%45,9
AK PARTİ birinci
39.974 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niksar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,9 ile birinci; 39.974 geçerli oy, katılım %89,1.
Kayıtlı seçmen 46.111 · Oy kullanan 41.084 (katılım %89,1) · Geçerli 39.974 · Geçersiz 1.110
Niksar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 18.364 | %45,9 |
| CHP | 9.698 | %24,3 |
| MHP | 6.336 | %15,9 |
| İYİ | 3.595 | %9,0 |
| HDP | 729 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 605 | %1,5 |
| SAADET | 415 | %1,0 |
| VATAN | 104 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 63 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niksar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 4 | 1.475 | %88,4 | AKP | %46,1 |
| Akgüney Köyü | 1 | 108 | %97,2 | CHP | %91,2 |
| Akıncı Köyü | 1 | 120 | %93,3 | AKP | %53,2 |
| Akpınar Mah. | 1 | 254 | %93,7 | AKP | %45,9 |
| Araköy | 1 | 47 | %104,3 | CHP | %63,3 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 158 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Arıpınar Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %77,6 |
| Arpaören Köyü | 1 | 318 | %95,3 | AKP | %62,5 |
| Asar Köyü | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %68,1 |
| Aydınlıkevler Mah. | 1 | 337 | %92,3 | AKP | %54,6 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 45 | %84,4 | CHP | %62,2 |
| Ayvaz Mah. | 3 | 923 | %87,8 | AKP | %37,9 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.480 | %87,9 | AKP | %49,6 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %70,0 |
| Bağlar Mah. | 5 | 1.836 | %88,0 | AKP | %36,5 |
| Bengiler Mah. | 4 | 1.209 | %89,7 | AKP | %43,1 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 153 | %90,9 | AKP | %67,4 |
| Boyluca Köyü | 1 | 88 | %92,1 | AKP | %51,9 |
| Bozcaarmut Köyü | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %50,0 |
| Boğazbaşı Köyü | 2 | 418 | %93,1 | CHP | %86,5 |
| Budaklı Köyü | 1 | 182 | %96,7 | AKP | %76,7 |
| Buz Köyü | 1 | 282 | %89,7 | AKP | %49,4 |
| Büyükyurt Köyü | 1 | 190 | %85,3 | AKP | %72,5 |
| Bilgili Köyü | 1 | 219 | %96,4 | AKP | %78,1 |
| Camidere Köyü | 1 | 126 | %96,0 | AKP | %89,3 |
| Cedit Mah. | 4 | 1.307 | %87,6 | AKP | %45,5 |
| Cepnibey Mah. | 1 | 293 | %88,4 | AKP | %43,9 |
| Cerköy | 1 | 249 | %89,6 | CHP | %90,7 |
| Dalkaya Köyü | 1 | 31 | %125,8 | AKP | %63,2 |
| Derindere Köyü | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %67,3 |
| Direkli Köyü | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %79,2 |
| Edilli Köyü | 1 | 42 | %104,8 | AKP | %69,1 |
| Eryaba Köyü | 1 | 119 | %100,8 | AKP | %64,4 |
| Esence Köyü | 1 | 103 | %100,0 | CHP | %91,1 |
| Eyneağzı Köyü | 1 | 149 | %95,3 | CHP | %94,2 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.010 | %88,4 | AKP | %54,6 |
| G.Osmanpaşa Mah. | 5 | 1.821 | %87,2 | AKP | %43,6 |
| Gaziahmet Mah. | 2 | 486 | %88,9 | AKP | %48,9 |
| Geritköyü | 1 | 85 | %101,2 | CHP | %82,4 |
| Geyikgölü Köyü | 1 | 46 | %95,7 | CHP | %81,8 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mah. | 1 | 281 | %84,7 | AKP | %54,4 |
| Gökçeli-Ballıca Mah. | 1 | 97 | %84,5 | AKP | %47,4 |
| Gökçeli-Gözpınar Mah. | 2 | 419 | %87,6 | AKP | %63,3 |
| Gökçeli-Yakınca Mah. | 1 | 351 | %91,2 | AKP | %75,8 |
| Gökçeli-Yeni Mah. | 1 | 378 | %80,2 | AKP | %46,4 |
| Gökçeoluk Köyü | 1 | 254 | %93,7 | CHP | %87,7 |
| Güdüklü Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %63,0 |
| Gülbayır Köyü | 1 | 351 | %96,6 | CHP | %95,2 |
| Gülebi Köyü | 1 | 110 | %89,1 | CHP | %61,3 |
| Gültepe Köyü | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %77,8 |
| Günebakan Köyü | 2 | 702 | %92,9 | AKP | %58,0 |
| Günlüce Köyü | 1 | 230 | %91,7 | AKP | %53,4 |
| Gürçeşme-Eskidir Mah. | 2 | 465 | %83,7 | AKP | %55,8 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 419 | %88,3 | AKP | %43,1 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mah. | 1 | 346 | %79,2 | AKP | %45,8 |
| Güvenli Köyü | 1 | 383 | %94,3 | CHP | %92,0 |
| Güzelyayla Köyü | 1 | 182 | %97,8 | CHP | %91,5 |
| Hacılı Köyü | 1 | 132 | %93,2 | AKP | %57,1 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 130 | %83,9 | AKP | %61,3 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %79,3 |
