%59,5
AK PARTİ birinci
20.588 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yıldızeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %59,5 ile birinci; 20.588 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 24.212 · Oy kullanan 20.899 (katılım %86,3) · Geçerli 20.588 · Geçersiz 311
Yıldızeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.245 | %59,5 |
| MHP | 3.784 | %18,4 |
| CHP | 3.137 | %15,2 |
| İYİ | 690 | %3,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 268 | %1,3 |
| SAADET | 207 | %1,0 |
| HDP | 194 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 25 | %0,1 |
| VATAN | 20 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,1 |
| Adem Işık (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yıldızeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkoca Köyü | 1 | 78 | %85,9 | CHP | %83,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 50 | %96,0 | CHP | %79,2 |
| Akpınarbeleni Köyü | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %76,9 |
| Akçakale Köyü | 1 | 12 | %100,0 | CHP | %83,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 92 | %85,9 | AKP | %64,6 |
| Akören Köyü | 1 | 38 | %86,8 | AKP | %81,8 |
| Alaca Köyü | 1 | 13 | %100,0 | AKP | %84,6 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %69,2 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 149 | %94,0 | CHP | %97,8 |
| Avcıpınarı Köyü | 1 | 86 | %91,9 | CHP | %83,1 |
| Aşağıekecik Köyü | 1 | 174 | %81,0 | AKP | %89,1 |
| Aşağıçakmak Köyü | 1 | 269 | %92,6 | AKP | %79,4 |
| Bakırcıoğlu Köyü | 1 | 119 | %95,0 | AKP | %87,4 |
| Banaz Köyü | 1 | 190 | %90,0 | CHP | %81,8 |
| Bayat Köyü | 1 | 292 | %94,9 | AKP | %75,6 |
| Başköy | 1 | 77 | %74,0 | AKP | %53,6 |
| Bedel Köyü | 1 | 322 | %83,2 | AKP | %69,8 |
| Belcik Köyü | 1 | 297 | %89,2 | AKP | %86,9 |
| Buğdayören Köyü | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %91,0 |
| Büyükakören Köyü | 2 | 448 | %94,0 | AKP | %75,5 |
| Camii Mah. | 2 | 537 | %78,0 | AKP | %44,7 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 204 | %81,4 | AKP | %85,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 455 | %74,7 | AKP | %56,6 |
| Cizözü Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %86,7 |
| Danaören Köyü | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %90,0 |
| Danişment Köyü | 1 | 13 | %115,4 | CHP | %84,6 |
| Davulalan Köyü | 1 | 168 | %96,4 | CHP | %86,3 |
| Delikkaya Köyü | 1 | 26 | %96,2 | CHP | %92,0 |
| Demircilik Köyü | 1 | 125 | %87,2 | AKP | %86,2 |
| Demiroluk Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %78,6 |
| Demirözü Köyü | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %87,0 |
| Dereköy | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %81,1 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 152 | %95,4 | CHP | %95,2 |
| Dikilitaş Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %54,3 |
| Direkli Köyü | 1 | 261 | %95,0 | AKP | %78,2 |
| Direkli Sarıkaya Köyü | 1 | 129 | %93,0 | AKP | %82,1 |
| Emirler Köyü | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %27,8 |
| Erenler Köyü | 1 | 43 | %109,3 | AKP | %53,2 |
| Esençay Köyü | 1 | 43 | %86,1 | CHP | %83,8 |
| Eşmebaşı Köyü | 1 | 395 | %83,3 | AKP | %77,1 |
| Fatihsultanmehmet Mah. | 1 | 320 | %83,4 | AKP | %49,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 602 | %75,4 | AKP | %57,2 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %66,7 |
| Geynik Köyü | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %86,4 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %76,0 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 39 | %87,2 | AKP | %75,8 |
| Güneykaya-Aydın Mah. | 1 | 147 | %88,4 | AKP | %68,0 |
| Güneykaya-Kargın Mah. | 2 | 519 | %86,1 | MHP | %46,4 |
| Güneykaya-Yenicamii Mah. | 1 | 146 | %82,2 | AKP | %75,2 |
| Güneykaya-Yeşilyurt Mah. | 1 | 171 | %80,7 | AKP | %67,4 |
| Halkaçayır Köyü | 1 | 32 | %87,5 | AKP | %55,6 |
| Hamzaşeyh Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %58,7 |
| Ilıcaköy | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %71,2 |
| Kadıköy | 1 | 226 | %78,3 | AKP | %67,8 |
| Kadılı Köyü | 1 | 20 | %90,0 | AKP | %61,1 |
| Kaleköy | 1 | 112 | %98,2 | CHP | %80,4 |
| Kalın Köyü | 2 | 669 | %95,4 | AKP | %70,1 |
| Kaman Köyü | 1 | 86 | %90,7 | CHP | %85,9 |
