%56,2
AK PARTİ birinci
223.422 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivas Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,2 ile birinci; 223.422 geçerli oy, katılım %90,4.
Kayıtlı seçmen 250.894 · Oy kullanan 226.903 (katılım %90,4) · Geçerli 223.422 · Geçersiz 3.481
Sivas Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 125.459 | %56,2 |
| MHP | 49.077 | %22,0 |
| CHP | 20.869 | %9,3 |
| İYİ | 16.833 | %7,5 |
| SAADET | 4.699 | %2,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3.030 | %1,4 |
| HDP | 2.421 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 342 | %0,2 |
| VATAN | 267 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 227 | %0,1 |
| Adem Işık (bağımsız) | 198 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sivas Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdulvahabigazi Mah. | 6 | 2.059 | %92,4 | AKP | %62,2 |
| Acıdere Köyü | 1 | 22 | %104,6 | CHP | %77,3 |
| Acıpınar Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %75,9 |
| Ahmet Turangazi Mah. | 11 | 3.131 | %90,0 | AKP | %53,3 |
| Akdeğirmen Mah. | 13 | 4.914 | %90,1 | AKP | %49,8 |
| Akkoç Köyü | 1 | 77 | %96,1 | CHP | %91,7 |
| Akkuzulu Köyü | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %88,9 |
| Akpınar Köyü | 1 | 118 | %89,8 | CHP | %92,4 |
| Akçahan Köyü | 1 | 136 | %99,3 | AKP | %81,8 |
| Akçamescit Köyü | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %88,2 |
| Akçainiş Köyü | 1 | 28 | %103,6 | AKP | %86,2 |
| Akören Köyü | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %56,7 |
| Alahacı Köyü | 1 | 360 | %92,2 | AKP | %86,9 |
| Altuntabak Mah. | 11 | 3.890 | %89,3 | AKP | %57,2 |
| Alibaba Mah. | 26 | 9.201 | %92,6 | AKP | %55,1 |
| Apa Köyü | 1 | 83 | %101,2 | AKP | %83,1 |
| Armutlu Köyü | 1 | 49 | %95,9 | AKP | %87,2 |
| Arpayazı Köyü | 1 | 50 | %104,0 | AKP | %84,3 |
| Asarcık Köyü | 1 | 285 | %95,4 | CHP | %96,7 |
| Aydoğan Mah. | 9 | 3.190 | %89,2 | AKP | %51,1 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %79,1 |
| Aylı Köyü | 1 | 277 | %93,9 | AKP | %66,8 |
| Ağılkaya Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %72,6 |
| Aşağıyıldızlı Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %47,6 |
| Bademkaya Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %71,9 |
| Bahtiyarbostan Mah. | 5 | 1.776 | %90,2 | AKP | %51,6 |
| Barcın Köyü | 1 | 31 | %103,2 | CHP | %80,7 |
| Başıbüyük Köyü | 1 | 125 | %97,6 | AKP | %91,8 |
| Başsöğüt Köyü | 1 | 191 | %94,2 | AKP | %91,1 |
| Bedirli Köyü | 1 | 126 | %81,0 | AKP | %71,7 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 247 | %98,0 | AKP | %88,6 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 12 | %108,3 | CHP | %69,2 |
| Beştepe Köyü | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %83,8 |
| Bostancık Köyü | 1 | 18 | %111,1 | AKP | %70,0 |
| Budaklı Köyü | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %70,9 |
| Bingöl Köyü | 1 | 52 | %105,8 | MHP | %50,9 |
| Cami-İ Kebir Mah. | 4 | 1.528 | %85,5 | AKP | %38,0 |
| Damılı Köyü | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %50,0 |
| Damlacık Köyü | 1 | 63 | %101,6 | AKP | %71,4 |
| Danişmentgazi Mah. | 1 | 168 | %98,8 | AKP | %53,6 |
| Dedebalı Mah. | 3 | 876 | %91,1 | AKP | %66,2 |
| Demircilerardı Mah. | 7 | 2.284 | %87,5 | AKP | %50,3 |
| Demiryazı Köyü | 1 | 156 | %95,5 | AKP | %82,4 |
| Doğanca Köyü | 1 | 238 | %94,1 | AKP | %68,5 |
| Durdulu Köyü | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %68,4 |
