%54,1
HDP birinci
4.591 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ovacık ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %54,1 ile birinci; 4591 geçerli oy, katılım %86,8.
Kayıtlı seçmen 5.406 · Oy kullanan 4.691 (katılım %86,8) · Geçerli 4.591 · Geçersiz 100
Ovacık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 2.482 | %54,1 |
| CHP | 1.573 | %34,3 |
| AKP | 260 | %5,7 |
| MHP | 221 | %4,8 |
| İYİ | 25 | %0,5 |
| SAADET | 12 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 |
| Hüseyin Özdemir (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ovacık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 94 Mahallesi Mah. | 2 | 746 | %77,4 | HDP | %59,7 |
| Adaköy | 1 | 61 | %155,7 | HDP | %40,0 |
| Aktaş Köyü | 1 | 19 | %121,1 | CHP | %65,2 |
| Akyayık Köyü | 1 | 48 | %93,8 | HDP | %75,6 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 37 | %97,3 | CHP | %61,1 |
| Aşağıtorunoba Köyü | 1 | 71 | %95,8 | HDP | %42,4 |
| Aşlıca Köyü | 1 | 13 | %100,0 | HDP | %69,2 |
| Burnak Köyü | 1 | 60 | %91,7 | HDP | %74,6 |
| Buzlutepe Köyü | 1 | 16 | %200,0 | HDP | %50,0 |
| Büyükköy | 1 | 14 | %121,4 | CHP | %41,2 |
| Cevizlidere Köyü | 1 | 14 | %185,7 | HDP | %39,1 |
| Doludibek Köyü | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %71,4 |
| Elgazi Köyü | 1 | 10 | %140,0 | HDP | %57,1 |
| Eğrikavak Köyü | 1 | 11 | %100,0 | CHP | %63,6 |
| Eğripınar Köyü | 1 | 227 | %93,0 | CHP | %51,9 |
| Eğimli Köyü | 1 | 12 | %108,3 | CHP | %53,9 |
| Gözeler Köyü | 1 | 71 | %95,8 | CHP | %50,0 |
| Güneykonak Köyü | 1 | 97 | %90,7 | HDP | %66,3 |
| Hanuşağı Köyü | 1 | 98 | %82,7 | HDP | %69,2 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 26 | %100,0 | HDP | %65,4 |
| Isıtma Köyü | 1 | 32 | %96,9 | HDP | %53,6 |
| Işıkvuran Köyü | 1 | 14 | %121,4 | HDP | %47,1 |
| Kandolar Mah. | 3 | 988 | %73,4 | HDP | %40,8 |
| Karaoğlan Köyü | 1 | 18 | %61,1 | HDP | %63,6 |
| Karayonca Köyü | 1 | 29 | %93,1 | HDP | %69,2 |
| Kızık Köyü | 1 | 51 | %92,2 | HDP | %80,0 |
| Konaklar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | HDP | %67,6 |
| Koyungölü Köyü | 1 | 281 | %92,5 | HDP | %57,0 |
| Kozluca Köyü | 1 | 11 | %200,0 | CHP | %33,3 |
| Kuşluca Köyü | 1 | 19 | %73,7 | HDP | %64,3 |
| Köseler Köyü | 1 | 127 | %82,7 | HDP | %59,8 |
| Mollaaliler Köyü | 1 | 35 | %71,4 | HDP | %76,0 |
| Otlubahçe Köyü | 1 | 13 | %130,8 | HDP | %58,8 |
| Paşadüzü Köyü | 1 | 77 | %88,3 | HDP | %61,8 |
| Pulur Mah. | 3 | 873 | %74,2 | HDP | %53,9 |
| Sarıtosun Köyü | 1 | 21 | %90,5 | HDP | %52,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 24 | %100,0 | HDP | %95,8 |
| Tatuşağı Köyü | 1 | 42 | %104,8 | HDP | %47,6 |
| Tepsili Köyü | 1 | 15 | %120,0 | HDP | %77,8 |
| Topuzlu Köyü | 1 | 92 | %85,9 | HDP | %59,2 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 14 | %121,4 | HDP | %47,1 |
| Yalmanlar Köyü | 1 | 13 | %169,2 | HDP | %45,5 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 35 | %108,6 | HDP | %79,0 |
| Yaylagünü Köyü | 1 | 75 | %85,3 | HDP | %73,0 |
| Yazıören Köyü | 1 | 18 | %127,8 | HDP | %65,2 |
| Yenikonak Köyü | 1 | 21 | %109,5 | CHP | %56,5 |
| Yenisöğüt Köyü | 1 | 28 | %192,9 | HDP | %39,6 |
| Yeşilyazı Köyü | 1 | 217 | %88,0 | HDP | %63,7 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 50 | %78,0 | HDP | %63,9 |
| Yoğunçam Köyü | 1 | 10 | %160,0 | HDP | %68,8 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 153 | %90,9 | HDP | %49,6 |
| Çakmaklı Köyü | 1 | 141 | %85,1 | HDP | %59,8 |
| Çambulak Köyü | 1 | 32 | %71,9 | HDP | %77,3 |
| Çatköy | 1 | 21 | %104,8 | HDP | %68,2 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 19 | %126,3 | HDP | %58,3 |
| Çemberlitaş Köyü | 1 | 17 | %258,8 | MHP | %36,4 |
| Çöğürlük Köyü | 1 | 22 | %95,5 | CHP | %60,0 |
| Öveçler Köyü | 1 | 17 | %117,7 | HDP | %52,6 |
| Şahverdi Köyü | 1 | 30 | %100,0 | HDP | %56,7 |