| Kapaklıkaya Köyü | 1 | 57 | %91,2 | MHP | %53,9 |
| Kapı Köyü | 1 | 152 | %91,5 | AKP | %74,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 300 | %93,3 | AKP | %73,8 |
| Karakaya Köyü | 1 | 96 | %92,7 | CHP | %81,8 |
| Karakoç Köyü | 1 | 305 | %88,2 | AKP | %53,0 |
| Karalar Köyü | 2 | 439 | %87,9 | AKP | %58,5 |
| Karaleylek Köyü | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %91,4 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 969 | %75,8 | AKP | %52,1 |
| Kavak Köyü | 2 | 675 | %72,3 | AKP | %52,0 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 11 | %118,2 | AKP | %100,0 |
| Kayalıpınar Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %53,2 |
| Kerimmümin Köyü | 1 | 226 | %96,0 | AKP | %93,1 |
| Kıldır Köyü | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %87,2 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 39 | %92,3 | AKP | %80,0 |
| Kıvşak Köyü | 1 | 50 | %94,0 | CHP | %93,6 |
| Kızılköy | 1 | 76 | %96,1 | CHP | %90,4 |
| Konaközü Köyü | 1 | 13 | %92,3 | AKP | %66,7 |
| Kümbet Köyü | 2 | 602 | %77,4 | AKP | %80,7 |
| Küçükakören Köyü | 1 | 14 | %100,0 | AKP | %92,9 |
| Killik Köyü | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %82,8 |
| Kiremitli Köyü | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %76,1 |
| Mehmetakifersoy Mah. | 2 | 445 | %84,0 | AKP | %54,1 |
| Menteşe Köyü | 1 | 236 | %89,0 | AKP | %53,5 |
| Merkez Sarıkaya Köyü | 1 | 101 | %100,0 | CHP | %94,0 |
| Merkezyeniköy | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %51,4 |
| Mumcuçiftliği Köyü | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %70,5 |
| Nallı Köyü | 1 | 59 | %86,4 | CHP | %78,4 |
| Nevruz Köyü | 1 | 164 | %86,0 | AKP | %85,7 |
| Nevruzyaylası Köyü | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %66,7 |
| Ortaklar Köyü | 1 | 76 | %86,8 | CHP | %71,2 |
| Ortaçakmak Köyü | 1 | 120 | %96,7 | AKP | %91,2 |
| Reşadiye Mah. | 2 | 435 | %84,1 | AKP | %56,2 |
| Salihiye Mah. | 2 | 552 | %77,9 | AKP | %55,1 |
| Sandal Köyü | 1 | 197 | %84,8 | AKP | %78,3 |
| Sarıyar Köyü | 3 | 959 | %82,5 | AKP | %81,6 |
| Sarıçal Köyü | 1 | 87 | %92,0 | CHP | %90,8 |
| Selamet Mah. | 1 | 186 | %93,0 | AKP | %77,1 |
| Seren Köyü | 1 | 107 | %98,1 | AKP | %63,8 |
| Subaşı Köyü | 1 | 159 | %89,3 | AKP | %73,6 |
| Söğütpınar Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %62,9 |
| Tatköy | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %83,6 |
| Tayalan Köyü | 1 | 16 | %100,0 | CHP | %87,5 |
| Topulyurdu Köyü | 1 | 274 | %93,1 | CHP | %94,1 |
| Töngel Köyü | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %68,9 |
| Yakacık Çavuşlu Köyü | 1 | 210 | %99,1 | AKP | %87,5 |
| Yakupköy | 1 | 115 | %88,7 | CHP | %93,1 |
| Yassıkara Köyü | 1 | 51 | %82,4 | CHP | %85,7 |
| Yavu Köyü | 2 | 539 | %65,9 | AKP | %64,3 |
| Yaylagöze Köyü | 1 | 42 | %104,8 | CHP | %84,1 |
| Yağlıdere Köyü | 1 | 184 | %90,2 | CHP | %93,9 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 230 | %93,5 | AKP | %84,5 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 45 | %91,1 | CHP | %78,8 |
| Yılanlıkaya Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %70,4 |
| Yolkaya Köyü | 2 | 558 | %86,4 | AKP | %75,7 |
| Yukarıekecik Köyü | 1 | 254 | %86,6 | AKP | %55,8 |
| Yukarıçakmak Köyü | 1 | 222 | %94,6 | AKP | %86,2 |
| Yusufoğlan Köyü | 2 | 481 | %93,4 | CHP | %98,4 |
| Yuvalıçayır Köyü | 1 | 83 | %92,8 | CHP | %90,7 |
| Yücebaca Köyü | 1 | 46 | %84,8 | CHP | %92,3 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %89,9 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 308 | %78,6 | AKP | %50,4 |
| Çağlayan Köyü | 2 | 440 | %93,2 | AKP | %77,6 |
| Çırçır Köyü | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %64,3 |
| Çobansaray Köyü | 1 | 281 | %92,9 | AKP | %83,0 |
| Çubuk Köyü | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %68,3 |
| Çukursaray Köyü | 1 | 237 | %84,0 | AKP | %93,0 |
| Çöte Köyü | 1 | 198 | %86,9 | AKP | %75,2 |
| Üyük Köyü | 1 | 102 | %80,4 | CHP | %85,4 |
| Üyükyaylası Köyü | 1 | 14 | %128,6 | AKP | %61,1 |
| İncetaş Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %92,1 |
| İslim Köyü | 1 | 72 | %91,7 | CHP | %84,9 |
| İğdecikler Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %82,2 |
| İğnebey Köyü | 1 | 267 | %94,0 | AKP | %82,5 |
| Şeyhhalil Köyü | 2 | 538 | %69,5 | AKP | %51,4 |