| Dörteylül Köyü | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %54,6 |
| Dörteylül Mah. | 13 | 4.898 | %89,2 | AKP | %52,6 |
| Düzova Köyü | 1 | 76 | %98,7 | CHP | %92,0 |
| Dikmencik Köyü | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %82,1 |
| Diriliş Mah. | 28 | 10.180 | %91,0 | AKP | %58,9 |
| Ebuhan Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %74,1 |
| Ece Mah. | 10 | 3.560 | %89,6 | AKP | %46,2 |
| Emek Mah. | 20 | 7.284 | %91,1 | AKP | %63,8 |
| Emirhan Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %78,7 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.812 | %91,5 | AKP | %67,8 |
| Esenyurt Mah. | 3 | 817 | %93,0 | AKP | %58,3 |
| Eskiapardı Köyü | 1 | 28 | %107,1 | AKP | %70,0 |
| Eskiboğazkesen Köyü | 1 | 57 | %89,5 | AKP | %78,0 |
| Eskikale Mah. | 1 | 351 | %84,1 | AKP | %36,1 |
| Eskiköy | 1 | 83 | %98,8 | AKP | %86,6 |
| Eğribucak Köyü | 1 | 39 | %87,2 | AKP | %73,5 |
| Eğriköprü Mah. | 9 | 3.362 | %89,4 | AKP | %41,9 |
| Fatih Mah. | 29 | 10.651 | %92,1 | AKP | %67,9 |
| Ferhatbostan Mah. | 6 | 2.024 | %90,0 | AKP | %58,0 |
| Gazibey Köyü | 1 | 378 | %88,9 | AKP | %90,3 |
| Gaziköy | 2 | 490 | %95,7 | AKP | %86,1 |
| Gökmedrese Mah. | 2 | 731 | %85,9 | AKP | %47,5 |
| Gökçebostan Mah. | 8 | 2.814 | %89,4 | AKP | %36,8 |
| Gözmen Köyü | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %87,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %76,2 |
| Güllük Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %82,7 |
| Gültepe Mah. | 5 | 1.602 | %93,8 | AKP | %64,2 |
| Gülyurt Mah. | 6 | 1.914 | %90,4 | AKP | %61,1 |
| Gümüşdere Köyü | 2 | 597 | %87,6 | AKP | %56,1 |
| Gündüzköy | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %88,9 |
| Günece Köyü | 1 | 28 | %110,7 | AKP | %87,1 |
| Güneli Köyü | 1 | 21 | %95,2 | CHP | %45,0 |
| Güney Köyü | 2 | 799 | %99,5 | AKP | %89,8 |
| Günören Köyü | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %74,4 |
| Hacıali Köyü | 1 | 14 | %107,1 | AKP | %86,7 |
| Halil Rıfatpaşa Mah. | 6 | 2.254 | %87,8 | AKP | %37,5 |
| Hanlı Köyü | 1 | 376 | %89,1 | AKP | %78,3 |
| Harmancık Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %74,2 |
| Hasbey Köyü | 1 | 99 | %97,0 | AKP | %78,1 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 218 | %87,6 | AKP | %65,4 |
| Hayırbey Köyü | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %72,7 |
| Hayranlı Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %66,3 |
| Herekli Köyü | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %87,9 |
| Hıdırnalı Köyü | 1 | 167 | %98,2 | AKP | %93,1 |
| Hocabey Köyü | 1 | 117 | %91,5 | AKP | %61,3 |
| Huzur Mah. | 21 | 7.869 | %90,8 | AKP | %62,0 |
| Himmetfakı Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %63,8 |
| Kabasakal Köyü | 1 | 111 | %97,3 | AKP | %63,6 |
| Kadı Burhanettin Mah. | 8 | 3.022 | %88,3 | AKP | %44,1 |
| Kahyalı Köyü | 1 | 117 | %94,9 | AKP | %82,7 |
| Kaleardı Mah. | 7 | 2.325 | %90,5 | AKP | %46,5 |
| Karabalcık Köyü | 1 | 139 | %89,9 | CHP | %85,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 34 | %88,2 | CHP | %90,0 |
| Karagömlek Köyü | 1 | 42 | %97,6 | MHP | %51,2 |
| Karalar Köyü | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %84,4 |
| Karalı Köyü | 1 | 102 | %98,0 | AKP | %76,8 |
| Karamehmetoğlu Köyü | 1 | 191 | %91,6 | AKP | %67,3 |
| Karapınar Köyü | 1 | 40 | %90,0 | AKP | %75,0 |
| Karayün Köyü | 1 | 220 | %90,5 | AKP | %63,1 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 89 | %94,4 | CHP | %96,4 |
