%71,5
AK PARTİ birinci
11.176 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Durağan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %71,5 ile birinci; 11.176 geçerli oy, katılım %87,8.
Kayıtlı seçmen 13.191 · Oy kullanan 11.585 (katılım %87,8) · Geçerli 11.176 · Geçersiz 409
Durağan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.985 | %71,5 |
| MHP | 1.244 | %11,1 |
| CHP | 739 | %6,6 |
| İYİ | 737 | %6,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 140 | %1,3 |
| SAADET | 120 | %1,1 |
| VATAN | 74 | %0,7 |
| HDP | 72 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 41 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 24 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Durağan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbel Köyü | 1 | 132 | %86,4 | AKP | %69,2 |
| Akpınar Köyü | 1 | 65 | %84,6 | AKP | %79,3 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 204 | %91,2 | AKP | %78,3 |
| Akçabük Köyü | 1 | 103 | %87,4 | AKP | %77,5 |
| Alpaşalı Köyü | 1 | 68 | %92,7 | AKP | %62,7 |
| Alpuğan Köyü | 1 | 285 | %86,7 | AKP | %88,7 |
| Altınkaya Mah. | 3 | 936 | %90,3 | AKP | %67,3 |
| Ayvacık Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %69,7 |
| Aşağıalınca Köyü | 1 | 186 | %93,0 | AKP | %91,3 |
| Aşağıkaracaören Köyü | 1 | 99 | %90,9 | AKP | %69,0 |
| Bayat Köyü | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %85,9 |
| Başağaç Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %78,7 |
| Beyardıç Köyü | 1 | 128 | %85,2 | AKP | %68,9 |
| Beybükü Köyü | 1 | 177 | %84,2 | AKP | %60,0 |
| Boyabükü Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %76,7 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 40 | %90,0 | AKP | %80,0 |
| Buzluk Mah. | 4 | 1.212 | %89,2 | AKP | %70,9 |
| Cevizlibağ Köyü | 1 | 101 | %82,2 | AKP | %76,0 |
| Dağdelen Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %65,3 |
| Dereli Köyü | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %76,3 |
| Emirtolu Köyü | 2 | 218 | %85,8 | AKP | %88,6 |
| Erduası Köyü | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %81,4 |
| Erenköy | 1 | 86 | %82,6 | AKP | %76,8 |
| Gökdoğan Köyü | 1 | 84 | %92,9 | AKP | %57,1 |
| Gökırmak Mah. | 2 | 631 | %85,4 | AKP | %47,7 |
| Gökçebelen Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %91,8 |
| Gölalan Köyü | 1 | 153 | %83,0 | AKP | %52,1 |
| Gölgerişi Köyü | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %78,0 |
| Güngören Köyü | 1 | 307 | %89,6 | AKP | %90,2 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %62,9 |
| Hacımahmutlu Köyü | 1 | 80 | %87,5 | AKP | %68,3 |
| Hacıoğlan Köyü | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %63,9 |
| Kaplangı Köyü | 2 | 250 | %91,6 | AKP | %87,0 |
| Karagüney Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %71,8 |
| Karataş Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %86,1 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %85,1 |
| Kemerbahçe Köyü | 1 | 45 | %88,9 | AKP | %65,8 |
| Kılıçaslan Köyü | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %80,5 |
| Kızılcapelit Köyü | 1 | 52 | %90,4 | AKP | %97,8 |
| Kuz Köyü | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %77,1 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 139 | %79,1 | AKP | %64,4 |
| Köklen Köyü | 1 | 112 | %99,1 | AKP | %90,8 |
| Köseli Köyü | 1 | 109 | %83,5 | AKP | %56,5 |
| Kirencik Köyü | 2 | 255 | %94,1 | AKP | %70,6 |
| Merkez Mah. | 7 | 2.068 | %86,8 | AKP | %59,3 |
| Olucak Köyü | 1 | 94 | %86,2 | AKP | %61,0 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 332 | %53,9 | AKP | %90,8 |
| Ortaköy | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %72,0 |
| Salarkolu Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %84,4 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %58,7 |
| Sarıyar Köyü | 1 | 284 | %90,5 | AKP | %75,9 |
| Sarnıkalıncası Köyü | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %85,7 |
| Sofular Köyü | 1 | 107 | %94,4 | AKP | %84,6 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %86,4 |
| Uzunöz Köyü | 2 | 227 | %88,1 | AKP | %78,7 |
| Yalnızkavak Köyü | 1 | 54 | %105,6 | AKP | %77,8 |
| Yanalak Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %79,3 |
| Yandak Köyü | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %83,1 |
| Yassıalan Köyü | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %84,6 |
| Yağbasan Köyü | 1 | 60 | %76,7 | AKP | %63,6 |
| Yemişen Köyü | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %87,3 |
| Yeniköy | 1 | 77 | %64,9 | AKP | %73,5 |
| Yeşilkent Köyü | 1 | 96 | %81,3 | AKP | %75,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %92,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 287 | %81,2 | AKP | %75,1 |
| Yukarıkaracaören Köyü | 1 | 89 | %91,0 | AKP | %54,3 |
| Çaltucak Köyü | 1 | 24 | %83,3 | AKP | %60,0 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 88 | %87,5 | AKP | %76,3 |
| Çampaşasakızı Köyü | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %90,3 |
| Çandağı Köyü | 1 | 67 | %76,1 | AKP | %76,5 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 52 | %94,2 | MHP | %45,7 |
| Çerçiler Köyü | 1 | 266 | %87,6 | AKP | %75,1 |
| Çorakyüzü Köyü | 1 | 158 | %91,8 | AKP | %76,8 |
| Çöve Köyü | 2 | 147 | %89,1 | AKP | %61,6 |
| İncir Köyü | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %84,0 |