%43,7
CHP birinci
21.893 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hayrabolu ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %43,7 ile birinci; 21.893 geçerli oy, katılım %90,1.
Kayıtlı seçmen 25.143 · Oy kullanan 22.649 (katılım %90,1) · Geçerli 21.893 · Geçersiz 756
Hayrabolu Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 9.570 | %43,7 |
| AKP | 6.961 | %31,8 |
| İYİ | 3.717 | %17,0 |
| MHP | 932 | %4,3 |
| HDP | 212 | %1,0 |
| SAADET | 132 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 114 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 101 | %0,5 |
| VATAN | 82 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 64 | %0,3 |
| Turan Arslan (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hayrabolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ataköy Mah. | 1 | 171 | %88,9 | CHP | %44,3 |
| Avluobası Mah. | 1 | 118 | %83,9 | CHP | %46,9 |
| Aydınevler Mah. | 12 | 3.989 | %91,6 | AKP | %58,7 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 338 | %90,8 | CHP | %40,0 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %57,1 |
| Buzağcı Mah. | 1 | 146 | %91,8 | CHP | %49,2 |
| Büyükkarakarlı Mah. | 2 | 384 | %85,4 | CHP | %47,0 |
| Cambazdere Mah. | 1 | 183 | %85,3 | CHP | %45,6 |
| Canhıdır Mah. | 1 | 97 | %92,8 | CHP | %44,9 |
| Dambaslar Mah. | 1 | 276 | %88,4 | CHP | %42,6 |
| Danişment Mah. | 1 | 298 | %94,3 | CHP | %52,3 |
| Delibedir Mah. | 1 | 169 | %92,3 | CHP | %55,0 |
| Duğcalı Mah. | 1 | 45 | %86,7 | CHP | %59,5 |
| Emiryakup Mah. | 1 | 246 | %87,0 | AKP | %49,5 |
| Fahrioğlu Mah. | 1 | 53 | %96,2 | CHP | %33,3 |
| Hacıllı Mah. | 1 | 34 | %94,1 | CHP | %43,8 |
| Hasköy Mah. | 1 | 242 | %92,2 | CHP | %32,2 |
| Hedeyli Mah. | 1 | 270 | %90,7 | CHP | %61,5 |
| Hisar Mah. | 7 | 2.457 | %88,0 | CHP | %48,9 |
| Kabahöyük Mah. | 1 | 296 | %88,5 | CHP | %68,6 |
| Kadriye Mah. | 1 | 286 | %88,5 | CHP | %54,6 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.715 | %90,0 | AKP | %39,3 |
| Kandamış Mah. | 1 | 138 | %90,6 | CHP | %51,2 |
| Karababa Mah. | 1 | 144 | %86,8 | İYİ | %33,3 |
| Karabürçek Mah. | 1 | 135 | %90,4 | CHP | %60,3 |
| Karakavak Mah. | 1 | 219 | %89,5 | CHP | %45,7 |
| Karayahşi Mah. | 1 | 167 | %92,2 | CHP | %47,9 |
| Kemallar Mah. | 1 | 168 | %92,3 | AKP | %30,5 |
| Kılıçlar Mah. | 1 | 109 | %92,7 | CHP | %64,7 |
| Kurtdere Mah. | 1 | 121 | %94,2 | CHP | %39,1 |
| Kutlugün Mah. | 1 | 242 | %91,7 | CHP | %50,2 |
| Küçükkarakarlı Mah. | 1 | 92 | %91,3 | CHP | %57,1 |
| Lahana Mah. | 2 | 656 | %89,9 | CHP | %56,7 |
| Muzruplu Mah. | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %91,3 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 71 | %97,2 | CHP | %49,2 |
| Soylu Mah. | 2 | 437 | %87,0 | AKP | %44,0 |
| Subaşı Mah. | 1 | 337 | %94,1 | CHP | %41,2 |
| Susuzmüsellim Mah. | 1 | 186 | %89,3 | CHP | %66,0 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 209 | %88,5 | CHP | %46,4 |
| Temrezli Mah. | 1 | 224 | %91,5 | CHP | %44,5 |
| Umurbey Mah. | 1 | 154 | %89,0 | CHP | %47,5 |
| Umurçu Mah. | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %32,3 |
| Yörgüç Mah. | 1 | 159 | %91,2 | CHP | %37,8 |
| Yörükler Mah. | 1 | 102 | %86,3 | CHP | %37,2 |
| Çene Mah. | 1 | 287 | %87,1 | CHP | %45,1 |
| Çerkezmüsellim Mah. | 6 | 2.047 | %90,5 | CHP | %51,5 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 267 | %85,4 | İYİ | %37,6 |
| Örey Mah. | 1 | 119 | %93,3 | CHP | %52,3 |
| Övenler Mah. | 1 | 126 | %95,2 | CHP | %42,1 |
| İlyas Mah. | 16 | 4.972 | %89,0 | CHP | %49,7 |
| İsmailli Mah. | 1 | 67 | %101,5 | CHP | %47,7 |
| Şalgamlı Mah. | 3 | 1.093 | %93,7 | CHP | %52,1 |