%68,1
HDP birinci
5.721 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazgirt ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %68,1 ile birinci; 5721 geçerli oy, katılım %87,4.
Kayıtlı seçmen 6.718 · Oy kullanan 5.869 (katılım %87,4) · Geçerli 5.721 · Geçersiz 148
Mazgirt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 3.895 | %68,1 |
| CHP | 1.094 | %19,1 |
| AKP | 459 | %8,0 |
| MHP | 189 | %3,3 |
| İYİ | 47 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
| SAADET | 6 | %0,1 |
| Hüseyin Özdemir (bağımsız) | 4 | %0,1 |
| VATAN | 2 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mazgirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdüven Köyü | 1 | 122 | %84,4 | HDP | %73,3 |
| Akkavak Köyü | 1 | 42 | %88,1 | HDP | %80,6 |
| Akpazar-Elmalık Mah. | 1 | 130 | %89,2 | HDP | %79,3 |
| Akpazar-Güneyharman Mah. | 1 | 100 | %85,0 | HDP | %94,1 |
| Akpazar-Güneşdere Mah. | 1 | 192 | %92,2 | HDP | %82,8 |
| Akpazar-Karabulut Mah. | 1 | 140 | %96,4 | HDP | %88,8 |
| Akpazar-Kepektaşı Mah. | 1 | 149 | %85,9 | HDP | %82,8 |
| Akpazar-Kuşçu Mah. | 1 | 150 | %84,7 | HDP | %79,3 |
| Akpazar-Çarşıbaşı Mah. | 2 | 618 | %80,9 | AKP | %34,1 |
| Akpazar-Örs Mah. | 1 | 137 | %113,9 | HDP | %71,2 |
| Aktarla Köyü | 1 | 52 | %94,2 | CHP | %55,3 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 16 | %212,5 | HDP | %50,0 |
| Alanyazı Köyü | 1 | 55 | %89,1 | HDP | %83,7 |
| Anıtçınar Köyü | 1 | 54 | %90,7 | HDP | %97,8 |
| Aslanyurdu Köyü | 1 | 172 | %77,9 | HDP | %78,6 |
| Avunca Köyü | 1 | 45 | %91,1 | HDP | %87,8 |
| Aydınlık Köyü | 1 | 24 | %91,7 | HDP | %86,4 |
| Ayvatlı Köyü | 1 | 30 | %96,7 | HDP | %93,1 |
| Ağaçardı Köyü | 1 | 99 | %89,9 | HDP | %76,1 |
| Aşağıoyumca Köyü | 1 | 16 | %131,3 | HDP | %90,5 |
| Aşağıtarlacık Köyü | 1 | 36 | %88,9 | HDP | %81,3 |
| Balkan Köyü | 1 | 56 | %100,0 | HDP | %71,7 |
| Beylermezraası Köyü | 1 | 34 | %88,2 | HDP | %56,7 |
| Beşoluk Köyü | 1 | 34 | %91,2 | HDP | %86,2 |
| Bulgurcular Köyü | 1 | 322 | %77,0 | HDP | %79,5 |
| Danaburan Köyü | 1 | 94 | %90,4 | HDP | %75,0 |
| Darıkent Köyü | 1 | 264 | %85,2 | HDP | %70,0 |
| Dazkaya Köyü | 1 | 18 | %94,4 | HDP | %70,6 |
| Demirci Köyü | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %83,7 |
| Demirkazık Köyü | 1 | 11 | %109,1 | HDP | %100,0 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 41 | %90,2 | HDP | %63,9 |
| Doğucak Köyü | 1 | 58 | %79,3 | HDP | %100,0 |
| Eltihatun Mah. | 2 | 546 | %83,9 | HDP | %56,8 |
| Gelincik Köyü | 1 | 50 | %102,0 | HDP | %50,0 |
| Gelinpınar Köyü | 1 | 33 | %90,9 | HDP | %83,3 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 80 | %92,5 | HDP | %80,6 |
| Göktepe Köyü | 1 | 206 | %89,8 | HDP | %81,9 |
| Güleç Köyü | 1 | 36 | %91,7 | HDP | %93,8 |
| Gümüşgün Köyü | 1 | 44 | %90,9 | HDP | %79,5 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 48 | %95,8 | HDP | %65,9 |
| Kaleköy | 1 | 25 | %84,0 | HDP | %85,7 |
| Karayusuf Köyü | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %76,2 |
| Karsan Köyü | 1 | 129 | %77,5 | HDP | %67,0 |
| Kartutan Köyü | 1 | 14 | %107,1 | CHP | %66,7 |
| Karşıkonak Köyü | 1 | 45 | %66,7 | HDP | %58,6 |
| Kavaktepe Köyü | 1 | 26 | %107,7 | HDP | %85,7 |
| Kayacı Köyü | 1 | 25 | %112,0 | HDP | %89,3 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 102 | %85,3 | HDP | %74,1 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 132 | %103,0 | HDP | %57,6 |
| Koyunuşağı Köyü | 1 | 39 | %161,5 | HDP | %52,4 |
| Koçkuyusu Köyü | 1 | 54 | %100,0 | HDP | %67,9 |
| Kuşaklı Köyü | 1 | 28 | %82,1 | HDP | %73,9 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 10 | %120,0 | HDP | %72,7 |
| Obrukkaşı Köyü | 1 | 19 | %126,3 | HDP | %52,2 |
| Obuzbaşı Köyü | 1 | 50 | %96,0 | HDP | %78,7 |
| Ortadurak Köyü | 1 | 17 | %94,1 | AKP | %75,0 |
| Ortaharman Köyü | 1 | 88 | %101,1 | HDP | %94,2 |
| Otlukaya Köyü | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %51,2 |
| Oymadal Köyü | 1 | 31 | %100,0 | HDP | %77,4 |
| Sökücek Köyü | 1 | 31 | %100,0 | HDP | %96,8 |
| Sülüntaş Köyü | 1 | 78 | %84,6 | HDP | %90,6 |
| Temürtaht Köyü | 1 | 94 | %83,0 | HDP | %83,1 |
| Yazeli Köyü | 1 | 57 | %163,2 | HDP | %44,0 |
| Yaşaroğlu Köyü | 1 | 63 | %95,2 | HDP | %93,2 |
| Yeldeğen Köyü | 1 | 33 | %151,5 | HDP | %38,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 749 | %63,3 | HDP | %55,9 |
| Yenibudak Köyü | 1 | 15 | %140,0 | MHP | %38,1 |
| Yukarıoyumca Köyü | 1 | 27 | %100,0 | HDP | %88,9 |
| Çatköy | 1 | 44 | %93,2 | HDP | %74,4 |
| Öreniçi Köyü | 1 | 18 | %105,6 | HDP | %82,4 |
| Özdek Köyü | 1 | 85 | %81,2 | HDP | %78,3 |
| İsmailli Köyü | 1 | 115 | %89,6 | HDP | %71,6 |