%55,9
AK PARTİ birinci
5.794 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artova ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,9 ile birinci; 5794 geçerli oy, katılım %92,6.
Kayıtlı seçmen 6.379 · Oy kullanan 5.908 (katılım %92,6) · Geçerli 5.794 · Geçersiz 114
Artova Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.238 | %55,9 |
| CHP | 1.144 | %19,7 |
| MHP | 799 | %13,8 |
| İYİ | 395 | %6,8 |
| HDP | 84 | %1,5 |
| SAADET | 55 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 49 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,2 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Artova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetdanişmend Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %71,4 |
| Aktaş Köyü | 1 | 199 | %98,0 | CHP | %86,7 |
| Alpaslan Mah. | 2 | 541 | %85,8 | AKP | %62,7 |
| Altınova Mah. | 1 | 309 | %92,6 | AKP | %71,0 |
| Ağmusa Köyü | 1 | 268 | %96,6 | AKP | %81,0 |
| Aşağıgüçlü Köyü | 1 | 273 | %91,2 | AKP | %71,0 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 248 | %93,6 | CHP | %84,6 |
| Bebekderesi Köyü | 1 | 168 | %96,4 | CHP | %85,5 |
| Boyunpınar Köyü | 1 | 181 | %89,5 | AKP | %89,3 |
| Devecikargın Köyü | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %87,9 |
| Evlideresi Köyü | 1 | 71 | %97,2 | CHP | %87,9 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 2 | 417 | %87,3 | AKP | %56,7 |
| Gazipınarı Köyü | 1 | 23 | %117,4 | CHP | %59,3 |
| Gümüşyurt Köyü | 1 | 101 | %97,0 | CHP | %83,5 |
| Gürardıç Köyü | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %77,7 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %72,3 |
| Kızılca Mah. | 1 | 337 | %90,2 | AKP | %68,2 |
| Kunduz Köyü | 1 | 41 | %100,0 | CHP | %87,5 |
| Kunduzağılı Köyü | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %86,7 |
| Mertekli Köyü | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %81,8 |
| Poyrazalan Köyü | 1 | 33 | %97,0 | CHP | %59,4 |
| Salur Köyü | 1 | 139 | %92,1 | AKP | %77,5 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %83,9 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 113 | %97,4 | CHP | %93,6 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %71,2 |
| Tuzla Köyü | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %79,8 |
| Ulusulu Köyü | 1 | 94 | %96,8 | CHP | %78,9 |
| Yağcımusa Köyü | 1 | 224 | %93,8 | AKP | %87,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 109 | %100,9 | CHP | %54,6 |
| Yukarıgüçlü Köyü | 1 | 287 | %98,6 | AKP | %69,0 |
| Çelikli Köyü | 2 | 680 | %91,0 | AKP | %59,0 |
| İstasyon Mah. | 2 | 469 | %88,3 | AKP | %58,6 |
| İğdir Köyü | 1 | 147 | %91,2 | AKP | %83,3 |