%43,2
AK PARTİ birinci
7.643 geçerli oy · katılım %94,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hafik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,2 ile birinci; 7643 geçerli oy, katılım %94,3.
Kayıtlı seçmen 8.236 · Oy kullanan 7.766 (katılım %94,3) · Geçerli 7.643 · Geçersiz 123
Hafik Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.302 | %43,2 |
| CHP | 2.798 | %36,6 |
| MHP | 845 | %11,1 |
| İYİ | 259 | %3,4 |
| HDP | 166 | %2,2 |
| SAADET | 147 | %1,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 85 | %1,1 |
| VATAN | 16 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
| Adem Işık (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hafik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 82 | %92,7 | AKP | %82,7 |
| Adamlı Köyü | 1 | 86 | %95,4 | CHP | %90,1 |
| Akkaya Köyü | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %95,0 |
| Aktaş Köyü | 1 | 84 | %96,4 | CHP | %84,6 |
| Alanyurt Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %95,5 |
| Alçıören Köyü | 1 | 78 | %88,5 | MHP | %40,6 |
| Alibeyli Köyü | 1 | 48 | %100,0 | AKP | %89,6 |
| Aylıoğlu Köyü | 1 | 14 | %121,4 | CHP | %76,5 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 41 | %97,6 | AKP | %60,0 |
| Bakımlı Köyü | 1 | 25 | %92,0 | AKP | %69,6 |
| Bayıraltı Köyü | 1 | 89 | %91,0 | CHP | %81,5 |
| Bayramtepe Köyü | 1 | 91 | %92,3 | CHP | %86,9 |
| Benlikaya Köyü | 1 | 28 | %103,6 | CHP | %89,7 |
| Besinli Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %98,9 |
| Beydili Köyü | 1 | 190 | %97,9 | CHP | %91,3 |
| Beykonağı Köyü | 1 | 143 | %93,7 | CHP | %89,2 |
| Celalli Köyü | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %90,8 |
| Demirciköy | 1 | 17 | %94,1 | CHP | %81,3 |
| Derince Köyü | 1 | 28 | %107,1 | CHP | %76,7 |
| Değirmenboğazı Köyü | 1 | 39 | %92,3 | CHP | %80,6 |
| Değirmenseki Köyü | 1 | 44 | %109,1 | AKP | %89,4 |
| Dışkapı Köyü | 1 | 134 | %95,5 | CHP | %42,6 |
| Durulmuş Köyü | 1 | 131 | %97,0 | AKP | %63,5 |
| Dündar Köyü | 1 | 43 | %100,0 | CHP | %90,5 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 270 | %88,2 | AKP | %68,1 |
| Düğer Köyü | 2 | 236 | %92,8 | CHP | %90,7 |
| Ekingölü Köyü | 1 | 165 | %102,4 | AKP | %83,1 |
| Emre Köyü | 1 | 97 | %97,9 | CHP | %88,2 |
| Esenli Köyü | 1 | 109 | %97,3 | CHP | %96,2 |
| Esentepe Köyü | 1 | 20 | %70,0 | CHP | %85,7 |
| Evci Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %85,0 |
| Eymir Köyü | 1 | 23 | %108,7 | CHP | %92,0 |
| Fatih Mah. | 2 | 468 | %87,2 | AKP | %44,3 |
| Gedikçayırı Köyü | 1 | 21 | %95,2 | CHP | %75,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %68,6 |
| Göydün Köyü | 1 | 112 | %94,6 | AKP | %75,5 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 218 | %95,0 | CHP | %92,8 |
| Günyamaç Köyü | 1 | 85 | %94,1 | AKP | %79,8 |
| Günyamaç Mah. | 1 | 91 | %98,9 | AKP | %77,8 |
| Kabalı Köyü | 1 | 68 | %104,4 | CHP | %83,1 |
| Kamışköy | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %87,9 |
| Karayaprak Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %77,8 |
| Karlı Köyü | 1 | 276 | %98,9 | CHP | %96,3 |
| Kaytarmış Köyü | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %94,7 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 71 | %97,2 | CHP | %89,9 |
| Kızılören Köyü | 1 | 68 | %97,1 | CHP | %93,9 |
| Koç Mah. | 2 | 493 | %89,5 | AKP | %49,0 |
| Koşutdere Köyü | 1 | 145 | %89,0 | AKP | %74,2 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 42 | %104,8 | CHP | %93,2 |
| Küpecik Köyü | 1 | 34 | %102,9 | AKP | %77,1 |
| Madenköy | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %83,3 |
| Mansurlu Köyü | 1 | 34 | %102,9 | AKP | %94,3 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 133 | %97,7 | CHP | %97,7 |
| Otmanalan Köyü | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %93,8 |
| Oymadere Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %79,5 |
| Pusat Köyü | 1 | 104 | %99,0 | AKP | %98,1 |
| Pirhüseyin Köyü | 1 | 79 | %100,0 | CHP | %75,6 |
| Sofular Köyü | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %75,3 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 16 | %125,0 | CHP | %63,2 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 220 | %95,0 | CHP | %50,5 |
| Tepe Mah. | 1 | 201 | %94,0 | AKP | %47,3 |
| Topçuyeniköy | 1 | 46 | %87,0 | AKP | %71,8 |
| Tuzhisar Köyü | 1 | 122 | %92,6 | AKP | %55,4 |
| Yakaboyu Köyü | 1 | 127 | %91,3 | AKP | %94,7 |
| Yalıncak Köyü | 1 | 81 | %100,0 | CHP | %85,0 |
| Yalnızağıl Köyü | 1 | 19 | %110,5 | CHP | %66,7 |
| Yarhisar Köyü | 2 | 171 | %94,7 | AKP | %59,3 |
| Yeni Mah. | 1 | 229 | %80,4 | AKP | %65,4 |
| Yeniköy | 1 | 243 | %97,1 | AKP | %88,4 |
| Çakmak Köyü | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %94,7 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 108 | %97,2 | CHP | %90,2 |
| Çay Mah. | 2 | 412 | %89,3 | AKP | %44,6 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 250 | %93,6 | AKP | %69,3 |
| Çömlekli Köyü | 1 | 29 | %113,8 | CHP | %78,8 |
| Çimenyenice Köyü | 2 | 118 | %94,9 | AKP | %71,4 |
| Özen Köyü | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %83,8 |
| Üreğil Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %88,2 |
| Üzeyir Köyü | 1 | 46 | %102,2 | HDP | %14,9 |
| İnandık Köyü | 1 | 24 | %108,3 | CHP | %38,5 |
| İnköy | 1 | 29 | %103,5 | CHP | %80,0 |
| Şahinköy | 1 | 22 | %90,9 | AKP | %80,0 |