%40,3
CHP birinci
36.418 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Malkara ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,3 ile birinci; 36.418 geçerli oy, katılım %90,4.
Kayıtlı seçmen 41.622 · Oy kullanan 37.609 (katılım %90,4) · Geçerli 36.418 · Geçersiz 1.191
Malkara Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 14.660 | %40,3 |
| AKP | 12.849 | %35,3 |
| İYİ | 5.387 | %14,8 |
| MHP | 2.177 | %6,0 |
| HDP | 466 | %1,3 |
| SAADET | 293 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 223 | %0,6 |
| VATAN | 154 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 113 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 88 | %0,2 |
| Turan Arslan (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Malkara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa Mah. | 1 | 155 | %91,0 | CHP | %48,5 |
| Ahievren Mah. | 1 | 271 | %89,7 | CHP | %38,9 |
| Aksakal Mah. | 1 | 168 | %95,2 | AKP | %57,2 |
| Alaybey Mah. | 1 | 348 | %92,0 | CHP | %58,8 |
| Allıışık Mah. | 1 | 145 | %93,8 | CHP | %50,0 |
| Balabancık Mah. | 3 | 973 | %90,0 | CHP | %54,8 |
| Ballı Mah. | 2 | 489 | %87,5 | CHP | %42,9 |
| Ballısüle Mah. | 1 | 95 | %81,1 | AKP | %54,2 |
| Batkın Mah. | 1 | 161 | %88,2 | AKP | %39,6 |
| Bayramtepe Mah. | 1 | 215 | %89,3 | CHP | %53,8 |
| Bağpınarı Mah. | 1 | 204 | %90,7 | CHP | %44,9 |
| Cami Atik Mah. | 27 | 9.531 | %88,7 | CHP | %41,5 |
| Danişment Mah. | 1 | 253 | %96,4 | CHP | %47,7 |
| Davuteli Mah. | 1 | 228 | %88,2 | CHP | %54,3 |
| Deliller Mah. | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %56,0 |
| Demircili Mah. | 1 | 95 | %92,6 | CHP | %59,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %46,2 |
| Deveci Mah. | 2 | 410 | %87,3 | AKP | %41,7 |
| Develi Mah. | 1 | 115 | %97,4 | AKP | %49,1 |
| Dolu Mah. | 2 | 390 | %95,9 | CHP | %51,4 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 279 | %90,0 | CHP | %48,3 |
| Elmalı Mah. | 1 | 308 | %93,2 | CHP | %37,6 |
| Emirali Mah. | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %51,6 |
| Esendik Mah. | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %45,8 |
| Evrenbey Mah. | 1 | 366 | %93,4 | CHP | %39,2 |
| Gazibey Mah. | 11 | 3.770 | %89,4 | AKP | %40,0 |
| Gönence Mah. | 1 | 290 | %90,3 | CHP | %53,2 |
| Gözsüz Mah. | 2 | 601 | %95,0 | CHP | %51,8 |
| Güneşli Mah. | 1 | 91 | %89,0 | CHP | %60,0 |
| Hacıevhat Mah. | 20 | 6.463 | %90,1 | AKP | %46,9 |
| Hacısungur Mah. | 1 | 280 | %90,0 | AKP | %36,3 |
| Halıç Mah. | 1 | 183 | %91,3 | CHP | %49,1 |
| Hasköy Mah. | 1 | 249 | %85,1 | CHP | %71,4 |
| Hemit Mah. | 2 | 437 | %92,5 | CHP | %58,6 |
| Hereke Mah. | 1 | 261 | %86,6 | CHP | %30,9 |
| Izgar Mah. | 1 | 361 | %94,2 | CHP | %70,8 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 318 | %92,5 | CHP | %50,7 |
| Kalaycı Mah. | 1 | 61 | %91,8 | CHP | %60,0 |
| Karacagür Mah. | 1 | 228 | %90,4 | CHP | %38,7 |
| Karacahalil Mah. | 2 | 394 | %94,4 | CHP | %48,0 |
| Karamurat Mah. | 1 | 261 | %92,0 | AKP | %45,2 |
| Karaiğdemir Mah. | 1 | 174 | %90,2 | AKP | %39,2 |
| Kavakçeşme Mah. | 1 | 145 | %89,7 | CHP | %38,3 |
| Kermeyan Mah. | 1 | 197 | %96,5 | CHP | %37,8 |
| Kırıkali Mah. | 1 | 150 | %90,7 | CHP | %47,7 |
| Kozyörük Mah. | 3 | 1.097 | %90,3 | CHP | %34,4 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %46,3 |
| Kürtüllü Mah. | 1 | 343 | %92,7 | CHP | %62,8 |
| Küçükhıdır Mah. | 1 | 186 | %88,2 | CHP | %47,2 |
| Kiremitlik Mah. | 1 | 176 | %89,8 | CHP | %39,2 |
| Mestanlar Mah. | 1 | 183 | %93,4 | AKP | %58,4 |
| Müstecep Mah. | 1 | 228 | %90,8 | AKP | %51,3 |
| Pirinççeşme Mah. | 1 | 189 | %91,5 | CHP | %60,4 |
| Sarıpolat Mah. | 1 | 168 | %93,5 | CHP | %86,6 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 186 | %93,0 | AKP | %45,2 |
| Sarnıç Mah. | 2 | 387 | %94,1 | AKP | %42,4 |
| Sağlamtaş Mah. | 5 | 1.613 | %92,3 | AKP | %61,1 |
| Sırtbey Mah. | 1 | 72 | %88,9 | AKP | %31,2 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 133 | %88,0 | AKP | %45,7 |
| Teteköy Mah. | 1 | 242 | %91,3 | AKP | %70,8 |
| Vakıfiğdemir Mah. | 1 | 164 | %93,9 | CHP | %54,3 |
| Yaylagöne Mah. | 2 | 538 | %94,1 | CHP | %75,7 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 145 | %91,0 | AKP | %50,4 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.802 | %90,0 | CHP | %41,9 |
| Yenice Mah. | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %34,4 |
| Yenidibek Mah. | 1 | 144 | %98,6 | CHP | %78,8 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 171 | %90,6 | CHP | %66,4 |
| Yörücek Mah. | 1 | 197 | %87,8 | AKP | %52,5 |
| Yörük Mah. | 1 | 242 | %89,7 | CHP | %53,1 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 317 | %91,5 | CHP | %48,9 |
| Çınaraltı Mah. | 2 | 549 | %89,3 | CHP | %47,8 |
| Çınarlıdere Mah. | 1 | 249 | %89,6 | AKP | %65,0 |
| Çimendere Mah. | 1 | 260 | %93,1 | CHP | %70,2 |
| İbribey Mah. | 2 | 400 | %90,5 | AKP | %40,1 |
| İbrice Mah. | 1 | 184 | %92,4 | CHP | %37,3 |
| İshakça Mah. | 1 | 142 | %98,6 | CHP | %42,2 |
| Şahin Mah. | 1 | 241 | %87,1 | CHP | %58,6 |