%51,6
AK PARTİ birinci
59.542 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erbaa ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 59.542 geçerli oy, katılım %89,4.
Kayıtlı seçmen 68.513 · Oy kullanan 61.276 (katılım %89,4) · Geçerli 59.542 · Geçersiz 1.734
Erbaa Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 30.717 | %51,6 |
| MHP | 10.948 | %18,4 |
| CHP | 9.193 | %15,4 |
| İYİ | 6.133 | %10,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 959 | %1,6 |
| SAADET | 908 | %1,5 |
| HDP | 275 | %0,5 |
| VATAN | 166 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 153 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 90 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Erbaa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 6 | 1.988 | %92,1 | AKP | %54,7 |
| Akgün Köyü | 1 | 126 | %88,1 | AKP | %72,1 |
| Akça Köyü | 3 | 813 | %91,0 | AKP | %64,5 |
| Alacabal Mah. | 3 | 821 | %89,0 | AKP | %44,6 |
| Alanköy | 1 | 142 | %100,0 | AKP | %89,4 |
| Ayan Köyü | 1 | 94 | %101,1 | AKP | %47,8 |
| Aydınsofu Köyü | 1 | 242 | %96,3 | AKP | %78,5 |
| Ağcaalan Köyü | 1 | 161 | %98,8 | AKP | %60,8 |
| Ağcakeçi Köyü | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %83,0 |
| Aşağıçandır Köyü | 1 | 317 | %93,4 | AKP | %81,9 |
| Ballıbağ Köyü | 2 | 579 | %92,2 | AKP | %50,6 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 301 | %85,7 | AKP | %51,4 |
| Benli Köyü | 1 | 225 | %96,0 | AKP | %43,9 |
| Beykayası Köyü | 1 | 286 | %81,1 | AKP | %65,5 |
| Canbolat Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %62,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.298 | %89,6 | AKP | %33,7 |
| Cibril Köyü | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %80,0 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 119 | %88,2 | AKP | %62,8 |
| Değirmenli Köyü | 3 | 1.026 | %86,9 | CHP | %63,4 |
| Dokuzçam Köyü | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %88,2 |
| Doğanyurt Köyü | 2 | 514 | %89,5 | AKP | %34,2 |
| Endekpınar Köyü | 1 | 341 | %83,3 | CHP | %42,0 |
| Erdemli Köyü | 1 | 208 | %95,2 | AKP | %83,7 |
| Erek Mah. | 5 | 1.768 | %88,7 | AKP | %72,7 |
| Ermeydanı Köyü | 1 | 43 | %107,0 | AKP | %76,1 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 8 | 2.811 | %88,0 | AKP | %44,1 |
| Eryaba Köyü | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %58,8 |
| Evciler Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %68,6 |
| Evyaba Mah. | 2 | 523 | %91,2 | AKP | %60,3 |
| Ezebağı Köyü | 1 | 148 | %90,5 | AKP | %44,2 |
| Fatihsultanmehmet Mah. | 8 | 2.946 | %87,4 | AKP | %39,3 |
| Fevzipaşa Mah. | 5 | 1.649 | %86,2 | AKP | %33,2 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 9 | 3.166 | %90,6 | AKP | %38,3 |
| Gazipaşa Mah. | 4 | 1.196 | %90,6 | AKP | %45,1 |
| Gökal-Alparslan Mah. | 2 | 281 | %91,8 | AKP | %70,9 |
| Gökal-Fatih Sultan Mehmet Mah. | 1 | 236 | %88,6 | AKP | %58,3 |
| Gökal-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 284 | %88,4 | AKP | %71,1 |
| Gökal-Güldere Mah. | 2 | 307 | %88,0 | AKP | %59,5 |
| Gökal-Karşıyaka Mah. | 1 | 138 | %87,0 | AKP | %70,7 |
| Gökal-Sütlüce Mah. | 1 | 152 | %82,9 | AKP | %69,0 |
| Gökal-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 208 | %96,2 | AKP | %72,0 |
| Gökal-Yeşilyurt Mah. | 1 | 169 | %84,6 | AKP | %65,9 |
| Gökal-Çermik Kaplıca Mah. | 1 | 355 | %90,1 | AKP | %69,1 |
| Gölönü Köyü | 1 | 78 | %102,6 | AKP | %96,2 |
| Gümüşalan Köyü | 1 | 285 | %88,4 | AKP | %67,1 |
| Gündoğdu Mah. | 3 | 768 | %89,3 | AKP | %35,6 |
| Güveçli Köyü | 1 | 97 | %100,0 | AKP | %59,8 |
| Hacıali Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %52,9 |
| Hacıbükü Köyü | 1 | 157 | %91,7 | AKP | %62,2 |
| Hacıpazar Köyü | 2 | 413 | %88,6 | AKP | %37,4 |
| Kaleköy | 1 | 260 | %96,5 | AKP | %50,2 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 354 | %89,0 | AKP | %53,2 |
| Karayaka-Bahçelievler Mah. | 2 | 448 | %88,2 | AKP | %43,7 |
