Sinop Merkez · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSinop Merkez ilçesi
%40,1
CHP birinci
39.521 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sinop Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,1 ile birinci; 39.521 geçerli oy, katılım %88,6.
Sinop Merkez
Kayıtlı seçmen 45.946 · Oy kullanan 40.727 (katılım %88,6) · Geçerli 39.521 · Geçersiz 1.206
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abalı Köyü | 2 | 757 | %87,5 | AKP | %68,7 |
| Ada Mah. | 22 | 8.113 | %89,1 | CHP | %45,6 |
| Ahmetyeri Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %74,6 |
| Akbaş Köyü | 1 | 102 | %88,2 | AKP | %67,9 |
| Alasökü Köyü | 1 | 178 | %85,4 | CHP | %44,1 |
| Aloğlu Köyü | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %45,2 |
| Avdan Köyü | 1 | 138 | %95,7 | AKP | %55,8 |
| Bektaşağa Köyü | 1 | 308 | %92,5 | AKP | %48,5 |
| Bostancılı Köyü | 3 | 814 | %88,6 | AKP | %46,9 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.571 | %87,7 | CHP | %50,9 |
| Demirciköy | 2 | 521 | %92,1 | AKP | %49,3 |
| Dibekli Köyü | 2 | 629 | %87,4 | AKP | %58,0 |
| Dizdaroğlu Köyü | 1 | 274 | %88,0 | AKP | %45,1 |
| Erikli Köyü | 1 | 151 | %89,4 | AKP | %69,3 |
| Eymir Köyü | 1 | 194 | %86,1 | AKP | %66,2 |
| Fidanlık Köyü | 1 | 120 | %75,8 | AKP | %56,3 |
| Gelincik Mah. | 17 | 6.066 | %86,7 | CHP | %40,7 |
| Göller Köyü | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %52,3 |
| Göllü Köyü | 1 | 73 | %86,3 | AKP | %49,2 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 206 | %86,4 | AKP | %47,0 |
| Kabalı Köyü | 2 | 506 | %90,9 | AKP | %45,8 |
| Kaleyazısı Mah. | 2 | 699 | %84,6 | CHP | %45,3 |
| Karapınar Köyü | 1 | 251 | %91,2 | AKP | %47,7 |
| Kefevi Mah. | 8 | 2.773 | %89,0 | CHP | %44,2 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 336 | %98,2 | AKP | %59,0 |
| Korucuk Köyü | 6 | 2.157 | %87,2 | AKP | %50,6 |
| Kozcuğaz Köyü | 1 | 269 | %90,3 | CHP | %41,6 |
| Kirençukuru Köyü | 1 | 146 | %84,3 | AKP | %57,9 |
| Lala Köyü | 2 | 454 | %89,9 | AKP | %44,2 |
| Melekşah Köyü | 1 | 347 | %89,9 | AKP | %40,6 |
| Mertoğlu Köyü | 1 | 246 | %92,7 | AKP | %56,1 |
| Meydankapı Mah. | 6 | 2.032 | %88,0 | CHP | %46,7 |
| Ordu Köyü | 4 | 1.251 | %88,7 | AKP | %47,6 |
| Osmaniye Köyü | 4 | 1.112 | %84,4 | AKP | %44,9 |
| Oğuzeli Köyü | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %72,4 |
| Sarıkum Köyü | 1 | 135 | %100,0 | AKP | %74,6 |
| Sazlı Köyü | 1 | 117 | %86,3 | AKP | %87,4 |
| Sinecan Köyü | 1 | 199 | %92,5 | AKP | %59,1 |
| Tangaloğlu Köyü | 1 | 146 | %88,4 | AKP | %56,2 |
| Taypaklı Köyü | 1 | 244 | %90,6 | AKP | %39,8 |
| Taşmanlı Köyü | 2 | 500 | %91,0 | AKP | %55,8 |
| Tıngıroğlu Köyü | 1 | 198 | %90,4 | AKP | %76,7 |
| Uzungürgen Köyü | 1 | 288 | %91,3 | AKP | %47,6 |
| Yalıköy | 1 | 325 | %91,7 | AKP | %56,3 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.626 | %88,6 | CHP | %51,9 |
| Zeytinlik Mah. | 12 | 4.526 | %89,9 | CHP | %48,7 |
| Çakıldak Köyü | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %71,4 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %65,7 |
| Çiftlikköy | 2 | 483 | %90,9 | AKP | %45,2 |
| İncedayı Mah. | 5 | 1.548 | %88,4 | CHP | %44,6 |
| Şamlıoğlu Köyü | 1 | 61 | %95,1 | CHP | %71,9 |