%48,4
AK PARTİ birinci
11.993 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürün ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,4 ile birinci; 11.993 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 14.254 · Oy kullanan 12.247 (katılım %85,9) · Geçerli 11.993 · Geçersiz 254
Gürün Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.806 | %48,4 |
| MHP | 2.201 | %18,4 |
| CHP | 1.988 | %16,6 |
| İYİ | 1.221 | %10,2 |
| SAADET | 292 | %2,4 |
| HDP | 247 | %2,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 169 | %1,4 |
| VATAN | 28 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,1 |
| Adem Işık (bağımsız) | 6 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gürün mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %75,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 29 | %93,1 | CHP | %79,2 |
| Aksu Mah. | 1 | 314 | %82,8 | AKP | %37,1 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 345 | %81,2 | AKP | %60,4 |
| Bahçeiçi Köyü | 1 | 229 | %95,6 | AKP | %86,7 |
| Bağlıçay Köyü | 1 | 79 | %86,1 | CHP | %63,2 |
| Başören Köyü | 1 | 81 | %90,1 | AKP | %60,0 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 318 | %68,9 | AKP | %48,4 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 75 | %98,7 | CHP | %96,0 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 210 | %86,2 | AKP | %54,0 |
| Burçevi Mah. | 1 | 246 | %89,0 | AKP | %33,8 |
| Böğrüdelik Köyü | 1 | 48 | %89,6 | MHP | %41,5 |
| Camiliyurt Köyü | 1 | 30 | %93,3 | CHP | %67,9 |
| Davulhüyük Köyü | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %56,4 |
| Dayakpınar Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %72,3 |
| Deveçayırı Köyü | 1 | 23 | %100,0 | CHP | %91,3 |
| Dürmepınar Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %52,0 |
| Erdoğan Köyü | 1 | 41 | %90,2 | AKP | %62,2 |
| Eskibektaşlı Köyü | 1 | 41 | %97,6 | AKP | %80,0 |
| Eskihamal Köyü | 2 | 349 | %90,0 | AKP | %43,9 |
| Göbekören Köyü | 1 | 178 | %79,2 | AKP | %39,1 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 123 | %91,1 | AKP | %50,0 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %72,5 |
| Güldede Köyü | 1 | 56 | %87,5 | HDP | %46,7 |
| Güllübucak Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %57,9 |
| Güneş Köyü | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %75,4 |
| Hacılar Mah. | 1 | 169 | %91,1 | AKP | %60,5 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %52,2 |
| Işıtan Mah. | 1 | 317 | %84,2 | AKP | %35,1 |
| Kaledere Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %71,4 |
| Karadoruk Köyü | 1 | 121 | %93,4 | AKP | %86,7 |
| Karahisar Köyü | 1 | 16 | %106,3 | CHP | %41,2 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 53 | %83,0 | CHP | %54,8 |
| Karapınar Köyü | 1 | 22 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Karatepe Mah. | 2 | 564 | %83,7 | AKP | %43,6 |
| Karayar Mah. | 2 | 711 | %83,5 | AKP | %44,2 |
| Karaören Köyü | 1 | 44 | %86,4 | AKP | %59,5 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 111 | %88,3 | AKP | %65,2 |
| Kavakköy | 1 | 139 | %89,9 | CHP | %39,7 |
| Kayalar Köyü | 1 | 15 | %66,7 | AKP | %70,0 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 44 | %88,6 | CHP | %53,9 |
| Kaşköy | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %81,4 |
| Ketençayır Mah. | 1 | 369 | %83,7 | AKP | %43,6 |
| Kılıçdoğan Köyü | 1 | 78 | %89,7 | AKP | %69,6 |
| Kındıralık Köyü | 1 | 34 | %91,2 | İYİ | %48,4 |
| Kızılburun Köyü | 1 | 55 | %89,1 | CHP | %32,7 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 36 | %75,0 | AKP | %55,6 |
| Kızılören Köyü | 1 | 85 | %87,1 | AKP | %31,9 |
| Konakpınar Köyü | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %80,8 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 73 | %80,8 | MHP | %54,2 |
| Kurultay Mah. | 2 | 443 | %85,1 | AKP | %46,5 |
| Külahlı Köyü | 1 | 44 | %104,6 | CHP | %84,4 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 11 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Kirazlık Mah. | 2 | 655 | %85,8 | AKP | %46,7 |
| Mahkenli Köyü | 2 | 99 | %78,8 | AKP | %69,9 |
| Mağara Köyü | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %74,1 |
| Osmandede Köyü | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %50,0 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 944 | %85,2 | AKP | %52,1 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %81,8 |
| Sarıca Köyü | 1 | 371 | %87,6 | AKP | %40,0 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 137 | %86,1 | AKP | %64,1 |
| Tepecik Köyü | 2 | 616 | %80,0 | AKP | %81,0 |
| Yassıcatepe Mah. | 1 | 278 | %89,2 | AKP | %51,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %44,8 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 162 | %87,0 | AKP | %38,4 |
| Yelken Köyü | 1 | 63 | %92,1 | CHP | %50,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 609 | %83,1 | AKP | %50,0 |
| Yenibektaşlı Köyü | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %82,4 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 133 | %92,5 | AKP | %49,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 268 | %88,1 | AKP | %61,2 |
| Yılanhüyük Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %65,4 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 435 | %89,7 | AKP | %42,5 |
| Yuva Köyü | 1 | 71 | %95,8 | CHP | %94,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 357 | %77,3 | AKP | %55,9 |
| Çayboyu Mah. | 4 | 1.037 | %83,1 | AKP | %50,7 |
| Çörten Mah. | 1 | 127 | %86,6 | AKP | %56,0 |
| Çiçekyurt Köyü | 1 | 36 | %94,4 | AKP | %67,7 |
| İncesu Köyü | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %36,6 |
| Şuğul Mah. | 2 | 440 | %87,3 | AKP | %37,0 |