| Karayaka-Hürmüzlü Mah. | 2 | 586 | %87,2 | AKP | %44,7 |
| Karayaka-Orta Mah. | 1 | 189 | %94,2 | AKP | %56,0 |
| Karayaka-Tepe Mah. | 1 | 188 | %93,6 | AKP | %57,6 |
| Karayaka-Yukarı Mah. | 2 | 746 | %87,3 | AKP | %65,4 |
| Kartosman Köyü | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %42,9 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 263 | %93,5 | AKP | %39,8 |
| Kavalcık Köyü | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %62,5 |
| Kelkit Mah. | 4 | 1.319 | %90,1 | AKP | %66,7 |
| Keçeci Köyü | 1 | 377 | %93,9 | CHP | %82,4 |
| Kınıkgüney Köyü | 1 | 180 | %92,2 | AKP | %86,1 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 109 | %95,4 | AKP | %60,4 |
| Kozlu Köyü | 1 | 116 | %84,5 | AKP | %59,8 |
| Koçak Köyü | 2 | 729 | %89,7 | AKP | %64,8 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 39 | %107,7 | AKP | %83,3 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 1.027 | %85,9 | AKP | %65,5 |
| Kuzköy | 1 | 151 | %90,7 | AKP | %81,2 |
| Küplüce Köyü | 1 | 159 | %95,6 | AKP | %69,9 |
| Madenli Köyü | 1 | 225 | %96,9 | AKP | %62,0 |
| Mehmet Akif Mah. | 4 | 1.332 | %89,0 | AKP | %57,3 |
| Mevlana Mah. | 6 | 1.989 | %87,6 | AKP | %48,9 |
| Meydandüzü Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %60,5 |
| Mimarsinan Mah. | 5 | 1.844 | %89,7 | AKP | %52,5 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 156 | %82,1 | AKP | %69,6 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %60,8 |
| Ortaköy | 1 | 325 | %76,9 | AKP | %74,5 |
| Osmangazi Mah. | 3 | 1.003 | %89,7 | AKP | %47,7 |
| Oğlakçı Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %66,7 |
| Pınarbeyli Köyü | 1 | 298 | %89,6 | AKP | %77,8 |
| Salkımören Köyü | 2 | 592 | %91,9 | AKP | %62,0 |
| Sokutaş Köyü | 1 | 88 | %94,3 | CHP | %70,0 |
| Tandırlı Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %89,5 |
| Tanoba-Akkoç Mah. | 1 | 376 | %92,6 | AKP | %68,0 |
| Tanoba-Bahçelievler Mah. | 1 | 356 | %77,3 | AKP | %48,7 |
| Tanoba-Fevzipaşa Mah. | 1 | 193 | %87,1 | AKP | %61,5 |
| Tanoba-Gürpınar Mah. | 1 | 231 | %83,6 | AKP | %63,8 |
| Tanoba-Çankaya Mah. | 1 | 196 | %88,3 | AKP | %58,8 |
| Tepekışla Köyü | 2 | 404 | %95,3 | CHP | %39,4 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 189 | %94,2 | AKP | %43,8 |
| Türkfındıcak Köyü | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %43,2 |
| Ustamehmet Köyü | 1 | 127 | %91,3 | AKP | %69,7 |
| Yavuzsultanselim Mah. | 8 | 2.689 | %89,6 | AKP | %57,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 109 | %99,1 | AKP | %50,9 |
| Yaylalı Köyü | 1 | 99 | %96,0 | AKP | %49,5 |
| Yeni Mah. | 2 | 668 | %89,5 | AKP | %43,0 |
| Yeşilköy | 1 | 246 | %87,8 | AKP | %92,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 8 | 2.832 | %88,0 | AKP | %38,2 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 5 | 1.820 | %90,0 | AKP | %64,8 |
| Yoldere Köyü | 1 | 150 | %100,7 | AKP | %38,4 |
| Yukarıçandır Köyü | 1 | 245 | %99,6 | AKP | %82,5 |
| Yunusemre Mah. | 7 | 2.590 | %87,2 | AKP | %52,9 |
| Yurtalan Köyü | 2 | 394 | %83,5 | AKP | %79,6 |
| Zoğallıçukur Köyü | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %76,5 |
| Ziyagökalp Mah. | 11 | 3.632 | %90,0 | AKP | %55,4 |
| Çakır Köyü | 1 | 244 | %96,3 | AKP | %62,9 |
| Çalkara Köyü | 1 | 332 | %93,1 | AKP | %46,3 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 191 | %88,5 | AKP | %45,1 |
| Çatalan Köyü | 2 | 280 | %88,6 | AKP | %73,4 |
| Çerkezfındıcak Köyü | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %46,6 |
| Çevresu Köyü | 1 | 193 | %95,9 | CHP | %45,4 |
| Çeşmeli Köyü | 1 | 46 | %108,7 | AKP | %81,6 |
| Üzümlü Köyü | 3 | 1.019 | %89,2 | AKP | %45,1 |
| İkizce Köyü | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %67,4 |
| İsmetpaşa Mah. | 9 | 3.316 | %88,3 | AKP | %45,3 |
| İverönü Köyü | 1 | 258 | %88,8 | AKP | %63,4 |
| Şükür Köyü | 1 | 110 | %91,8 | AKP | %76,5 |