%72,6
AK PARTİ birinci
16.852 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Suşehri ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %72,6 ile birinci; 16.852 geçerli oy, katılım %90,4.
Kayıtlı seçmen 19.106 · Oy kullanan 17.264 (katılım %90,4) · Geçerli 16.852 · Geçersiz 412
Suşehri Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.239 | %72,6 |
| MHP | 1.790 | %10,6 |
| İYİ | 1.198 | %7,1 |
| CHP | 1.059 | %6,3 |
| SAADET | 241 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 157 | %0,9 |
| HDP | 67 | %0,4 |
| VATAN | 47 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,1 |
| Adem Işık (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Suşehri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 156 | %85,9 | AKP | %89,5 |
| Aksu Köyü | 1 | 242 | %90,1 | AKP | %84,2 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 204 | %86,8 | AKP | %60,1 |
| Akşar Köyü | 1 | 163 | %92,0 | AKP | %86,4 |
| Arpacı Köyü | 1 | 249 | %94,0 | AKP | %88,0 |
| Arpayazı Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %83,3 |
| Avculu Mah. | 1 | 163 | %108,6 | AKP | %73,7 |
| Aşağıakören Köyü | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %70,0 |
| Aşağısarıca Köyü | 1 | 318 | %94,0 | AKP | %54,5 |
| Balkara Köyü | 1 | 119 | %94,1 | AKP | %56,4 |
| Beydeğirmeni Köyü | 1 | 227 | %92,5 | AKP | %68,3 |
| Bostancık Köyü | 1 | 225 | %92,0 | AKP | %88,5 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %64,1 |
| Büyükgüzel Köyü | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %90,6 |
| Camili Köyü | 1 | 129 | %103,1 | AKP | %91,5 |
| Camiiorta Mah. | 1 | 324 | %86,1 | AKP | %73,4 |
| Cevizli Köyü | 1 | 96 | %90,6 | AKP | %78,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 790 | %84,6 | AKP | %58,0 |
| Elmaseki Köyü | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %81,1 |
| Erence Köyü | 1 | 172 | %85,5 | AKP | %87,2 |
| Esenyaka Köyü | 1 | 379 | %92,9 | AKP | %83,5 |
| Eskimeşe Köyü | 1 | 129 | %86,8 | AKP | %85,3 |
| Eskitoprak Köyü | 1 | 52 | %82,7 | AKP | %90,7 |
| Eskişar Köyü | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %65,6 |
| Gelengeç Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %81,0 |
| Gökçekaş Köyü | 1 | 242 | %93,0 | AKP | %84,0 |
| Gökçekent Karaağaç Köyü | 1 | 77 | %101,3 | AKP | %87,0 |
| Gökçekent Köyü | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %42,9 |
| Göllüköy Mah. | 1 | 129 | %100,0 | AKP | %88,2 |
| Gönüloğlu Mah. | 4 | 1.354 | %87,9 | AKP | %66,7 |
| Gözköy | 1 | 209 | %86,1 | AKP | %80,9 |
| Güdeli Köyü | 1 | 75 | %88,0 | AKP | %52,3 |
| Gümüştaş Köyü | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %87,2 |
| Güneyli Köyü | 1 | 134 | %97,0 | AKP | %84,4 |
| Güngören Köyü | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %87,8 |
| Günlüce Köyü | 1 | 157 | %89,8 | AKP | %73,7 |
| Hödücek Köyü | 1 | 40 | %80,0 | AKP | %75,0 |
| Kaleköy | 1 | 216 | %91,7 | AKP | %90,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 144 | %101,4 | AKP | %95,2 |
| Karalar Köyü | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %90,4 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 303 | %93,4 | AKP | %73,4 |
| Kavşıt Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %69,6 |
| Kayadelen Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %95,4 |
| Kekeç Köyü | 1 | 191 | %93,7 | AKP | %93,3 |
| Kemalli Köyü | 1 | 24 | %95,8 | AKP | %87,0 |
| Kemalpaşa Mah. | 5 | 1.720 | %90,7 | AKP | %65,1 |
| Kesikkaş Köyü | 1 | 51 | %88,2 | AKP | %75,0 |
| Kızıltaş Köyü | 1 | 52 | %84,6 | AKP | %83,7 |
| Kışlalar Mah. | 1 | 29 | %113,8 | CHP | %51,5 |
| Kozçukur Köyü | 1 | 164 | %87,8 | AKP | %68,6 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %85,4 |
| Kuzdere Köyü | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %80,7 |
| Küçükgüzel Köyü | 1 | 16 | %112,5 | MHP | %64,7 |
| Kiziryurdu Köyü | 1 | 42 | %85,7 | CHP | %75,0 |
| Merkez Karaağaç Köyü | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %77,8 |
| Olucak Köyü | 1 | 36 | %94,4 | AKP | %91,2 |
| Polat Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Saraycık Köyü | 1 | 30 | %96,7 | AKP | %75,0 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 74 | %82,4 | AKP | %80,3 |
| Solak Köyü | 1 | 113 | %95,6 | AKP | %89,8 |
| Sökün Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %93,3 |
| Taklak Köyü | 1 | 71 | %91,6 | CHP | %65,6 |
| Tatarköy | 1 | 230 | %90,9 | AKP | %83,9 |
| Taşbayır Köyü | 1 | 163 | %91,4 | AKP | %91,3 |
| Taşköprü Mah. | 7 | 2.330 | %89,8 | AKP | %70,6 |
| Tepeardı Mah. | 2 | 385 | %87,3 | AKP | %56,2 |
| Türkmenler Köyü | 1 | 82 | %90,2 | AKP | %83,3 |
| Yalnızbağlar Mah. | 7 | 2.381 | %86,4 | AKP | %66,2 |
| Yamaç Köyü | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %86,6 |
| Yaygınsöğüt Köyü | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %91,5 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 184 | %90,2 | AKP | %85,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 288 | %82,6 | AKP | %61,5 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 169 | %87,0 | AKP | %73,1 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 36 | %94,4 | AKP | %67,7 |
| Yukarıakören Köyü | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %95,0 |
| Yürekli Köyü | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %84,2 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 147 | %100,0 | AKP | %91,8 |
| Çamlıdere Köyü | 1 | 12 | %91,7 | AKP | %54,6 |
| Çataloluk Köyü | 2 | 535 | %97,9 | AKP | %76,6 |
| Çokrak Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %86,8 |
| Çitlice Köyü | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %73,9 |
| Öksülü Mah. | 1 | 150 | %66,0 | AKP | %74,2 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 74 | %89,2 | AKP | %78,5 |
| Şarköy | 1 | 120 | %93,3 | CHP | %47,7 |