%46,5
AK PARTİ birinci
16.076 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zara ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %46,5 ile birinci; 16.076 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 17.936 · Oy kullanan 16.345 (katılım %91,1) · Geçerli 16.076 · Geçersiz 269
Zara Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.467 | %46,5 |
| CHP | 4.556 | %28,3 |
| MHP | 2.160 | %13,4 |
| İYİ | 758 | %4,7 |
| HDP | 723 | %4,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 213 | %1,3 |
| SAADET | 121 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,2 |
| VATAN | 21 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,1 |
| Adem Işık (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adamfakı Köyü | 1 | 99 | %97,0 | AKP | %85,4 |
| Ahmetbaşyurt Mah. | 3 | 991 | %85,7 | CHP | %45,8 |
| Ahmethacı Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %82,9 |
| Akdede Köyü | 1 | 63 | %100,0 | CHP | %92,1 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 13 | %107,7 | CHP | %78,6 |
| Akyazı Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %92,0 |
| Akören Köyü | 1 | 123 | %93,5 | AKP | %87,7 |
| Alıçbel Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %75,6 |
| Alıçlıseki Köyü | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %87,5 |
| Alişanağılı Köyü | 1 | 10 | %110,0 | CHP | %72,7 |
| Alişir Köyü | 1 | 97 | %95,9 | CHP | %81,5 |
| Armutçayırı Köyü | 1 | 72 | %88,9 | AKP | %43,6 |
| Atalan Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %73,7 |
| Atgeçmez Köyü | 1 | 15 | %93,3 | CHP | %85,7 |
| Atkıran Köyü | 1 | 28 | %96,4 | CHP | %81,5 |
| Avşar Köyü | 1 | 171 | %93,0 | AKP | %84,1 |
| Ağlıkçay Köyü | 1 | 26 | %100,0 | CHP | %72,0 |
| Aşağıkovacık Köyü | 1 | 30 | %86,7 | AKP | %96,2 |
| Aşağımescit Köyü | 1 | 100 | %92,0 | CHP | %73,9 |
| Aşağıçamurcu Köyü | 1 | 35 | %94,3 | CHP | %81,3 |
| Aşağıçamözü Köyü | 1 | 29 | %89,7 | CHP | %68,0 |
| Baharşeyh Köyü | 1 | 50 | %100,0 | AKP | %40,0 |
| Ballıklar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | CHP | %92,5 |
| Bağlama Köyü | 1 | 50 | %102,0 | CHP | %68,8 |
| Becekli Köyü | 1 | 115 | %91,3 | CHP | %61,4 |
| Bedirören Köyü | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %60,5 |
| Bektaşköy | 1 | 22 | %109,1 | CHP | %87,0 |
| Belentarla Köyü | 1 | 51 | %103,9 | CHP | %71,7 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 120 | %100,0 | CHP | %72,5 |
| Bolucan Köyü | 1 | 56 | %85,7 | CHP | %91,5 |
| Bozkır Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %70,8 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %88,9 |
| Büyükgüney Köyü | 1 | 33 | %97,0 | CHP | %84,4 |
| Büyükkaya Köyü | 1 | 37 | %97,3 | CHP | %91,7 |
| Büyükköy | 1 | 115 | %98,3 | CHP | %72,6 |
| Canova Köyü | 1 | 185 | %93,0 | AKP | %83,9 |
| Cemalköy | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %91,7 |
| Danışık Köyü | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %83,3 |
| Derbent Köyü | 1 | 117 | %99,2 | AKP | %71,6 |
| Deredam Köyü | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %88,8 |
| Dereköy | 1 | 41 | %90,2 | AKP | %70,3 |
| Düzceli Köyü | 1 | 27 | %92,6 | CHP | %96,0 |
| Dilekpınarı Köyü | 1 | 133 | %94,0 | AKP | %76,9 |
| Dipsizgöl Köyü | 1 | 59 | %100,0 | CHP | %59,3 |
| Ekinli Köyü | 1 | 196 | %92,9 | AKP | %77,7 |
| Emirhan Köyü | 1 | 24 | %95,8 | CHP | %73,9 |
| Esenler Köyü | 1 | 18 | %88,9 | AKP | %87,5 |
| Eymir Köyü | 1 | 145 | %95,9 | CHP | %93,3 |
| Göhertaş Köyü | 1 | 181 | %92,3 | AKP | %87,7 |
| Göktepe Köyü | 1 | 79 | %101,3 | CHP | %82,3 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %95,7 |
| Güllüali Köyü | 1 | 43 | %100,0 | CHP | %90,7 |
| Gümüşçevre Köyü | 1 | 258 | %98,5 | AKP | %90,9 |
| Girit Köyü | 1 | 83 | %97,6 | CHP | %82,7 |
| Hatip Mah. | 2 | 501 | %91,0 | AKP | %46,9 |
| Ilıca Köyü | 1 | 142 | %100,7 | AKP | %89,5 |
| Kabaktepeler Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %83,3 |
| Kadriye Köyü | 1 | 23 | %87,0 | AKP | %40,0 |
| Kanlıçayır Köyü | 1 | 26 | %96,2 | CHP | %52,0 |
| Kaplan Köyü | 1 | 217 | %95,4 | AKP | %85,4 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 176 | %93,8 | AKP | %86,1 |
| Karahasan Köyü | 1 | 29 | %89,7 | CHP | %76,9 |
| Karaman Köyü | 1 | 28 | %82,1 | CHP | %95,7 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 19 | %100,0 | CHP | %79,0 |
| Kardere Köyü | 1 | 26 | %92,3 | CHP | %70,8 |
| Karslılar Köyü | 1 | 55 | %94,6 | CHP | %82,7 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.264 | %88,4 | CHP | %44,6 |