| Kardeşler Mah. | 11 | 3.939 | %90,1 | AKP | %48,8 |
| Kartalca Köyü | 1 | 135 | %92,6 | AKP | %72,1 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.624 | %91,5 | AKP | %60,6 |
| Kavlak Köyü | 1 | 16 | %118,8 | AKP | %73,7 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 301 | %91,0 | AKP | %84,8 |
| Kervansaray Köyü | 1 | 22 | %104,6 | CHP | %91,3 |
| Keçili Köyü | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %70,8 |
| Kılavuz Mah. | 14 | 5.317 | %90,6 | AKP | %63,0 |
| Kızılalan Köyü | 1 | 34 | %102,9 | CHP | %88,2 |
| Kızılca Köyü | 1 | 269 | %97,0 | AKP | %83,1 |
| Kızılcakışla Köyü | 1 | 39 | %79,5 | AKP | %83,9 |
| Kızılırmak Mah. | 5 | 1.747 | %89,6 | AKP | %54,0 |
| Kızılkavraz Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %47,6 |
| Kızılova Köyü | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %77,4 |
| Kızılöz Köyü | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %74,2 |
| Kızkapan Köyü | 1 | 55 | %81,8 | AKP | %60,0 |
| Kolluca Köyü | 1 | 83 | %100,0 | AKP | %85,4 |
| Koyuncu Köyü | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %79,0 |
| Kulyusuf Köyü | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %74,7 |
| Kumyurt Köyü | 1 | 74 | %86,5 | AKP | %81,0 |
| Kurtlapa Köyü | 3 | 893 | %93,5 | AKP | %74,2 |
| Kuzören Köyü | 1 | 106 | %80,2 | AKP | %74,1 |
| Kuşlu Köyü | 1 | 23 | %73,9 | CHP | %82,4 |
| Köklüce Köyü | 1 | 198 | %95,5 | AKP | %70,7 |
| Körtuzla Köyü | 1 | 122 | %72,1 | AKP | %50,0 |
| Kümbet Mah. | 14 | 5.260 | %89,3 | AKP | %52,8 |
| Küçükminare Mah. | 5 | 1.617 | %86,2 | AKP | %53,9 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 23 | 8.692 | %89,6 | AKP | %59,1 |
| Mehmetpaşa Mah. | 9 | 3.159 | %87,5 | AKP | %41,9 |
| Menşurlu Köyü | 1 | 82 | %92,7 | AKP | %89,5 |
| Mermer Köyü | 1 | 63 | %98,4 | CHP | %93,6 |
| Mescitli Köyü | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %56,0 |
| Mevlana Mah. | 19 | 7.022 | %89,7 | AKP | %48,5 |
| Mısmılırmak Mah. | 5 | 1.797 | %91,8 | AKP | %58,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 14 | 5.295 | %88,7 | AKP | %52,8 |
| Olukman Köyü | 1 | 327 | %93,9 | AKP | %86,2 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %81,3 |
| Orhangazi Mah. | 5 | 1.666 | %91,1 | AKP | %47,6 |
| Ovacık Köyü | 2 | 406 | %95,8 | AKP | %86,1 |
| Ozmuş Köyü | 1 | 211 | %90,1 | AKP | %66,1 |
| Paşabey Mah. | 4 | 1.302 | %85,0 | AKP | %49,1 |
| Pınarca Köyü | 1 | 30 | %93,3 | AKP | %92,6 |
| Porsuk Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %73,1 |
| Pulur Mah. | 7 | 2.585 | %90,2 | AKP | %49,6 |
| Sarıdemir Köyü | 1 | 69 | %85,5 | AKP | %58,6 |
| Savcun Köyü | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %60,9 |
| Selçuklu Mah. | 17 | 6.112 | %89,2 | AKP | %56,5 |
| Serpincik Köyü | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %65,6 |
| Seyrantepe Mah. | 9 | 3.131 | %90,6 | CHP | %69,6 |
| Sorkuncuk Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %75,0 |
| Sularbaşı Mah. | 6 | 2.039 | %84,8 | AKP | %42,1 |
| Söğütçük Köyü | 1 | 174 | %96,0 | AKP | %78,1 |
| Sivritepe Köyü | 1 | 116 | %88,8 | AKP | %70,9 |
| Tahtakement Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %76,7 |
| Tatlıcak Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %82,7 |
| Tepeönü Köyü | 1 | 124 | %91,9 | AKP | %70,5 |
| Tokuş Köyü | 1 | 137 | %99,3 | CHP | %88,9 |
| Tutmaç Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %42,6 |
