%39,6
CHP birinci
129.025 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Süleymanpaşa ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %39,6 ile birinci; 129.025 geçerli oy, katılım %89,1.
Kayıtlı seçmen 147.583 · Oy kullanan 131.436 (katılım %89,1) · Geçerli 129.025 · Geçersiz 2.411
Süleymanpaşa Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 51.069 | %39,6 |
| AKP | 43.636 | %33,8 |
| İYİ | 18.405 | %14,3 |
| MHP | 7.453 | %5,8 |
| HDP | 5.473 | %4,2 |
| SAADET | 1.073 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 856 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 532 | %0,4 |
| VATAN | 314 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 167 | %0,1 |
| Turan Arslan (bağımsız) | 47 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Süleymanpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100. Yıl Mah. | 67 | 24.826 | %90,6 | CHP | %45,3 |
| Ahmedikli Mah. | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %50,0 |
| Ahmetçe Mah. | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %60,3 |
| Akçahalil Mah. | 1 | 148 | %93,9 | AKP | %32,1 |
| Altınova Mah. | 25 | 8.990 | %86,9 | CHP | %35,4 |
| Araphacı Mah. | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %46,0 |
| Avşar Mah. | 1 | 24 | %112,5 | CHP | %61,5 |
| Aydoğdu Mah. | 24 | 8.667 | %86,7 | AKP | %51,3 |
| Aşağıkılıçlı Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %57,8 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.405 | %87,7 | CHP | %43,7 |
| Banarlı Mah. | 2 | 734 | %91,7 | AKP | %56,6 |
| Barbaros Mah. | 11 | 4.088 | %85,3 | CHP | %37,9 |
| Bıyıkali Mah. | 2 | 581 | %93,3 | AKP | %72,1 |
| Dedecik Mah. | 1 | 241 | %94,2 | CHP | %40,9 |
| Demirli Mah. | 1 | 127 | %91,3 | CHP | %50,0 |
| Değirmenaltı Mah. | 5 | 1.586 | %86,4 | CHP | %51,7 |
| Doğrukaracamurat Mah. | 1 | 124 | %99,2 | CHP | %37,6 |
| Ertuğrul Mah. | 8 | 2.513 | %87,7 | CHP | %50,7 |
| Evciler Mah. | 1 | 91 | %97,8 | CHP | %34,8 |
| Ferhadanlı Mah. | 3 | 786 | %88,4 | CHP | %48,7 |
| Gazioğlu Mah. | 1 | 276 | %92,0 | CHP | %62,9 |
| Generli Mah. | 1 | 110 | %96,4 | CHP | %63,8 |
| Gündüzlü Mah. | 8 | 1.687 | %87,6 | HDP | %27,4 |
| Güveçli Mah. | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %53,9 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 186 | %89,3 | AKP | %68,3 |
| Husunlu Mah. | 1 | 251 | %96,0 | AKP | %52,7 |
| Hürriyet Mah. | 51 | 19.026 | %90,0 | CHP | %49,2 |
| Işıklar Mah. | 1 | 281 | %88,3 | CHP | %50,4 |
| Karabezirgan Mah. | 1 | 124 | %91,9 | CHP | %44,6 |
| Karacakılavuz Mah. | 7 | 2.376 | %93,1 | AKP | %49,2 |
| Karadeniz Mah. | 8 | 2.815 | %86,1 | AKP | %57,7 |
| Karaevli Mah. | 1 | 298 | %87,6 | CHP | %42,8 |
| Karahalil Mah. | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %41,4 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 148 | %93,9 | AKP | %52,5 |
| Karansıllı Mah. | 1 | 53 | %98,1 | CHP | %49,0 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %43,6 |
| Kayı Mah. | 1 | 240 | %93,3 | CHP | %45,0 |
| Kazandere Mah. | 1 | 181 | %92,3 | CHP | %46,6 |
| Kaşıkçı Mah. | 2 | 488 | %91,6 | CHP | %58,9 |
| Kılavuzlu Mah. | 1 | 165 | %95,8 | CHP | %76,1 |
| Kınıklar Mah. | 1 | 89 | %101,1 | CHP | %35,3 |
| Kumbağ Mah. | 6 | 2.000 | %86,2 | CHP | %47,6 |
| Köseilyas Mah. | 1 | 255 | %90,6 | CHP | %57,3 |
| Mahramlı Mah. | 1 | 97 | %95,9 | İYİ | %58,0 |
| Namık Kemal Mah. | 2 | 646 | %84,7 | CHP | %47,3 |
| Naipköy Mah. | 2 | 408 | %83,8 | AKP | %46,1 |
| Nusratfakı Mah. | 1 | 71 | %98,6 | AKP | %48,5 |
| Nusratlı Mah. | 1 | 215 | %93,5 | AKP | %49,2 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 130 | %93,1 | CHP | %61,0 |
| Ortaca Mah. | 1 | 296 | %91,9 | CHP | %41,0 |
| Ortacami Mah. | 30 | 10.973 | %88,3 | CHP | %41,9 |
| Oruçbeyli Mah. | 1 | 108 | %83,3 | CHP | %54,4 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 280 | %90,0 | AKP | %46,5 |
| Otmanlı Mah. | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %50,6 |
| Oğuzlu Mah. | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %50,0 |
| Selçuk Mah. | 1 | 308 | %91,9 | CHP | %59,8 |
| Semetli Mah. | 1 | 239 | %87,5 | CHP | %53,5 |
| Seymenli Mah. | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %59,8 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 73 | %90,4 | CHP | %36,9 |
| Taşumurca Mah. | 1 | 79 | %91,1 | CHP | %34,8 |
| Yavuz Mah. | 18 | 6.539 | %88,1 | CHP | %45,0 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %36,8 |
| Yazır Mah. | 1 | 119 | %89,9 | CHP | %41,0 |
| Yağcı Mah. | 2 | 477 | %94,6 | AKP | %61,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 215 | %86,5 | AKP | %31,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 75 | %84,0 | AKP | %50,9 |
| Yukarıkılıçlı Mah. | 1 | 174 | %90,2 | AKP | %51,4 |
| Yuva Mah. | 1 | 56 | %105,4 | AKP | %74,6 |
| Zafer Mah. | 16 | 5.638 | %86,6 | AKP | %42,9 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 105 | %83,8 | AKP | %66,7 |
| Çınarlı Mah. | 49 | 17.837 | %91,1 | AKP | %44,9 |
| İnecik Mah. | 2 | 620 | %86,1 | CHP | %42,8 |
| İstiklal Mah. | 41 | 14.907 | %88,1 | CHP | %38,5 |