%61,7
AK PARTİ birinci
8.963 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Koyulhisar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %61,7 ile birinci; 8963 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 10.721 · Oy kullanan 9.360 (katılım %87,3) · Geçerli 8.963 · Geçersiz 397
Koyulhisar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.532 | %61,7 |
| CHP | 1.275 | %14,2 |
| MHP | 1.097 | %12,2 |
| İYİ | 621 | %6,9 |
| SAADET | 131 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 131 | %1,5 |
| HDP | 79 | %0,9 |
| VATAN | 45 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,2 |
| Adem Işık (bağımsız) | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Koyulhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akseki Köyü | 2 | 316 | %88,9 | AKP | %78,9 |
| Aksu Köyü | 2 | 433 | %88,0 | AKP | %76,4 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 230 | %92,2 | AKP | %79,2 |
| Aşağıkale Mah. | 1 | 199 | %86,4 | AKP | %62,8 |
| Bahçeköy | 1 | 256 | %98,8 | CHP | %92,3 |
| Ballıca Köyü | 2 | 315 | %87,9 | AKP | %75,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 315 | %90,5 | AKP | %74,8 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 41 | %82,9 | AKP | %57,6 |
| Camiikebir Mah. | 5 | 1.520 | %77,6 | AKP | %46,1 |
| Değirmentaş Köyü | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %50,9 |
| Dilekli Köyü | 1 | 110 | %93,6 | CHP | %54,0 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 41 | %90,2 | AKP | %72,2 |
| Gökdere Köyü | 1 | 328 | %97,0 | CHP | %86,1 |
| Gölcük Köyü | 1 | 154 | %93,5 | AKP | %81,6 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 154 | %76,0 | AKP | %72,8 |
| Günışık Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %79,6 |
| Güzelyurt Köyü | 2 | 378 | %89,4 | AKP | %89,3 |
| Hacıilyas Köyü | 1 | 17 | %100,0 | İYİ | %38,5 |
| Kadife Köyü | 2 | 264 | %86,0 | AKP | %63,4 |
| Kalebaşı Köyü | 1 | 134 | %94,0 | AKP | %81,5 |
| Karaçam Köyü | 1 | 92 | %96,7 | AKP | %93,2 |
| Kavacık Köyü | 1 | 222 | %89,2 | AKP | %71,2 |
| Kayaören Köyü | 2 | 133 | %86,5 | AKP | %73,2 |
| Kılıçpınarı Köyü | 1 | 94 | %95,7 | CHP | %76,1 |
| Kızılelma Köyü | 2 | 347 | %90,8 | AKP | %77,7 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %83,3 |
| Küplüce Köyü | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %54,8 |
| Orta Mah. | 1 | 252 | %87,7 | AKP | %55,9 |
| Ortaköy | 1 | 243 | %83,5 | AKP | %57,1 |
| Ortaseki Köyü | 4 | 401 | %85,5 | AKP | %63,9 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 116 | %90,5 | AKP | %84,9 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 147 | %86,4 | AKP | %87,3 |
| Subaşı Mah. | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %62,2 |
| Sugözü Köyü | 1 | 271 | %93,0 | AKP | %85,4 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 124 | %81,5 | AKP | %72,2 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 63 | %81,0 | AKP | %53,1 |
| Tuğladağı Mah. | 2 | 611 | %80,9 | AKP | %56,7 |
| Yalnıztepe Köyü | 2 | 200 | %89,0 | AKP | %60,2 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %83,9 |
| Yeniarslan Köyü | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %83,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 132 | %93,9 | AKP | %82,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 106 | %97,2 | CHP | %91,7 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 108 | %83,3 | AKP | %76,4 |
| Yukarıkale Mah. | 2 | 410 | %84,9 | AKP | %59,0 |
| Çandır Köyü | 2 | 222 | %87,4 | AKP | %66,5 |
| Çaylı Köyü | 1 | 179 | %93,3 | AKP | %78,8 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 147 | %81,0 | AKP | %63,4 |
| Çiçeközü Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %69,8 |
| İkizyaka Köyü | 1 | 107 | %88,8 | AKP | %64,4 |
| İskenderşeyh Köyü | 1 | 104 | %94,2 | CHP | %76,0 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 132 | %89,4 | AKP | %64,0 |