| Tuzlugöl Mah. | 11 | 3.806 | %91,3 | AKP | %65,7 |
| Törnük Köyü | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %76,9 |
| Ulukapı Köyü | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %87,5 |
| Uzuntepe Mah. | 2 | 521 | %96,0 | AKP | %66,5 |
| Yahyabey Mah. | 4 | 1.267 | %90,2 | AKP | %57,1 |
| Yakupoğlan Köyü | 4 | 1.228 | %85,7 | AKP | %61,9 |
| Yanalak Köyü | 1 | 216 | %91,2 | AKP | %82,7 |
| Yaramış Köyü | 1 | 254 | %95,7 | AKP | %87,7 |
| Yassıcabel Köyü | 1 | 62 | %104,8 | AKP | %76,2 |
| Yavu Köyü | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %76,4 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 96 | %97,9 | AKP | %72,3 |
| Yağmurluseki Köyü | 1 | 23 | %126,1 | CHP | %67,9 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.889 | %90,6 | AKP | %59,6 |
| Yeniapardı Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %78,6 |
| Yeniboğazkesen Köyü | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %74,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 26 | %115,4 | AKP | %86,7 |
| Yenidoğan Mah. | 18 | 6.395 | %90,1 | AKP | %59,2 |
| Yenikızılcakışla Köyü | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %77,1 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 4.563 | %85,1 | AKP | %43,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 5 | 1.541 | %91,6 | AKP | %62,5 |
| Yıldız-Fatih Mah. | 1 | 173 | %90,8 | AKP | %66,0 |
| Yıldız-Fevziçakmak Mah. | 2 | 657 | %86,3 | AKP | %49,6 |
| Yıldız-Şehitömeryıldırım Mah. | 2 | 447 | %88,4 | AKP | %53,5 |
| Yukarıyıldızlı Köyü | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %74,5 |
| Yunusemre Mah. | 13 | 4.586 | %91,8 | AKP | %63,8 |
| Yüceyurt Mah. | 9 | 3.198 | %91,2 | AKP | %49,7 |
| Yiğitler Mah. | 4 | 1.443 | %94,9 | AKP | %57,8 |
| Zengi Köyü | 1 | 175 | %92,6 | AKP | %77,2 |
| Çallı Köyü | 1 | 315 | %96,5 | AKP | %66,5 |
| Çarşıbaşı Mah. | 4 | 1.221 | %86,4 | AKP | %45,7 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 122 | %96,7 | CHP | %94,8 |
| Çayboyu Mah. | 2 | 409 | %92,2 | AKP | %65,7 |
| Çaygören Köyü | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %71,0 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %87,9 |
| Çayyurt Mah. | 8 | 2.878 | %88,9 | AKP | %50,8 |
| Çelebiler Köyü | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %71,9 |
| Çeltek Köyü | 1 | 138 | %97,8 | AKP | %82,2 |
| Çerçideresi Köyü | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %71,4 |
| Çongar Köyü | 1 | 214 | %93,0 | AKP | %75,8 |
| Çukurbelen Köyü | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %67,2 |
| Çiçekli Mah. | 7 | 2.309 | %90,0 | AKP | %51,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 32 | %100,0 | CHP | %64,5 |
| Örtülüpınar Mah. | 10 | 3.564 | %88,7 | AKP | %37,3 |
| Üçlerbey Mah. | 5 | 1.724 | %89,7 | AKP | %50,0 |
| Üçtepe Köyü | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %82,6 |
| İlkindi Köyü | 1 | 21 | %109,5 | AKP | %45,0 |
| İnceağa Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %72,9 |
| İnceyol Köyü | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %79,4 |
| İnönü Mah. | 9 | 3.274 | %91,7 | AKP | %60,3 |
| İsmailbeyçiftliği Köyü | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %84,6 |
| İstiklal Mah. | 12 | 4.313 | %91,1 | AKP | %63,8 |
| İşhanı Köyü | 1 | 181 | %96,1 | CHP | %55,8 |
| Şabanköy | 1 | 70 | %87,1 | AKP | %84,8 |
| Şahbey Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Şeyh Şamil Mah. | 34 | 12.351 | %91,0 | AKP | %61,7 |