Kurtalan · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKurtalan ilçesi
%69,0
HDP birinci
26.855 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurtalan ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %69,0 ile birinci; 26.855 geçerli oy, katılım %81,1.
Kurtalan
Kayıtlı seçmen 34.223 · Oy kullanan 27.746 (katılım %81,1) · Geçerli 26.855 · Geçersiz 891
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksöğüt Köyü | 1 | 383 | %80,4 | AKP | %66,1 |
| Akçegedik Köyü | 1 | 132 | %84,9 | HDP | %62,4 |
| Avcılar Köyü | 1 | 97 | %87,6 | AKP | %88,8 |
| Aydemir Köyü | 1 | 64 | %110,9 | HDP | %70,4 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.694 | %79,4 | HDP | %68,3 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 226 | %73,9 | AKP | %49,1 |
| Bağlıca Köyü | 2 | 493 | %83,4 | HDP | %90,2 |
| Beykent Köyü | 1 | 303 | %84,5 | HDP | %78,6 |
| Beşler Köyü | 1 | 123 | %81,3 | HDP | %68,4 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 380 | %96,6 | HDP | %95,3 |
| Bölüktepe Köyü | 4 | 1.213 | %81,0 | HDP | %57,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.360 | %79,1 | HDP | %60,9 |
| Dicle Mah. | 3 | 1.052 | %81,8 | HDP | %82,6 |
| Erdurağı Köyü | 2 | 421 | %74,8 | HDP | %66,0 |
| Fırat Mah. | 7 | 2.532 | %78,5 | HDP | %66,8 |
| Garzan Mah. | 4 | 1.364 | %78,4 | HDP | %80,9 |
| Gökdoğan Köyü | 2 | 345 | %90,4 | HDP | %88,3 |
| Gözpınar Köyü | 3 | 1.138 | %79,3 | HDP | %79,5 |
| Güney Mah. | 1 | 182 | %87,4 | HDP | %57,7 |
| Gürgöze Köyü | 1 | 304 | %71,4 | HDP | %47,6 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 54 | %90,7 | MHP | %44,9 |
| Karabağ Köyü | 1 | 172 | %95,4 | AKP | %58,9 |
| Kayabağlar-Bağlar Mah. | 3 | 950 | %88,1 | HDP | %68,5 |
| Kayabağlar-Kayalı Mah. | 3 | 1.059 | %82,5 | HDP | %63,9 |
| Kayabağlar-Çeşme Mah. | 3 | 882 | %83,2 | HDP | %58,7 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 400 | %84,0 | HDP | %74,9 |
| Konakpınar Köyü | 2 | 466 | %82,6 | HDP | %81,8 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.572 | %80,4 | HDP | %57,3 |
| Saipbeyli Köyü | 2 | 584 | %80,3 | HDP | %88,8 |
| Seyrantepe Mah. | 1 | 174 | %92,0 | HDP | %83,2 |
| Sümer Mah. | 5 | 1.841 | %82,1 | HDP | %70,1 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 35 | %117,1 | HDP | %62,5 |
| Tekel Mah. | 7 | 2.586 | %82,1 | HDP | %72,5 |
| Teylan Köyü | 1 | 352 | %78,1 | HDP | %58,0 |
| Tosunbağı Köyü | 1 | 260 | %65,8 | HDP | %46,2 |
| Tulumtaş Köyü | 2 | 798 | %79,8 | HDP | %85,1 |
| Uluköy | 1 | 330 | %75,2 | AKP | %52,3 |
| Yanarsu Köyü | 1 | 105 | %84,8 | HDP | %58,4 |
| Yayıkdere Mah. | 2 | 386 | %80,6 | HDP | %91,4 |
| Yayıklı Köyü | 1 | 54 | %111,1 | HDP | %49,2 |
| Yellice Köyü | 1 | 179 | %71,0 | HDP | %58,2 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.534 | %78,8 | HDP | %77,0 |
| Yenidoğan Mah. | 7 | 2.591 | %80,4 | HDP | %68,8 |
| Yeniköprü Köyü | 1 | 386 | %77,7 | HDP | %77,8 |
| Yoldurağı Köyü | 1 | 106 | %87,7 | AKP | %54,8 |
| Yuvalı Köyü | 1 | 64 | %95,3 | HDP | %85,5 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 183 | %77,1 | AKP | %56,6 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 266 | %87,6 | HDP | %68,0 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 192 | %76,0 | HDP | %67,9 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 300 | %84,7 | HDP | %86,9 |
| İğdeli Köyü | 1 | 86 | %108,1 | AKP | %95,7 |
| Şenköy | 2 | 470 | %80,2 | HDP | %89,7 |