%40,9
AK PARTİ birinci
24.450 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Banaz ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,9 ile birinci; 24.450 geçerli oy, katılım %90,7.
Kayıtlı seçmen 28.094 · Oy kullanan 25.493 (katılım %90,7) · Geçerli 24.450 · Geçersiz 1.043
Banaz Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.006 | %40,9 |
| CHP | 7.243 | %29,6 |
| İYİ | 3.450 | %14,1 |
| MHP | 2.850 | %11,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 244 | %1,0 |
| HDP | 217 | %0,9 |
| SAADET | 182 | %0,7 |
| VATAN | 120 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 81 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 57 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Banaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Ağustos Mah. | 10 | 3.474 | %89,5 | AKP | %38,4 |
| Ahat Köyü | 2 | 510 | %91,0 | CHP | %38,9 |
| Alaba Köyü | 2 | 525 | %86,1 | AKP | %59,6 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 347 | %94,2 | AKP | %47,3 |
| Bahadır Köyü | 2 | 508 | %89,2 | AKP | %58,1 |
| Balcıdamı Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %73,5 |
| Baltalı Köyü | 1 | 187 | %101,1 | AKP | %57,8 |
| Banaz Köyü | 2 | 461 | %93,5 | CHP | %52,1 |
| Bağkonak Köyü | 1 | 194 | %92,8 | AKP | %36,8 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 48 | %87,5 | CHP | %41,5 |
| Büyükoturak Köyü | 3 | 653 | %91,7 | CHP | %43,1 |
| Corum Köyü | 1 | 263 | %90,1 | AKP | %40,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.629 | %87,0 | CHP | %35,3 |
| Derbent Köyü | 3 | 1.121 | %94,4 | AKP | %32,8 |
| Dümenler Köyü | 1 | 219 | %95,4 | AKP | %63,2 |
| Düzkışla Köyü | 1 | 139 | %92,8 | AKP | %45,2 |
| Düzlüce Köyü | 1 | 139 | %92,1 | CHP | %54,8 |
| Dilek Mah. | 9 | 3.038 | %88,9 | AKP | %34,6 |
| Gedikler Köyü | 1 | 195 | %93,9 | CHP | %54,4 |
| Güllüçam Köyü | 1 | 260 | %95,4 | AKP | %42,8 |
| Gürlek Köyü | 2 | 605 | %92,2 | AKP | %51,8 |
| Halaçlar Köyü | 1 | 251 | %88,5 | CHP | %57,5 |
| Hamamboğazı Mah. | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %44,4 |
| Hasanköy | 1 | 340 | %91,8 | AKP | %70,5 |
| Hatipler Köyü | 2 | 571 | %94,2 | AKP | %48,3 |
| Kaplangı Köyü | 1 | 315 | %90,2 | AKP | %57,8 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 219 | %92,7 | AKP | %77,4 |
| Karaköse Köyü | 1 | 200 | %89,0 | AKP | %68,7 |
| Kavacık Köyü | 1 | 83 | %86,8 | AKP | %70,3 |
| Kayılı Köyü | 1 | 126 | %91,3 | AKP | %65,1 |
| Kızılcasöğüt-Barış Mah. | 2 | 493 | %94,1 | CHP | %49,1 |
| Kızılcasöğüt-Cumhuriyet Mah. | 2 | 628 | %93,5 | CHP | %40,6 |
| Kızılcasöğüt-Emek Mah. | 2 | 382 | %95,3 | CHP | %55,5 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 107 | %98,1 | AKP | %51,5 |
| Kızılhisar Köyü | 3 | 906 | %95,3 | AKP | %40,1 |
| Kuşdemir Köyü | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %49,7 |
| Küçükler Köyü | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %62,8 |
| Küçükoturak Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %44,8 |
| Muratlı Köyü | 1 | 392 | %86,7 | AKP | %43,1 |
| Ovacık Köyü | 1 | 310 | %89,7 | AKP | %41,7 |
| Paşacık Köyü | 1 | 343 | %88,9 | CHP | %43,1 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 25 | %108,0 | AKP | %69,2 |
| Susuz Köyü | 2 | 596 | %88,8 | CHP | %39,4 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 106 | %86,8 | İYİ | %31,0 |
| Yazıtepe Köyü | 1 | 295 | %88,8 | AKP | %74,3 |
| Yenice Köyü | 2 | 449 | %91,1 | AKP | %50,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 328 | %86,6 | CHP | %51,1 |
| Çamsu Köyü | 1 | 240 | %93,3 | AKP | %53,5 |
| Çöğürlü Köyü | 1 | 59 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 357 | %90,5 | AKP | %48,2 |
| Öksüz Köyü | 1 | 320 | %96,3 | AKP | %41,5 |
| İmrez Köyü | 1 | 163 | %93,3 | AKP | %57,0 |
| İslam Mah. | 3 | 818 | %90,6 | AKP | %40,3 |
| Şaban Köyü | 1 | 273 | %96,3 | AKP | %68,7 |
| Şehitler Mah. | 8 | 2.510 | %90,1 | AKP | %41,9 |