| Kavasbaşı Köyü | 1 | 17 | %100,0 | AKP | %94,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %88,2 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %74,4 |
| Kayılıkaya Köyü | 1 | 15 | %86,7 | AKP | %100,0 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 15 | %100,0 | CHP | %86,7 |
| Kevenli Köyü | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %91,3 |
| Keçeyurdu Köyü | 1 | 67 | %74,6 | AKP | %76,0 |
| Kısık Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %81,0 |
| Kızık Köyü | 1 | 106 | %74,5 | AKP | %61,0 |
| Kızılırmak Mah. | 2 | 725 | %84,8 | AKP | %47,3 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 60 | %95,0 | CHP | %93,0 |
| Korkut Köyü | 2 | 624 | %90,1 | AKP | %69,8 |
| Kumoğlu Köyü | 1 | 76 | %101,3 | CHP | %52,0 |
| Kurucaabat Köyü | 1 | 121 | %93,4 | AKP | %90,5 |
| Kuruköprü Köyü | 1 | 19 | %84,2 | HDP | %81,3 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 57 | %93,0 | AKP | %92,3 |
| Körpınar Köyü | 1 | 15 | %106,7 | CHP | %93,8 |
| Kümbet Köyü | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %68,4 |
| Kürünlü Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %61,5 |
| Mahmutağaçiftliği Köyü | 1 | 54 | %100,0 | CHP | %94,4 |
| Müslümabat Köyü | 2 | 70 | %98,6 | CHP | %63,2 |
| Nasırköy | 1 | 223 | %99,6 | AKP | %72,9 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %70,2 |
| Pazarbeleni Köyü | 1 | 60 | %98,3 | CHP | %89,8 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 54 | %88,9 | CHP | %91,7 |
| Reşitpaşa Mah. | 5 | 1.654 | %89,5 | AKP | %41,6 |
| Sancakkale Köyü | 1 | 41 | %85,4 | HDP | %48,6 |
| Sarıyusuf Köyü | 1 | 12 | %75,0 | AKP | %100,0 |
| Sedille Köyü | 1 | 78 | %94,9 | AKP | %77,0 |
| Selimiye Köyü | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %57,1 |
| Seten Köyü | 1 | 23 | %100,0 | CHP | %65,2 |
| Sorkun Köyü | 1 | 17 | %94,1 | CHP | %81,3 |
| Sucak Köyü | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %73,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 22 | %109,1 | CHP | %95,8 |
| Söğütlüağıl Köyü | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %56,8 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %76,2 |
| Taşgöze Köyü | 1 | 115 | %95,7 | CHP | %61,5 |
| Tepeköy | 1 | 54 | %88,9 | AKP | %75,0 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %71,1 |
| Tuzlagözü Köyü | 1 | 235 | %91,5 | AKP | %75,0 |
| Tödürge Köyü | 1 | 205 | %88,3 | AKP | %75,7 |
| Yapak Köyü | 1 | 287 | %90,2 | AKP | %82,6 |
| Yarağıl Köyü | 1 | 86 | %93,0 | AKP | %87,2 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 14 | %92,9 | AKP | %38,5 |
| Yayıközü Köyü | 1 | 170 | %97,7 | AKP | %89,1 |
| Yenicamii Mah. | 4 | 1.300 | %85,9 | AKP | %45,2 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 38 | %92,1 | CHP | %88,2 |
| Yeşilköy | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %56,4 |
| Yeşimli Köyü | 1 | 104 | %87,5 | AKP | %90,1 |
| Yıkılgan Köyü | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %97,2 |
| Yolören Köyü | 1 | 71 | %97,2 | CHP | %85,5 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 29 | %89,7 | CHP | %92,3 |
| Yukarımescit Köyü | 1 | 24 | %95,8 | CHP | %77,3 |
| Yukarıçamurcu Köyü | 1 | 88 | %89,8 | CHP | %86,1 |
| Yukarıçamözü Köyü | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %77,8 |
| Zoğallı Köyü | 1 | 56 | %85,7 | CHP | %91,7 |
| Çandır Köyü | 1 | 11 | %100,0 | CHP | %90,9 |
| Çarşıbaşı Mah. | 1 | 348 | %89,9 | AKP | %39,8 |
| Çatören Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %94,3 |
| Çaylı Köyü | 1 | 57 | %89,5 | AKP | %87,0 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 64 | %106,3 | CHP | %75,0 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 69 | %94,2 | CHP | %89,2 |
| Çevirmehan Köyü | 1 | 81 | %90,1 | CHP | %69,9 |
| Çorak Köyü | 1 | 18 | %100,0 | CHP | %94,4 |
| Çulhaali Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Üngür Köyü | 1 | 22 | %104,6 | CHP | %90,9 |
| Ütük Köyü | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %38,8 |
| Ütükyurdu Köyü | 1 | 134 | %91,8 | AKP | %80,3 |
| İkideğirmen Köyü | 1 | 54 | %100,0 | CHP | %61,1 |
| İğdeli Köyü | 1 | 61 | %98,4 | CHP | %81,7 |
| İğdir Köyü | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %94,7 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %59,1 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.421 | %86,5 | AKP | %48,8 |
| Şenyayla Köyü | 1 | 35 | %88,6 | CHP | %64,3 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 241 | %88,4 | AKP | %49,3 |
| Şeyhmerzuban Mah. | 1 | 117 | %89,7 | AKP | %75,0 |