Mah. | 27 | 9.532 | %88,0 | AKP | %36,1 |
| Ürün Köyü | 1 | 127 | %99,2 | AKP | %58,3 |
| Üçkuyular Köyü | 1 | 216 | %95,4 | AKP | %63,6 |
| İkisaray Köyü | 1 | 190 | %94,2 | AKP | %40,7 |
| İlyaslı Köyü | 4 | 1.348 | %92,7 | AKP | %74,5 |
| İslice Mah. | 5 | 1.564 | %83,8 | CHP | %37,0 |
| Şükraniye Köyü | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %77,7 |