%47,1
AK PARTİ birinci
4.936 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çemişgezek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,1 ile birinci; 4936 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 6.038 · Oy kullanan 5.052 (katılım %83,7) · Geçerli 4.936 · Geçersiz 116
Çemişgezek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.324 | %47,1 |
| CHP | 1.061 | %21,5 |
| HDP | 729 | %14,8 |
| MHP | 562 | %11,4 |
| İYİ | 161 | %3,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 54 | %1,1 |
| SAADET | 30 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çemişgezek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçapınar Köyü | 1 | 232 | %87,5 | AKP | %42,4 |
| Akçayunt Köyü | 1 | 34 | %79,4 | AKP | %63,0 |
| Alakuş Köyü | 1 | 52 | %92,3 | AKP | %60,5 |
| Anıl Köyü | 1 | 89 | %80,9 | HDP | %50,7 |
| Arpaderen Köyü | 1 | 61 | %98,4 | CHP | %41,8 |
| Aşağıbudak Köyü | 1 | 35 | %111,4 | AKP | %59,0 |
| Aşağıdemirbük Köyü | 1 | 18 | %83,3 | AKP | %73,3 |
| Bağsuyu Köyü | 1 | 57 | %86,0 | AKP | %46,8 |
| Bozağaç Köyü | 1 | 59 | %83,1 | CHP | %47,9 |
| Büyükörence Köyü | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %48,8 |
| Cebe Köyü | 1 | 179 | %98,3 | AKP | %87,4 |
| Dedebeyli Köyü | 1 | 25 | %76,0 | AKP | %42,1 |
| Doğan Köyü | 1 | 187 | %67,9 | HDP | %66,9 |
| Doğanalan Köyü | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %80,0 |
| Erkalkan Köyü | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %63,6 |
| Gedikler Köyü | 1 | 115 | %90,4 | AKP | %59,8 |
| Gözlüçayır Köyü | 1 | 79 | %115,2 | CHP | %39,6 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 111 | %84,7 | AKP | %66,3 |
| Hacı Cami Mah. | 1 | 150 | %95,3 | AKP | %54,0 |
| Hamamatik Mah. | 1 | 269 | %85,9 | AKP | %39,0 |
| Kale Mah. | 1 | 272 | %85,7 | AKP | %45,2 |
| Karasar Köyü | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %53,5 |
| Kıraçlar Köyü | 1 | 134 | %81,3 | CHP | %41,1 |
| Mescit Mah. | 2 | 733 | %71,4 | AKP | %52,6 |
| Payamdüzü Köyü | 1 | 349 | %60,7 | HDP | %34,8 |
| Paşacık Köyü | 1 | 181 | %89,0 | CHP | %50,3 |
| Sarıbalta Köyü | 1 | 383 | %81,7 | AKP | %76,0 |
| Tekeli Köyü | 1 | 135 | %78,5 | HDP | %55,2 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 322 | %87,3 | CHP | %42,5 |
| Toratlı Köyü | 1 | 113 | %95,6 | CHP | %43,5 |
| Ulukale Köyü | 1 | 349 | %91,7 | AKP | %50,8 |
| Uzungöl Köyü | 1 | 119 | %95,8 | AKP | %69,3 |
| Vişneli Köyü | 1 | 113 | %95,6 | AKP | %76,4 |
| Yemişdere Köyü | 1 | 173 | %80,9 | HDP | %46,6 |
| Yenimahalle Mah. | 1 | 211 | %92,9 | AKP | %75,7 |
| Yukarıbudak Köyü | 1 | 37 | %94,6 | AKP | %88,6 |
| Yünbüken Köyü | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %53,5 |
| Çukur Mah. | 1 | 339 | %74,9 | AKP | %64,0 |