| Haydarbey Köyü | 1 | 304 | %93,1 | CHP | %79,9 |
| Hüseyingazi Köyü | 1 | 163 | %96,3 | AKP | %63,6 |
| Işıklı Köyü | 1 | 169 | %92,9 | AKP | %72,7 |
| Kapıağzı Köyü | 1 | 282 | %87,6 | AKP | %88,6 |
| Karabodur Köyü | 1 | 33 | %100,0 | İYİ | %43,8 |
| Karakaş Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %72,1 |
| Kayapaşa Mah. | 5 | 1.639 | %88,2 | AKP | %41,5 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %47,5 |
| Kılıçarslan Mah. | 2 | 461 | %87,2 | AKP | %47,0 |
| Kırkkızlar Mah. | 3 | 1.098 | %86,5 | AKP | %47,9 |
| Korulu Köyü | 1 | 242 | %97,1 | CHP | %82,3 |
| Kumçiftlik Köyü | 1 | 175 | %103,4 | AKP | %73,9 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 352 | %93,2 | CHP | %95,3 |
| Köklüce Köyü | 1 | 181 | %94,5 | AKP | %61,9 |
| Kültür Mah. | 6 | 2.055 | %87,1 | AKP | %38,8 |
| Kümbetli Köyü | 1 | 278 | %92,8 | AKP | %59,7 |
| Kiracı Köyü | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %62,8 |
| Mahmudiye Köyü | 2 | 704 | %97,2 | AKP | %86,3 |
| Melikgazi Mah. | 3 | 912 | %88,1 | AKP | %55,5 |
| Mercimekdüzü Köyü | 1 | 33 | %109,1 | AKP | %91,7 |
| Mezraa Köyü | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %90,4 |
| Muhtardüzü Köyü | 1 | 13 | %138,5 | AKP | %61,1 |
| Musapınarı Köyü | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %70,6 |
| Mutluca Köyü | 1 | 67 | %101,5 | CHP | %85,3 |
| Oluklu Köyü | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %72,7 |
| Ormancık Köyü | 1 | 345 | %93,9 | CHP | %55,1 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 30 | %110,0 | AKP | %90,9 |
| Pelitlik Köyü | 1 | 65 | %92,3 | CHP | %70,7 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 175 | %92,6 | AKP | %62,7 |
| Serenli-Ayvaköy Mah. | 1 | 252 | %84,1 | AKP | %52,9 |
| Serenli-Beyazıt Mah. | 1 | 186 | %86,6 | AKP | %52,9 |
| Serenli-Fatih Mah. | 1 | 332 | %81,3 | AKP | %54,2 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 265 | %82,6 | AKP | %56,1 |
| Serenli-Tamlar Mah. | 1 | 102 | %99,0 | AKP | %58,5 |
| Sorkun Köyü | 1 | 185 | %91,4 | AKP | %83,2 |
| Sulugöl Köyü | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %59,1 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 34 | %117,7 | AKP | %85,0 |
| Teknealan Köyü | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %67,4 |
| Tepeyatak Köyü | 1 | 47 | %97,9 | AKP | %82,2 |
| Terzioğlu Köyü | 1 | 80 | %96,3 | CHP | %88,2 |
| Umurlu Köyü | 1 | 47 | %80,9 | AKP | %76,3 |
| Ustahasan Köyü | 1 | 19 | %131,6 | AKP | %72,0 |
| Yalıköy | 1 | 203 | %81,8 | AKP | %79,8 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %61,0 |
| Yazıcık-Kültür Mah. | 2 | 485 | %81,7 | CHP | %89,0 |
| Yazıcık-Yeni Mah. | 1 | 326 | %80,1 | CHP | %87,6 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mah. | 1 | 78 | %94,9 | CHP | %91,8 |
| Yazıcık-Şafak Mah. | 1 | 234 | %88,5 | CHP | %92,3 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 250 | %91,2 | AKP | %69,8 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 209 | %90,4 | AKP | %71,8 |
| Yeşilköy | 1 | 73 | %95,9 | AKP | %45,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %76,3 |
| Yolkonak-Hasyer Mah. | 2 | 500 | %93,8 | AKP | %77,5 |
| Yolkonak-Katipgölü Mah. | 1 | 293 | %81,6 | AKP | %44,9 |
| Yolkonak-Merkez Mah. | 2 | 553 | %79,4 | AKP | %55,3 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mah. | 2 | 571 | %86,5 | AKP | %60,6 |
| Yusufşah Mah. | 2 | 674 | %86,7 | AKP | %42,7 |
| Çalca Köyü | 1 | 348 | %92,5 | AKP | %66,9 |
| Çatak Köyü | 1 | 195 | %98,0 | CHP | %92,5 |
| Çayköy | 1 | 104 | %94,2 | CHP | %85,3 |
| Çengelli Mah. | 1 | 173 | %90,2 | AKP | %43,6 |
| Çimenözü Köyü | 1 | 165 | %84,9 | AKP | %40,2 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 269 | %94,4 | AKP | %74,5 |
| Örenler Köyü | 1 | 31 | %112,9 | AKP | %74,3 |
| Özalan Köyü | 2 | 464 | %74,4 | CHP | %89,2 |
| Özveren Köyü | 1 | 215 | %86,5 | CHP | %84,5 |
| İsmetpaşa Mah. | 6 | 2.234 | %86,3 | AKP | %55,1 |
| Şahinli Köyü | 1 | 271 | %86,4 | AKP | %54,9 |
| Şair Emrah Mah. | 3 | 1.103 | %88,2 | AKP | %47,6 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 182 | %90,7 | CHP | %80,4 |